Jaki TV?? Plazma a może LCD

T0mmi

New member
To mój pierwszy post więc witam wszystkich.
Przymierzam się do zakupu nowego tv. Do tej pory byłem przekonany aby kupić plazmę Panasonic 42S20. Jednak po ostatnich oględzinach w różnych sklepach trochę jestem zaniepokojony odbiciami, tym bardziej że telewizor będzie stał na przeciwko okien, które są skierowane na wschód. Słońce do godz 12-13. Są rolety ale nie chciałbym szczególnie w weekendy siedzieć przy zasłoniętych. Przy wyborze zależy mi głównie na dobrym skalowaniu analogowego SD i głębi kolorów oraz dobre czerni. Już od kilku tyg czytam forum i mam coraz większy mętlik. Więc proszę o pomoc w wyborze. Czy ten model który podałem się sprawdzi czy może szukać jakiegoś lcd z matową matrycą a jeśli tak to jaki.


jaki masz obecnie telewizor? CRT Thomson 29 i LCD samsung 22
jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy DVD, Div'x, dużo sportu, popularno-naukowe
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? popołudnie i wieczór
preferowana wielkość telewizora? 42 i ani cala więcej(to nie mój wybór :))
preferowana marka ? Panasonic lnna
czego nie lubisz w telewizorach? przekłamanych kolorów, szumu,
jaki masz sygnał ? analog SD za kilka mies 'N'
ile programów HD ? brak
ma stać czy wisieć ? stać
jaka klasa cenowa ? 2500 -3000 raczej dolna granica

Pozdrawiam
 

Xisiek

New member
Hmm, ale w tej cenie i przekatnej to nie masz sie co ludzic, ze kupisz lcd ktore zapewni podobnie przyjemny obraz do Panasonica S20. Wiec albo celujesz w obraz 1wsza klasa albo chcesz nie miec duzych odbic.
PS> Pewna poprawe (redukcja odbic) uzyskasz kupujac model G20 tej plazmy, ale to chyba wiesz.:cool:
 

cactusek

New member
Bez reklam
W tej cenie jeśli chcesz FHD to Samsungi dobrze pochłaniają światło np C550 lub C530. Ale mają inne wady o ktorych możesz poczytać w odpowiednim dziale...
 
Do góry