Jednak 42". Tylko jaki?

bialy93

New member
Już wcześniej pytałem o telewizor ale trochę mi się pozmieniały ściany w mieszkaniu, więc 50" odpada. Ściana na której ma wisieć telewizor będzie miała tylko 1m szerokości (nie chce aby telewizor wystawał poza nią) a widz będzie siedział ok 2,5m od telewizora. Zastanawiam się nad LG 42PJ550, jakieś alternatywy dla niego? Ma on jakaś powłokę antyrefleksyjną? Wole jednak telewizor HDready nie FULL HD.

odległość od ekranu = ok. 2,5 m
jak słońce świeci w pokoju = ekran równolegle do okna na stronę południową, będą rolety.
jak duży jest pokój = ok 10 m2
jaki masz obecnie telewizor = to co mam raczej nie uznaje za TV xD
jakie programy najczęściej oglądasz = Discovery, FAKTY
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = wieczorem
preferowana wielkość telewizora = 42"
preferowana marka = brak
czego nie lubisz w telewizorach = dziwne dźwięki dochodzące od niego
jakie urządzenia będą podłączone = DVD, dekoder UPC HD
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 60% telewizja , 40% filmy DVD
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = na wprost
telewizor ma mieć wifi = nie koniecznie
ma czytać przez USB filmy = nie wymagane
jakimi złączami i co chcesz podłączyć = wszystko przez HDMI
ile programów HD = 18
ile godzin dziennie ma grać telewizor = 4-5
ile osób zasiada przed telewizorem = 2 rzadko 3,4 lub 5
ma stać czy wisieć = wisieć
jaka klasa cenowa = do 2500 zł
 

scoti74

New member
Lg 42pj350

Witam,
Zdecydowałem się na zakup telewizora.
Moje warunki to: pokój ok. 15m2, odległość od tv 2,5-3 m.
Z przyczyn oczywistych wybrałem plazmę, a ze względu na wielkość pokoju będzie to 42".

Przeglądając net wpadł mi w oko LG 42PJ350.

Proszę o ocenę przedstawionego modelu, a może coś innego...
Proszę też o podpowiedź czy wielkość tv w moim przypadku nie powinna być większa/mniejsza.

Pozdrawiam,
Mariusz.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Do tej odległości 42' i jeśli wpadł ci w oko pj350 to pj550 też można kupić w atrakcyjnej cenie,podaj więcej informacji może wybierze się coś innego(budżet,itp.)
 

scoti74

New member
Różnica w cenie między 350 a 550 to w tym momencie 235,-.
Dość sporo, a z tego co wyczytałem to jedyna różnica to, że 550 czyta filmy z USB, chyba że jest coś jeszcze ??
Zresztą plazma ma być podpięta pod PianoCrafta, a on ma USB, nigdy z niego nie korzystałem w celu odtwarzania filmów, ale chyba da radę.
Jeżeli chodzi o budżet to chciałbym się zmieścić w 1800,-, co nie znaczy że nie mogę lekko przekroczyć w przypadku jakiegoś istotnego argumentu.

Dzięki.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Ze względu na jakość obrazu polecę ci wciąż dostępny panasonic x10,jeśli nie chcesz dopłacać to zostań przy swoim wyborze.
 

pkomp

New member
HD Ready oznacza tylko tyle że telewizor może przyjąc i wyświetlić sygnał HD - i nic więcej....
nie oznacza to żadnej rozdzielczości - mógłby to być też zwykły TV crt byleby wyświetlił obraz HD

a jak juz chcesz kupić ekran HD to TYLKO I WYŁACZNIE FULL HD

dlaczego?tylko taki zapewni idealny obraz czy to 720p czy 1080p...jako że ekranów o rozdzielczości 1280x720 nie produkuje sie wogóle zostaje tylko 1920x1080 bo ten syf o kompletnie niekompatybilnej z niczym rozdzielczości 1366x768 ZAWSZE WSZYSTKO SKALUJE - nigdy na nim nie uzyskasz idealnego obrazu
 

j3ndr3k

New member
W cenie 1800zł można znaleźć w internecie Panasonica TX-p42x20. Jest to odpowiednik modelu x10 na rok 2010. Co do tego czy jest lepszy niż x10 zdania są podzielone. Ja niedawno kupiłem x20 i uważam że był to świetny zakup. Obraz z 2,5-3m jest bardzo dobry nawet dla SD (kablówka cyfrowa UPC, DVD a nawet divx). Nie słuchaj opinii że "musisz" kupić telewizor FULL HD. To marketingowa ściema. Jeżeli zamierzasz oglądać filmy w większości na blue ray to możesz się nad full hd zastanowić, jeżeli jednak telewizor ma służyć do SD/kanały HD z telewizji cyfrowej/mkv to nie warto dopłacać za full hd.. Pozdrawiam
 

scoti74

New member
Zgadza się, w dzisiejszej sytuacji Full HD nie ma najmniejszego sensu, chyba że ktoś ogląda filmy na BD, u mnie sygnał HD będzie pochodził tylko z kamery, reszta to SD.
Do wczoraj byłem zdecydowany na to LG, ale sprzedawca 'namieszał', bo zaproponował mi TX-P42C2E, w podobnej cenie.
Poradźcie...
 

scoti74

New member
Wyposażenie przemawia za LG, ale podobno Panasonic ma lepsze matryce...
Nie wiem, nie potrfię tego ocenić, mogę jedynie polegać na tym co wyczytam, mam jeszcze trochę czasu, nie pali się, wolę poczekać niż żałować.
 
Do góry