Jakie firmy kolumn? :)

shotter

New member
Witam.
Jakie firmy kolumn omijać z daleka,a na jakie zwrócić uwagę.;)Czy JBL,Taga,Harman,Wharfedal to dobre firmy?Proszę o pomoc bo jestem ciemny w tym temacie.:)Z góry dzięki za odpowiedzi :p
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Nie patrz na firmy a na konkretne modele. Większość producentów robi sprzęt z szerokiego zakresu cenowego od budżetówek bo high end.
Nie wybiera się tak sprzętu kolego :) Żadnego.

Ustalasz zakres cenowy, wielkość pokoju i jaki masz lub planujesz wzmacniacz i pod to dobiera się kolumny.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pytanie nie jest takie głupie .Poważne firmy na renomę pracują całymi latami i również dbają aby tej renomy nie stracić - np.w przypadku firm Dynaudio ,Dali ,B&W.....itd ryzyko popełnienia błędu jest znikome
Również JBL to dobra firma o 67 letnim stażu ,co prawda zdarzały się potknięcia ale całościowo wypada nieźle .Są też młode firmy jak np.Monitor Audio która buduje bardzo dobre kolumny we wszystkich przedziałach cenowych

Na pewno należy zwracać uwagę na te cuda o dziwacznych nazwach wystawianych na tym słynnym portalu aukcyjnym ,a jeszcze szczególnie kiedy pojawia się to magiczne słowo "Hi-End"
 

shotter

New member
Dzięki za odpowiedzi :)
Więc może mi doradzcie jakie kolumny wybrać :)
Poszukuje kolumn 2.1 może później dokupić do 5.1. Pokoj 13m2.Najlepiej by było zmieścić się w przedziale 1600 zł za pare

A co powiecie o Taga tav-606 v3? :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedzi :)
Więc może mi doradzcie jakie kolumny wybrać :)
Poszukuje kolumn 2.1 może później dokupić do 5.1. Pokoj 13m2.Najlepiej by było zmieścić się w przedziale 1600 zł za pare

A co powiecie o Taga tav-606 v3? :)

Daj sobie spokój z tymi Tagami. Za te pieniądze masz fajne monitory np. Paradigm Monitor Mini v.7, które sporo lepiej zagrają od tych Tag. Ogólnie, przy tym metrażu lepiej zainwestować w lepsze monitory niż kiepskie podłogowe. Jeżeli bardzo chcesz, to za ciut więcej masz też niewielkie podłogowki np. Monitor Audio MR 4, M E L O D I K A B L 30, Taga Platinum F60, Klipsch F10 itd.
 
Do góry