Jakie głośniki 5.1 do Harman 255 (budżet - 7 tys.)

Asconi

New member
Witam,


posiadam obecnie amplituner Harman 255 oraz zestaw głośników do kina domowego Jamo S606 + Jamo Sub 200.
Zastanawiam się nad wymianą głośników i prosiłbym o doradzenie jakie głośniki ładnie zagrałyby z moim amplitunerem. Szukam zestawu 5.1 i zastanawiałem się nad głośnikami Klipsch RF52 SET + sub Klipsch RW-10D lub Velodyne CHT-10Q. Ten drugi sporo droższy od pierwszego, ale czytalem o nim dobre opinie. Czy wybrane przeze mnie głośniki to dobry wybór czy lepsze byłoby coś innego?
Pokój ma 18mkw. + otwarta kuchnia 12mkw.


Z góry dzięki za podpowiedzi.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Bardzo dobry wybór, ewentualnie RF62 18m2+12m2 to trochę dużo rozumiem że to duży pokój 30m2 w tym aneks ? Weź pod uwagę jeszcze JBL Studio 190 miałem okazję ostatnio posłuchać podobało mi się i fajnie się zgra z HK. Jakiej muzyki słuchasz ?
PS. Poszukałbym jeszcze RX6 set w dobrej cenie nawet kupując osobno od różnych sprzedawców na początek bez suba z MA.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Witam,


posiadam obecnie amplituner Harman 255 oraz zestaw głośników do kina domowego Jamo S606 + Jamo Sub 200.
Zastanawiam się nad wymianą głośników i prosiłbym o doradzenie jakie głośniki ładnie zagrałyby z moim amplitunerem. Szukam zestawu 5.1 i zastanawiałem się nad głośnikami Klipsch RF52 SET + sub Klipsch RW-10D lub Velodyne CHT-10Q. Ten drugi sporo droższy od pierwszego, ale czytalem o nim dobre opinie. Czy wybrane przeze mnie głośniki to dobry wybór czy lepsze byłoby coś innego?
Pokój ma 18mkw. + otwarta kuchnia 12mkw.


Z góry dzięki za podpowiedzi.
znakomicie ci ten set zagra z hk,jak kaski ci wystarczy bierz RF62 ,gwarantuję że będziesz w 100% zadowolony,co do suba jak masz zamiar dużo muzy słuchać z subem a na dodatek szybszych bitów to ten Velodyne 10,lub REL T5 do muzy wypas ,za basem z kolumn te suby spokojnie nadążają.
 

Asconi

New member
Bardzo dobry wybór, ewentualnie RF62 18m2+12m2 to trochę dużo rozumiem że to duży pokój 30m2 w tym aneks ? Weź pod uwagę jeszcze JBL Studio 190 miałem okazję ostatnio posłuchać podobało mi się i fajnie się zgra z HK. Jakiej muzyki słuchasz ?
PS. Poszukałbym jeszcze RX6 set w dobrej cenie nawet kupując osobno od różnych sprzedawców na początek bez suba z MA.


Nie, pokój ma 18mkw, a obok jest kuchnia. Oba te pomieszczenia nie są oddzielone drzwiami lecz łukiem na pół ściany. Cały zestaw głośnikowy byłby postawiony w pokoju. Wspomniałem o kuchni, bo pomyślałem, że część dźwięków wygenerowanych przez głośniki będzie rozchodziło się również na kuchnie.
ładny jest wygląd tych Studio 190. Natomiast w RF52/62 kusząca jest skuteczność tych głośników.
Muzyka jaką słucham to raczej szeroki wachlarz, lubię polski rock, hh, techno, muzykę klasyczną, pop, więc chyba musiałyby być to uniwersalne głośniki :)
 
Ostatnia edycja:

Asconi

New member
znakomicie ci ten set zagra z hk,jak kaski ci wystarczy bierz RF62 ,gwarantuję że będziesz w 100% zadowolony,co do suba jak masz zamiar dużo muzy słuchać z subem a na dodatek szybszych bitów to ten Velodyne 10,lub REL T5 do muzy wypas ,za basem z kolumn te suby spokojnie nadążają.


A co byś powiedział na suba Paradigm 3100/3200 ewentualnie 3400?
Sub będzie bardziej wykorzystywany do muzyki-myślę, że w 60%, 40% to filmy.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
napisałeś że do wydania 7000 koła,myślę że spokojnie się zmieścisz,rf62 do tego pomieszczenia będzie git,tym bardziej że pół ściany otwartej,muzy ma być więcej z wufem dlatego konstrukcja powinna być zamknięta,bo BR do muzy się nie nadaje,a jeszcze jak słuchasz rock,techno,to są szybkie bity,więc konstrukcje z bass refleks się nie nadają ,bo bas z wufa nie nadąża za basem z kolumn,podałem ci 2 zestawy moim zdaniem w tej cenie najlepsze,velodyne 10,rel t5
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maniekn274

New member
Bez reklam
a jak brałeś pod uwagę Paradigm 3400-to w podobnej cenie będzie Rel T7,może ktoś się jeszcze wypowie to cię może przekona jaki wuf do muzy naj,
 

don111

Banned
do takiego pomieszczenia RF 52 wystarczą, wg mnie o wiele lepszy wyborem byłby ich zakup + dopłata do suba klasy Velodyne niż wybór np RF62 z gorszym subem którego będzie trzeba wyłączyć przy muzyce
analogicznie w przypadku innych kolumn, lepiej mniejsze podłogówki lub nawet podstawkowe (wyższej klasy) z porządnym subem :)
 

maniekn274

New member
Bez reklam
nie neguje ,może i wystarczą rf52,słuchałem ich właśnie w takim metrażu,i wtedy pomyślałem że ten model wyżej czyli 62 będzie w sam raz,fakt że do trochę większego metrażu, no ale to pomieszczenie jest otwarte u kolegi ,a co do wufa to posłuchał bym i velodyne i rela.słyszałem oba w akcji i rel mi bardziej pasił
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Asconi

New member
Niestety chcąc się zmieścić w 7 tys. nie da rady złożyć zestaw z RF62 (najtaniej znalazłem za 5900zł). Oczywiście nie jest to tak, że musi być 7 tys. i ani grosza więcej. Jeśli już wydaje tyle, to wolę dołożyć jeszcze tysiąc i mieć porządny sprzęt.
Myślę, że udam się na odsłuch w/w kolumn i coś z tego co zaproponowaliście wybiorę. Dzięki wszystkim :)
 
Do góry