Jaki TV wybrać?

licki

New member
Dobry wieczór!

Poszukuję dobrego TV do mojego salonu, poniżej warunki jakie do jakich musi być dopasowany mój telewizor. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie co do wyboru konkretnego modelu :mrgreen:

Ankieta:
jaka odległość od ekranu?
300 cm

jak słońce świeci w pokoju ?
pokój od strony południowo-wschodniej, bezpośrednie nasłonecznienie w godzinach 8:00 - 14:00

Jak duży jest pokój ?
17 m2

jaki masz obecnie telewizor?
nie mam TV, filmy oglądam na monitorze 22" LG L227WT

jakie programy najczęściej oglądasz?
przede wszystkim filmy (preferuję kino akcji, filmy wojenne)

więcej oglądasz w dzień czy wieczorem?
wieczorem, w dzień praktycznie wcale

preferowana marka ?
słyszałem dużo dobrego o plazmach Panasonica, aczkolwiek nie skłaniam się do żadnej konkretnej firmy

czego nie lubisz w telewizorach?
wszystko lubię :mrgreen:

ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
10% TV (cyfrowa kablówka), 70% filmy z komputera (jakość DivX, DVD oraz HD720p), 20% gry z komputera (grafika Radeon HD4850)

jakimi złączami?
HDMI

jaki masz sygnał?
cyfrowa kablówka

ile programów HD?
0

ma stać czy wisieć?
wisieć

przeznaczone środki
max 3000zł

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie :blagam:
 

licki

New member
jeśli 70% filmy z komputera - to kierunek masz na Toshibę 42 XV 635.
Nie przeszkadza mu też słońce.
I na 10% odbioru telewizji - doskonale pracuje.
42XV635DG - Seria XV6 - LCD - TV - Toshiba-av.pl nie będziesz też miał problemów ze światłem w weekend
Dziękuje za sugestię :)

Szczerze mówiąc to zastanawiałem się bardziej nad czymś większym niż 42", myślałem o którejś z 50" plazm Panasonica HD Ready tylko nie wiem czy będą odpowiadały do moich zastosowań.

Nie ukrywam, że TV przez 90% podłączony będzie do komputera a to może mieć wpływ na wybór technologii. Rok temu miałem przez kilka dni 32" LCD LG i podłączony do komputera naprawdę robił świetne wrażenie w grach. Ale przy oglądaniu filmów brakowało jednak kolorów, wszystko było szare, brak głębokiej czerni itp. Nie był to jednak model z najwyższej półki (rok temu kosztował 1500zł).
 

licki

New member
a jaka masz odleglosc od tv?

Tak jak pisałem w ankiecie w pierwszym poście, pokój ma szerokość 3,30 m, TV ma być powieszony na jeden ścianie, sofa będzie stać pod drugą, tak więc odległość moich oczu od TV to około 3,00 m

kiki napisał:
to zdecydowanie LCD !!!

A dlaczego zdecydowanie? Dobrze rozumiem, że powodem jest moje planowane częste użytkowanie komputera jako źródła sygnału do TV?
 

don111

Banned
generalnie zasada polecania ostatnio jest stała - głos rzuca guru + dołączają się podjarani właściciele, tylko teraz Ty musisz wyczuć kiedy to jest naprawde obiektywne polecanie a kiedy nie, bo tu dochodzi jeszcze to co się komu bardziej opłaca (promowanie pewnych marek) a jeśli chodzi o posiadaczy to wiadomo że nie napiszą złego słowa na swój tv

"zdecydowanie lcd" - nie słuchaj głupot, jeśli nie będziesz używał tv zamiast monitora do okienek to nie ma absolutnie żadnego znaczenia czy plazma czy LCD, liczy się co będzie oglądane czyli w Twoim przypadku głównie filmy, czasem gry a nie np www czy word
a jeszcze takiego LCD nie wymyślili co by miał bardziej naturalne kolory od plazmy oraz płynność, w tym najtańszym przedziale cenowym
poza tym "odległość od ekranu --> 3m" i rzygać się chce jak po raz kolejny wklejają tą toshibę 42' :spam:
moja rada - jak w zdecydowanej większości do filmów to weź plazmę 50' a nie będziesz żałował, może coś z Samsunga full hd - do gier z kompa się może przydać jeśli siedzisz wtedy bliżej niż przy filmach (tutaj różnicy wyraźnej nie odczujesz choć masz ten komfort psychiczny, że w razie czego jest to 1080p), jeśli nie to rozważ też Panasonica hd ready
o powidoki się nie musisz martwić, choć pewnie zaraz co poniektórzy zaczną linkować żeby Ci tylko obrzydzić plazmę, tylko że nie mają nic do zaoferowania w zamian z LCD 50' w tej cenie, albo jakiś stary model, z braku normalnych propozycji
 

kapsell

New member
Bez reklam
Nie mydlcie ludziom oczu plazma = powidoki. Ciezko sie do tego przyznac jak sie wydalo kase na sprzet co to ma...
Ja tego nie akceptuje w 2010r. Mialem plazme kilka lat i bylem zadowolony (na tamte czasy) ale obecnie po dlugich testach lcd i plazm powiem jedno - tylko dobry lcd.
Bardziej naturalne kolory na plazmie? Kup dobrego lcd, skaibruj go i na pewno zmienisz zdanie i przestaniesz powtarzac glupoty.
 

arti.sa

New member
A ile ten dobry 50" będzie kosztował 7tyś.?
To ja wolę za 3tyś. i jak na te "jeszcze" czasy akceptować sporadyczne powidoki.

Więc co komu pasuje ..... Ale jak to mówią każdy chwali co ma :) Może w niedługim czasie stanę się właścicielem plasmy ;)
 

kowal801

New member
Bez reklam
Nie mydlcie ludziom oczu plazma = powidoki. Ciezko sie do tego przyznac jak sie wydalo kase na sprzet co to ma...
Ja tego nie akceptuje w 2010r. Mialem plazme kilka lat i bylem zadowolony (na tamte czasy) ale obecnie po dlugich testach lcd i plazm powiem jedno - tylko dobry lcd.
Bardziej naturalne kolory na plazmie? Kup dobrego lcd, skaibruj go i na pewno zmienisz zdanie i przestaniesz powtarzac glupoty.
kolego miej to na uwadze,ze nie każdy śpi na pieniądzach ;)
Przeciętnemu Kowalskiemu wystarczy telewizor w przedziale cenowym miedzy 2tys max 3tys, jesli bedzie porownywał jakość w stosunku co do ceny ,to na pewno wybierze Plazmę,a jeśli chodzi o kalibracje obrazu,na pewno nie będzie wchodziło w rachubę.:smile:
 
Ostatnia edycja:

damiantomek2

New member
Kup dobrego lcd, skaibruj go i na pewno zmienisz zdanie i przestaniesz powtarzac glupoty.


kapsel o ile dobrze przeczytałem w wontku o Toshibie ZV to taką masz i to skalibrowaną.
Nie powiem sam miałem na ten tv ochotę jest niezły ale jak napisał w teście kiki "wymaga kalibracji". Napisz więc zaczynajacym szukać płaszczaka na forum ile muszą do ceny
np. do Toshiby 42ZV dołożyć do kalibracji by cieszyć sie tym tv w pełni?
kiki zresztą na koniec testu dobrych LCD/LED zawsze wspomina iż wymagają kalibracji (a to jest duża dodatkowa kasa). Więc nie dajmy się zwarjować dobry LCD/LED by w pełni sie nim delektować wymaga więcej kasy niz plazma. Ona wymaga by spac spokojnie trochę cierpliwości
na poczatku przy docieraniu ale to mniejsza cena niż za tak polecaną kalibracje.

Pozdrawiam​
 

don111

Banned
2Don
Nie pisz bajek, zapraszam do mnie na kawe mam dobra plazme i lcd to sam zobaczysz jak to wyglada.
żeby nie było, ja nie twierdzę że nowe LCD mają złe kolory (choć zdarzają się kiepskie), ale nadal nie jest to plazma, LCD ma swoje zalety (ciut lepsze ostrość i stabilny obraz) ale na plaźmie widzę głębie tych kolorów, obraz jest wyraźnie "gęstszy", nie widzę tego charakterystycznego obrysu jak w LCD, takie jest moje zdanie
jedyny kolor lepszy w LCD to biały a raczej możliwość uzyskania tej bieli (bo i tak swoje monitory i tv LCD ustawiam że biały ma cieplejszy odcień a'la plazma)
 

kapsell

New member
Bez reklam
To prawda.
Jak juz uspokajamy dyskusje to ja tez napisze ze widze braki w (obecnych?) lcd (piszac lcd nie mam na mysli taniego badziewia). I mysle ze minie jeszcze sporo czasu (zakladam ze doczekam tego ;) ) kiedy powiem "Tak, to jest to na co czekalem".
Sa rozne kalibracje, ale nie wdajac sie w szczegoly, czasem pare stowek trzeba wysuplac (czasem mniej czasem wiecej - ale przy zakupie tv za kilka tysi to % nie wiele). Moim zdaniem tv powinny byc fabrycznie kalibrowane, zeby obraz byl przyjazny,blizszy rzeczywistosci i nie meczyl oczu.
Plazma ma docieranie a lcd kalibrowanie...
A na koniec, lubie takie dyskusje bo zawsze czegos nowego sie dowiem ;)
 

licki

New member
Muszę przyznać, że proponowana Toshiba ma bardzo ciekawy design, myślę, że dobrze prezentowałaby się u mnie na ścianie. Jest tylko jedno "ale" - to tylko 42", a myślę, że w moich warunkach mogę sobie pozwolić na trochę więcej nawet kosztem rozdzielczości (zejście z Full HD do HD Ready), widziałem opracowania, że z odległości 3 metrów człowiek nie rozróżnia jakości 720p od 1020p.

Nie wiem czy warto inwestować w Full HD, w przypadku plazm Panasonica to jest różnica jakieś 600zł między HD Ready (2900zł) a Full HD (3500zł). Wydaje mi się, że pieniądze te lepiej odłożyć na dobry zestaw nagłaśniający.

Nie wiem czy obecne panele LCD pozbyły się tych wad, mój monitor ma np bardzo nierównomierne podświetlanie ekranu, co przy pracy nie przeszkadza, ale przy oglądaniu filmów jest bardzo denerwujące, poza tym kolory są brzydkie i mało nasycone.

Jeśli piszecie już o kalibracji LCD to czy ktoś mógłby podać orientacyjny koszt jaki trzeba doliczyć do TV LCD żeby obraz wyglądał tak jak powinien? Inna sprawa to kto wykonuje takie usługi kalibracji?
 

licki

New member
Jako, że nie dostałem odpowiedzi na mojego ostatniego posta pozwolę sobie wykopać ten wątek.

Ostatnim razem nie udało mi się na nic zdecydować i przeżyłem 3 miesiące bez TV, teraz temat powraca. Po zakupie sofy i zmierzeniu dokładnej odległości wychodzi na to, że TV będzie w odległości maksymalne ~2,70 m od oczu oglądających. Zacząłem się zastanawiać czy aby 50" to nie za dużo?

Czy może lepszy byłoby 46" (w Full HD) albo 42"?

Poszukuję kompromisu pomiędzy ceną, jakością i możliwościami, gdyby ktoś mógłby mnie naprowadzić, bo w tej chwili mam trochę mętlik w głowie :)

Pozdrawiam :D
 

don111

Banned
50' to raczej ciut za dużo, chyba że oglądasz w zdecydowanej większości obraz w HD lub grasz w gry...
oglądam z podobnej odległości 46' i to dobry kompromis przy oglądaniu zarówno zwykłej tv SD (tu trochę lepszy byłby nawet 42') i HD, ale oczywiście wszystko zależy od osobistych preferencji ;)
 

licki

New member
50' to raczej ciut za dużo, chyba że oglądasz w zdecydowanej większości obraz w HD lub grasz w gry...
oglądam z podobnej odległości 46' i to dobry kompromis przy oglądaniu zarówno zwykłej tv SD (tu trochę lepszy byłby nawet 42') i HD, ale oczywiście wszystko zależy od osobistych preferencji ;)

Sygnał do telewizora będzie taki jak pisałem w pierwszym poście wątku czyli 10% TV (cyfrowa kablówka), 70% filmy z komputera (jakość DivX, DVD oraz HD720p), 20% gry z komputera (grafika Radeon HD4850).

Jeżeli brać coś mniejszego (46 lub 42") to na jakie telewizory warto zwrócić uwagę, żeby nie przepłacić i być zadowolonym? Czy warto inwestować w Full HD czy lepiej zaoszczędzić i kupić jakąś tanią plazmę 42" w HD Ready?
 
Do góry