jaki tv plazmowy kupić????

ivan21

New member
Witam,
Zastanawiam sie nad kupnem TV Wybór padl na plazme. Tylko nie wiem co kupić. Kwota jaka moge przeznaczyć to 2500zl Telewizor bedzie słuzył do ogladanie kablowki cyfrowej (jest tam kilka programow HD) i filmow z dvd. warunki:
-pokoj od zachodu czyli słońce swieci wtedy kiedy najczesciej ogladam tv ale nie bedzie dawalo po ekranie
-odległość jakies 3,0 do 4,5 m
Myslałem nad dwoma 42s10e panasonic i lg 42pq2000
czy może warto jeszcze spojrzeć na inne modele?
 

ivan21

New member
osip napisał:
Tak jak kolega wyzej pisal 42x10y - jesli ci nie potrzebne full hd. I kilka stowek w kieszeni.
Właśnie czy te full hd daje taka dużą różnicę aby dopłacać 500zł. mam kablówke z UPC i tam jest chyba 3 kanały w HD plus filmy na dvd
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
TV kupujesz na kilka lat.....Więc warto dołożyć i mieć Full HD.
Aczkolwiek z odległości 3m przy 42 calach różnicy nie zobaczysz.... Kanały HD na TV HD Ready też będą bardzo dobrze się prezentować....
 

ivan21

New member
co jest godnego jeszcze uwagi oprócz tego Panasonica
i co z tzw wypalaniem duszków czy w tym modelu jest to problem?
 
Ostatnia edycja:

osip

New member
Na kazdej plazmie wystepuje problem wypaleniem [ duszki itp],
Wszystko zalezy od uzytkowania,
ale przy normalnym ogladaniu tv, zwazywszy, ze nie bedziesz podpinal kompa i gral w konsole, nie powinienes miec problemu.

na 42", zeby zobaczyc obraz full hd, trzeba patrzyc ok 2m od ekranu.
Na dodatek ze 42x10y jest teraz w dobre cenie, chociaz s10e tez ma dobra cene :eek: i tez jest bardzo dobrym tv.

wszystko zalezy od ciebie, czy nie bedziesz chcial w niedalekiej przyszlosci, kupic np. blueraya, albo konsoli, to wtedy lepszym bedzie modelem 42s10.
 

ivan21

New member
czyli zeby w obrazie bylo widac hd trzeba ogladac z bliska lub kupic wiekszy tv. Nie planuje kupowac konsoli w najblizszym czasie ale kto wie. nie jestem jakims wytrawnym graczem wiec pewnie wystarczy ten Hd ready. co jeszcze możecie poradzić z panasoniców i nie tylko za podobna cene nie musi byc fullhd
co sadzicie o 42g10 tylko 100zł wiecej czy warto wydac to 100zł wiecej
 
Ostatnia edycja:

bubusia

Member
mozesz jeszcze pomyslec o LG PQ 3000/6000, b dobry obraz, bardziej kontrastowy niz panas, b dobre kolory i mnogosc ustawien, troche gorsza czern-podobno, no i mniejsza renoma firmy, na IR tez bardziej podatny, podsumowujac obraz ,wg mnie, po prostu troche lepszy, ale podkreslam ze wg mnie
 

damiantomek2

New member
Przyłączam sie do pytania.

ivan21 napisał:
a co myślicie o samsungach seria b4xx. Jak wypadaja na tle 42x10
Witajcie
O panasach na forum książka, a użytkownicy samów seria b4xx milczą.
W sklepach też tylko w mym mieście polecają plazmy panasa, a o samach
teks: "słaba jakość, duża awaryjność itp.. Jak jest faktycznie wiedzą
tylko Ci, którzy kupili tą serie. Dajcie info. jak jest faktycznie.

Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
42x10e bez tunera dvb-t mpeg4
42x10y z dvb-t mpeg4
jesli bedziesz korzystal tylko z tunera satelitarnego to tuner dvb-t mpeg4 nie jest potrzebny.
jesli z anteny zewnetrznej to tuner dvb-t jest potrzebny. w niektorych wojewodztwach mozna juz ogladac programy w dvb-t mpeg4. w polsce wybrano standard mpeg4.
kup 42x10y z tunerem dvb-t mpeg4
 
Ostatnia edycja:

ivan21

New member
dobra teraz zastanawiam się nad zakupem 42x10 albo s10. Tylko czy warto dawac 500zl za fullhd? W najblizszym czasie nie planuje zakupu br. Od czasu do czasu podłącze kompa ale tez mało jest filmow w formacie 1080p.
 

ivan21

New member
Czyli w przypadku kiedy mam kablowke cyfrowa(upc) do telewizora bedzie podłączone zwykłe dvd lub komp jako dvd. Tv bedzie ogladany z odleglosci 3-4 m (powyzej 2m) w pokoju od zachodniej strony o średnim nasłonecznieniu lepszy bedzie x10. W tym wypadku nie warto doplacac 500zł za hd.
 
Do góry