Jaki TV wybrać?

don111

Banned
42' mimo wszystko bym odpuścił, chyba że aspekt cenowy jest dosyć istotny... optymalny na wielkość wydaje się chyba 46' więc w zasadzie wybór ograniczałby się do jednego modelu 46s20, chcąc nie chcąc full hd (druga sprawa że full hd jeszcze coś tam znaczy przy tej odległości, tym bardziej przy 50' ekranie)
moje typy:
1) Panasonic 46S20
2) Samsung 50C530
3) Panasonic 42s20 / x20 (cena)
 

cactusek

New member
Bez reklam
42 na pewno będzie za mały. Nawet jak teraz wydaje ci się ok w sklepie z tej odległości. 46 to minimum. Niestety plazmy Panasonica mimo tylko 4 cali różnicy są dużo droższe od 42". Taki 46S20 to prawie 3200zl a 42S20 możesz juz dupić za 2350zł. Niestety ale 42 calowy tv jest najpopularniejszy na rynku i dlatego najtańszy.
Samsung C530 też wydaje sie super ofertą ale wejdź w wątek o C550 na tym forum i poczytaj o migotaniu w niektorych scenach tych plazm. PAru userow mocno odradza ten zakup.
 

licki

New member
Dziękuje bardzo za pomoc :eek:k:

Już wcześniej nie byłem zbyt przekonany do TV marki Samsunga (ogólnie myślałem raczej o Panasonicu) a lektura wątku o C550 jeszcze bardziej mnie zniechęciła.

Na tapecie pozostaje więc TX-P46S20E za ~3200zł i TX-P50X20E za ~2650zł, różnica w cenie jest 550zł, więc czy warto dopłacić te 550zł i brać mniejszy TV z Full HD czy lepiej wziąć tańszy, większy telewizor z HD Ready i dołożyć do zestawu audio? ;-)
 

don111

Banned
46S20 chodzą też poniżej 3 tys. więc w zasadzie pomijając aspekt cenowy, myśląc przyszłościowo - przy 46' full hd to mały plus (niewielka różnica między 1080p a 720p), przy 50' brak full hd to średni minus (różnica na 50' będzie wyraźna)
do takich warunków i patrząc na cenę możesz postawić na tego 50x20 ale dla pewności należałoby obejrzeć pare minut na spokojnie jakieś tv 46 i 50' z tych 2,7m przy włączonym filmie z napisami (im większy tv tym bardziej oczy biegają po ekranie) i sprawdzić czy na 50' nie męczy Ci się wzrok...
 

don111

Banned
pojawiają się na Allegro z pełną polską gwarancją, możesz też zapytać o cenę Kikiego, podejrzewam że będzie miał jeszcze taniej...
 

licki

New member
46S20 faktycznie można kupić na allegro poniżej 3000zł.

P50X10Y można jeszcze kupić, i to w sumie w sklepie niedaleko mnie za 3100zł. Tylko nie wiem czy jest sens dopłacać pieniądze do tego modelu.

Nie widziałem jeszcze TV plazmowego podłączonego do komputera i nie wiem jak się sprawuje, ale na chwilę obecną nie widzę żadnego telewizora LCD, który mógłby zaoferować zarówno jakość jak i wielkość jakie dają plazmy w cenie około ~3000zł. Jeśli się mylę to proszę, żeby ktoś mnie poprawił. Poza tym chyba komputer i plazma to nie jest jakaś wielka tragedia, czyż nie?

Reasumując w najbliższym czasie udam się na dłuższą wycieczkę do jakiegoś sklepu RTV żeby tak jak piszę don111 na spokojnie porównać możliwości 50x20 oraz 46S20 i się na coś w końcu zdecydować :)
 

don111

Banned
a pytałeś o cenę Kikiego ?

Wystarczy Sharp czy Toshiba z 1mld kolorów. Też myślę, że do sygnału za kompa nadaje sie tylko LCD.
chyba sam siebie przekonujesz, niby kto uważał podobnie ? tv ma głównie służyć do oglądania filmów, nigdy jako typowy monitor do internetu, więc bardzo ciekawe gdzie dostrzegasz przewagę LCD
 

jacek5d

New member
50x20 możesz w łazience powiesić jako lustro. Chyba że masz w pokoju ciemno jak w grobie.

Też uważam że największą wadą X20 i S 20 jest brak powłoki antyodblaskowej i nawet w zacienionym pomieszczeniu przeglądasz się w ekranie jak w lustrze W Panasonicach ekrany z powłoką zaczynają się od serii G20, w ubiegłorocznym modelach seria S10 tez miała powłokę antyodblaskową.
 

licki

New member
Też uważam że największą wadą X20 i S 20 jest brak powłoki antyodblaskowej i nawet w zacienionym pomieszczeniu przeglądasz się w ekranie jak w lustrze W Panasonicach ekrany z powłoką zaczynają się od serii G20, w ubiegłorocznym modelach seria S10 tez miała powłokę antyodblaskową.
Czyli wychodzi na to, żeby rozglądać się za P46S10 bo ma powłoki, Full HD i 46" lub za P50X10 bo również ma powłoki i 50". Oba kosztują w granicach 3000zł ;)
 

conrdd

New member
50x20 możesz w łazience powiesić jako lustro. Chyba że masz w pokoju ciemno jak w grobie.

Przesada. Mam S20 ustawiony z dwoma oknami po jego prawej stronie i podczas oglądania TV odbicia są niezauważalne.

Oczywiście to jak z brzęczeniem - dla jednych słyszalne brzęczenie TV z 50cm jest akceptowalne a dla innych z 20cm jest podstawą do rezygnacji z zakupu.

PS
Pamiętaj iż na tym forum są maniacy. Co z jednej strony jest dobre gdyż niesie za sobą bogactwo informacji ale z drugiej strony możesz przez cudze neurotyzmy wpakować się w sprzęt do niczego ci niepotrzebny. To jak z forum dla audiofili: dowiesz się tam iż jeśli kolumny nie kosztują 50tys za parę a wzmacniacz 30tys, do tego nie podłączysz wszystkiego kablami po 1000$ za mb podłącząjąc do gniazdka sieciówką za kolejne tysiące zł to jest to złom niewart uwagi.
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Jak ta powłoka w S10 w ogole istniała to chyba tylko w broszurach reklamowych bo żadnej róznicy w stosunku do S20 nie widać.
 
Do góry