Jaki TV wybrać?

licki

New member
Przesada. Mam S20 ustawiony z dwoma oknami po jego prawej stronie i podczas oglądania TV odbicia są niezauważalne.

Oczywiście to jak z brzęczeniem - dla jednych słyszalne brzęczenie TV z 50cm jest akceptowalne a dla innych z 20cm jest podstawą do rezygnacji z zakupu.

PS
Pamiętaj iż na tym forum są maniacy. Co z jednej strony jest dobre gdyż niesie za sobą bogactwo informacji ale z drugiej strony możesz przez cudze neurotyzmy wpakować się w sprzęt do niczego ci niepotrzebny. To jak z forum dla audiofili: dowiesz się tam iż jeśli kolumny nie kosztują 50tys za parę a wzmacniacz 30tys, do tego nie podłączysz wszystkiego kablami po 1000$ za mb podłącząjąc do gniazdka sieciówką za kolejne tysiące zł to jest to złom niewart uwagi.

Heh :mrgreen:

Może faktycznie gdzieś za bardzo się zapędziłem, bo w końcu doszedłem do wniosku, że nie warto kupować TV :-?

Ale skoro masz 46S20 to czy mógłbyś napisać jak się sprawuje, jakie wrażenia z oglądania no i jakie masz warunki (odległość od TV, źródła sygnału, ale też skoro piszesz, że odbicia są niezauważalne to przy jakim oświetleniu). U mnie telewizor będzie miał okno i drzwi balkonowe po lewej w odległości ok ~2 m i trochę mnie zmartwiły te zastrzeżenia odnośnie odbijania światła.
 

conrdd

New member
Mam 50S20. Odległość kanapy od TV wynosi 4m. TV mam podłączony do tunera SD Cyfrowego Polsatu - jedyny kanał HD to TVP HD łapany z powietrza w emisji cyfrowej. Za TV jest okno przesłonięte w 3/4 żaluzją a z lewej strony dwa duże okna w odległości ok. 1,5-2m. Okna są od strony południowej więc jasne.

Wrażenia czysto subiektywne: jest bardzo dobrze. W słoneczny dzień widzę odbicia wówczas gdy chcę je wyszukać - nie ma tak iż widzę okno zamiast obrazu. Podobnie wieczorami - TV stoi na szafce i nie mam odbicia lampy w ekranie. Wg specyfikacji panasonica ten TV ma dodatkową szklaną szybę która z jednej strony ma chronić ekran przed mechanicznymi urazami a z drugiej poprawiać jakość wyświetlanych kolorów. Dla mnie jest ona plusem - mam nadzieję iż gdy kiedyś córka czymś zdzieli w ekran szyba zadziała :)

Ale wyjaśnię - oczy oraz uszy mam typowe. :)
 
Do góry