Jakie kolumny stereo do ONKYO TX-NR609

mario1965

New member
Witam chciałbym zakupić kolumny stereo do słuchania muzyki i oglądania koncertów na blu ray w kwocie do 4000zł. W tej chwili mam podłączone kolumny HKTS 7 + sub ,ale przy słuchaniu muzy brakuje mi mocy .Prosiłbym o ich dobranie które byłyby najlepsze do tego celu i tego amplitunera .Pokój ma 16m2 :lol:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A nie szkoda kupować kolumny stereo w tej cenie i podpinać do amplitunera KD? Jeżeli nie masz zestawu 5.1, to i tak lipa z dźwięku przestrzennego a wzmacniacz lepiej zagra i wykorzysta potencjał kolumn. Napisz jakie brzmienie lubisz i jakie preferencje muzyczne?
 

mario1965

New member
Mam zestaw harmana k. 5.1 hkts 7 (5 satelitek + sub 100W) ale brakuje mi potężniejszego dzwięku do słuchania muzyki ,kolumny które chcę kupić chciałbym podłączyć na przód ,a te 2 satelitki dodatkowo dam na tył wtedy mógłbym uzyskać pełny efekt 7,1 .Zależy mi na optymalnym dobraniu 2 kolumn do tego amplitunera na których będę mógł słuchać muzyki jak i oglądać filmy z odtwarzacza blu ray .Muzyka to pop,elektroniczna,rok
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To nie lepiej Ci jest kupić porządny zestaw 5.1 jednego producenta? Tak to trochę będzie dziwnie. Ampli za 2k, HKTS 7 za 1000zł a fronty chcesz za 4k? Ja bym wolał sprzedać te HKTS, a za 4k kupić fajny zestaw 5.1 i dołożyć trochę do lepszego suba. 7.1 fajny bajer jak jest miejsce i ma się filmy z taką ścieżką.
 

mario1965

New member
Na 2 przody jeszcze znajdę miejsce ale na większe kolumny w systemie 5.1 nie za bardzo,pokój ma tylko 16 m2 ,na razie nie chcę sprzedawać tego zestawu bo praktycznie dużych pieniędzy nie da się za nie wziąć ,dlatego pomyślałem o rozbudowaniu przodu na którym mógłbym słuchać muzy w stereo lub oglądać filmy dołączywszy resztę kolumn w dzwięku wielokanałowym.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
W tak małym pokoju ja bym się nie pchał w 7.1
Na Twoim miejscu kupił bym zestaw 5.0
Później bym kiedyś dokupił suba.
Miałem kiedyś ten amplituner /609/ i wiem na co go stać.
Przy pełnowymiarowych kolumnach potrafi mocno przywalić basem i to bez suba.
Kupując zestaw 5.0 zyskujesz jednolity charakter i spójność brzmienia kolumn, a poza tym względy estetyczne chyba też się liczą. Na pewno gdzieś upchniesz te tylne kolumny i centrala,zawsze coś się da wykombinować.
Za 4tyś można wybrać już ciekawy zestaw kolumn.
Najlepiej iść do salonu i samemu posłuchać,to że coś się komuś podoba to nie znaczy że Tobie tez przypasi.
Nie raz można się zdziwić.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Klipsch F10/ RF 52, Paradigm 7 v.7 lub Paradigm Monitor Mini, Dali Zensor 5, Monitor Audio Mr 4, MA BX5, Melodika BL 30, Taga Platinum F60, JBL Studio 270, KEF C5 itd. Praktycznie większość z tych zestawów lepiej zagra w stereo niż niewielkie plastiki. Napisz do Blackninja w sprawie cen a za resztę dokupisz suba. Stereo na pewno się poprawi, a tylne kolumny dajesz na standach lub podwiesisz na uchwytach.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Znalazłem trochę starszy model Klipsch RF-52+RB-51+RC52 ,na pewno trochę tańszy a parametry podobne ?

RF II to wyższy model (od nowych RF) produkowany od 2010r. RF poprzednik RF II - nie słuchałem ale pewnie gra troche gorzej od RFII.

W tej kwocie dasz rade kupić nawet RFII ale przody + central - co może być dobrym wyjściem.
Jednakże Onkyo 609 nie wyciśnie z nich nawet połowy potencjału pod względem jakości brzmienia. Za to dynamika będzie ok.
 

Rafal7

Banned
Kolego pisz do Blackninja w tej kwocie dostaniesz Jbl Studio 280 plus centralny i tyły, jeszcze Ci zostanie sporo z założonego budżetu, a jak chcesz jeszcze wiecej to ciut dołóż i weź na fronty 290.
 

kamar59

New member
RF II to wyższy model (od nowych RF) produkowany od 2010r. RF poprzednik RF II - nie słuchałem ale pewnie gra troche gorzej od RFII.

W tej kwocie dasz rade kupić nawet RFII ale przody + central - co może być dobrym wyjściem.
Jednakże Onkyo 609 nie wyciśnie z nich nawet połowy potencjału pod względem jakości brzmienia. Za to dynamika będzie ok.

A co byś napisał przy połączeniu:

Melodika BL310 i Onkyo 606 jaki potencjał wycisnę? na 18m2

I czy coś bym kupił lepszego za kwotę 4200 zł Melodika BL310 + Rel T5 ???
 

klngpln

New member
RF II to wyższy model (od nowych RF) produkowany od 2010r. RF poprzednik RF II - nie słuchałem ale pewnie gra troche gorzej od RFII.

W tej kwocie dasz rade kupić nawet RFII ale przody + central - co może być dobrym wyjściem.
Jednakże Onkyo 609 nie wyciśnie z nich nawet połowy potencjału pod względem jakości brzmienia. Za to dynamika będzie ok.


A co byś napisał przy połączeniu:

Melodika BL310 i Onkyo 606 jaki potencjał wycisnę? na 18m2

I czy coś bym kupił lepszego za kwotę 4200 zł Melodika BL310 + Rel T5 ???
 

M.K.V H264

New member
A co byś napisał przy połączeniu:

Melodika BL310 i Onkyo 606 jaki potencjał wycisnę? na 18m2

I czy coś bym kupił lepszego za kwotę 4200 zł Melodika BL310 + Rel T5 ???
 

lobos

New member
Bez reklam
Studio 290 na 16m2 to chyba przesada ;-)
Co do Klipsch to podobno między RF i RFII różnice kosmetyczne (słyszałem tylko II)
Natomiast najnowsze R-26F/R-28F to już podobno są "gorsze".
Pytanie czy ktoś słyszał nową serię Reference i może podzielić się opinią?
Na pewno ktoś już je zakupił i może opisać wrażenia ;-)
Zapraszam do dyskusji...
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
O nowych Reference chyba blackninja wspomniał gdzieś (ale bardzo skrótowo), że różnica głównie w jakości wysokich tonów ale na korzyść RFII oczywiście.

No właśnie nie słuchałeś to czemu mówisz że starsze gra gorzej od nowszego.
Moim zdaniem totalna bzdura.:niewiem:

Czytałem gdzieś na amerykańskim forum że seria II wniosła co nieco w jakości brzmienia.
Przecież nie pisałem że źle grają. Nie wypaczaj.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Dzięki rafa@rafa ;-) widzisz... zawsze to coś więcej informacji ;-) Śledzę posty o Klipsch i jakoś nie wychwyciłem ;-)
Swoją drogą zastanawiam się czy RF-62II czy R-28F?
Cena ta sama i u mnie na ciut poniżej 30 m2 wolałbym większe z tym, że RF-82II odpada, bo BR z tyłu a ja mogę max. 30cm od ściany odsunąć :-( Odsłucham obie pary, ale jak różnica będzie minimalna to biorę R-28F! ;-);-);-)
Piszcie coś więcej o R-28F...
 
Do góry