Jakie kino kupic do 2500zl?

intens

New member
Witam.

Przymierzam sie do kupna zestawu kina domowego do okolo 2500zl.
Czy mozecie mi cos doradzic?

Pokój dzienny szer. 3,40m x dł. 5,30 m

Fajnie by bylo jakby byla mozliwosc sluchania radia internetowego przez wifi.

Podpowie ktos?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kusy78

New member
W tym budżecie ciężko coś wygrzebać. Proponowałbym pomyśleć nad zestawem: Yamaha RX-V473 + Jamo S606HCS3
Budżet leciutko naciągnięty, ale masz funkcje sieciowe w amplitunerze i głośniki, które już zaczynają grać.
Ewentualnie kolumny: Taga TAV-606 v3 i mieścisz się w założonej kwocie.
 
Ostatnia edycja:

kusy78

New member
Yamaha BD-S473. Ale kosztuje 800 zł.
Mi osobiście było by szkoda tyle wyłożyć na sam odtwarzacz BD.
Wolałbym kupić jakiś uniwersalny odtwarzacz multimedialny, np. SAMSUNG BD-D7000 3D z WIFI i do tego jakiś odtwarzacz płyt blu-ray. Na pewno na te dwa urządzenia nie wydasz 800 zł, a ile masz więcej zabawy!
 

chickenowa

New member
W tym budżecie ciężko coś wygrzebać. Proponowałbym pomyśleć nad zestawem: Yamaha RX-V473 + Jamo S606HCS3
Budżet leciutko naciągnięty, ale masz funkcje sieciowe w amplitunerze i głośniki, które już zaczynają grać.
Ewentualnie kolumny: Taga TAV-606 v3 i mieścisz się w założonej kwocie.
Mam taki zestaw od 2 dni. Bardzo mi się podoba bo jamo grają bardzo szczegółowo, natomiast mam problem z ich ustawieniem gdyż przy obecnym bass ucieka gdzieś na orbitę. wiem że to nie ten temat ale może ktoś wskaze jak ustawić fronty? Do sciany czy do siebie? I co tam pogmerac w ustawieniach?
Pokój mam ciut mniejszy od kolegi. Coś koło 3x4.5
 

intens

New member
A odtwarzacza Bray zadnego nie masz?

A lepsza ta Yamaha co mowisz czy Onkyo 414?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chickenowa

New member
Nie mam. Obecnie chodzi to pod xboxem i filmy ogladam strumieniowo z pc na tv. Muzyka z pc. O ile kino miażdży aż drży podłoga tak w muzyce czegoś brakuje - basu właśnie...

Generalnie to może niepotrzebnie cię zrazilam :) imo zestaw jest fajny na początek ale te kolumny potrzebują trochę miejsca w pokoju na rozstawienie. Obecnie moje mają luzu od strony glosnika niskotonowego jakieś 20cm i imo to za mało. Sprobuje podlaczyc do niego ipoda a pc poprzez hdmi ( obecnie mam chinche) - już nie wspomnę nawet o zintegrowanej karcie dźwiękowej....
Jednak w moim 20 letnim nordmende i głośnikach brauna bass był wiekszy :)
dziś będę kombinować to dam znać co się udało zdzialac. Jak ktoś ma jakieś sugestie to bardzo proszę :)
Ja za swój zestaw dałam 2760zl. W kombi z rozkladanymi siedzeniami się zmiescilo :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mam taki zestaw od 2 dni. Bardzo mi się podoba bo jamo grają bardzo szczegółowo, natomiast mam problem z ich ustawieniem gdyż przy obecnym bass ucieka gdzieś na orbitę. wiem że to nie ten temat ale może ktoś wskaze jak ustawić fronty? Do sciany czy do siebie? I co tam pogmerac w ustawieniach?
Pokój mam ciut mniejszy od kolegi. Coś koło 3x4.5

Z tymi kolumnami to właśnie jest kłopot z ustawieniem, bo albo bas dudni albo ucieka. Przyjmuje się że najlepiej grają jak stoją ok. 50cm od tylnej ściany i ok. 1m od głośników niskotonowych po bokach. Głośniki lepiej jakby były skierowane na zewnątrz. Ja ci powiem że u mnie one dudniły i żadne zabiegi nie pomagały. Po części to wina akustyki ale w większości samych kolumn, bo teraz nie mam tego problemu.
 

chickenowa

New member
Na co zmieniles?

Ja bym nie chciała jednak tego sprzedawać bo pewnie wymiana w sklepie nie wchodzi w grę :)

Pokombinuje bo skoro w kinie jest ok tylko w muzyce coś ucieka to może to kwestia kabli i źródła?
 

intens

New member
Hmm to co byscie mi polecili kupic? Zalezy mi zeby moc przesylac audio i video z komputera do amplitunera i TV. Glosniki to wezme raczej Jamo 506 lub 606 zalezy ile wyjdzie za to wszystko.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na co zmieniles?

Ja bym nie chciała jednak tego sprzedawać bo pewnie wymiana w sklepie nie wchodzi w grę :)

Pokombinuje bo skoro w kinie jest ok tylko w muzyce coś ucieka to może to kwestia kabli i źródła?

Tak jak w podpisie - Roth Oli 30. W kinie Jamo s606 jak najbardziej ok., ale w muzyce już gorzej się sprawdzają i to nie tylko moja opinia. U mnie za chiny nie mogłem ustawić tak żebym miał mocny i kontrolowany bas. Gdzieś to się rozłaziło, dudniło, buczało, efekt taki jak przy złym ustawieniu subwoofera. Już nawet na próbę wystawiłem je na środek pokoju, i ciągle to samo. Kable czy źródło może tylko delikatnie doszlifować brzmienie, ale charakterystyki samych kolumn ciężko zmienić. Dlatego zawsze kupuje się najlepsze kolumny, później elektronikę, nośnik i całą resztę. Na razie pewnie, pokombinuj z ustawieniem. Z czasem może uzbierasz kasy, sprzedasz Jamo i kupisz coś lepszego. Różnica jest naprawdę spora porównując np. do MA MR 6, Roth Oli 40 czy jakiś Dali Zensor, chodzi oczywiście o jakość w muzyce.
 

intens

New member
Zebym mogl do niej przesylac strumienie video i audio z kompa przez wifi to musze adapter dokupic?
Dla Onkyo kosztuje chyba 199zl, a dla Yamahy widzialem za 449zl... Tutaj jest bol.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ale z jakiegoś powodu te kolumny mają dobre opinie :)


Co do yamahy to imo jest ok. Fajnie gra, ma mnóstwo funkcji... Cacko

Jeśli chodzi o budżetowe kolumny do kina, to faktycznie nie są złe, ale do stereo.... Oczywiście ja mam może już większe wymagania co do jakości muzyki, dlatego to jest moja subiektywna opinia. Najważniejsze że Ty jesteś zadowolona, a to jest przecież najważniejsze:)
 

chickenowa

New member
To szkoda. Wiele by to ulatwilo. Przedstawię ci jak ja mam wszystko podlaczone:
Pc z ampli - chinche - ale chyba zmienie na hdmi
Xbox z ampli - hdmi
Tv z ampli - hdmi 1.4 przy użyciu arc

Filmy odtwarzam na tv przez wifi, muzykę z pc przez chinche a xbox ślicznie gra korzystajac z arc w tv i ampli na kinie domowym.

Mam nadzieję, że po podłączeniu hdmi z pc do ampli, obraz na tv również będzie przesyłany. ( w myśl oglądania blu rayow) :) tv odtwarza niestety tylko mkv i inne skompresowane pliki.

Podsumowując, pomyślalabym czy nie lepszym rozwiązaniem będzie kupic adapter wifi do tv lub od biedy podlaczyc kablami jeśli cena adaptera jest powyżej 100zl (( sama bym więcej nie dała) .

Ten onkyo z tego co mi się kojarzy to słabo wypadł w opiniach. Zerknelam na niego z ciekawości i nie dość że brzydszy od yamahy to jeszcze cienko gra i nie ma tylu funkcji co ta yamaszka- ludzie owszem, polecaja onkyo ale wyższe modele . Odrzuciłam odrazu. W dobrej cenie był pioneer 827 (60zl drozszy od yamaha) ale sprzedawca mówił że Y zagra lepiej, a i w necie za wiele o tym pionerze nie było
 
Do góry