Jaki TV ?? Full HD czy HD Ready ?? Plazma / LCD ??

tomi91

New member
Witam wszystkich . Mam problem z kupnem telewizora , wybieram już odpowiedni dla siebie model od ponad miesiąca i dalej nie wiem Jaki TV ? Czy jest sens brać full hd ?? Plazma / LCD ?? . :niewiem: Chciałbym dobrze trafić z zakupem aby później nie żałować .
Bardzo proszę o pomoc .


1. Odległość od ekranu: ok. 3,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna od południa ,są rolety więc nie ma problemu
3. Jak duży jest pokój: 5 x 4 m
4. Preferowana technologia: nie wiem
5. Jaki masz obecnie telewizor: stary ctr goldstar ok 22"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: wszystkie (film, sport,programy muzyczne/rozrywkowe ...)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostrzejszy
10. Matryca błyszcząca czy matowa: chyba raczej matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 42 - 50" nie chce przesadzić z wielkością aby nie stracić na jakości
12. Preferowana marka: sam nie wiem
13. Czego nie lubisz w telewizorach: widocznych rażących w oczy niedoskonałości , wielkie piksele, rozmazywanie się , migotania obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: naziemna telewizja cyfrowa ,komputer,dvd, może w przyszłości jakaś konsola
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% tv,dvd15% ,5% komp
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych:raczej na wprost
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie zależy mi
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: obojętne
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: obojętne
22. Ma mieć 3D: nie koniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD: obojętnie
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie koniecznie
26. Jaki masz sygnał: cyfra naziemna (jeżeli będzie niewystarczająca to kupie satelitę np. cyfrowy polsat)
27. Ile programów HD:niestety narazie brak
28. Ma stać czy wisieć: stać
29.Rozdzielczość: nie mam zdania
30.Dvb-t: raczej tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobrym stosunku cena/jakość, niezłym obrazie
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-4
33.Ile osób ogląda: przeważnie jedna
34.Jaka klasa cenowa? fajnie by było kupić coś fajnego za ok 2000 - 2500 zł
 

digitalus

Banned
Witam
Nie trzeba przeplacac czyli kupujesz np plazme panasonic tx-p42cx3e i uzyskasz bardzo dobra jakosc obrazu sd i hd .Minus to odblaski, mnie to nie przeszkadza, nie zwracam uwagi na odblaski.
Kliknij tutaj i na zdjecia
http://www.hdtv.com.pl/forum/640267-post52.html
W sklepie plazma prezentuje sie gorzej i naiwni klienci kupuja lcd
http://www.hdtv.com.pl/forum/677896-post40.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/652007-post4.html
100% gwarancji , rozczarowania z jakosci obrazu nie bedzie.
Najlepiej kupic cx3 bo jakosc dzwieku jesli lepsza niz w c3e
 
Ostatnia edycja:

tomi91

New member
Jakość dźwięku jest mało ważna ponieważ zamierzam też kupić zestaw audio .
Co powiecie na takie modele jak :
SAMSUNG PS51 D530 -2400 zł
LG 50PK350 -2500 zł

SAMSUNG PS51D450 -2000 zł
PANASONIC TX-50C3E -2100zł
LG 50PJ350 -2100 zł

Zastanawiam się nad full HD ponieważ wydaje mi się że na dvbt puszcza jakieś kanały HD
 

zibi079

New member
Owszem dvb-t puszczą kanały hd ale nie full hd. Full-hd w chwili obecnej tylko chyba tylko blu-ray. Jeżeli się myle niech ktoś mnie poprawi :)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Cokolwiek kupisz z punktu wyjściowego odbiór zakupu będzie znakomity. Przy tej odległości 3.5m, zdecydowanie minimum 50 cali. Raczej nie zauważysz różnicy między FullHD a ReadyHD. Przy budżetowym zakupie 2-2.5k jakość góruje w plazmach i wybór staje się oczywisty. Do marki, sam preferuje Panasonic'a, od modelu pv-45, pv7, pv70 i v20 wszystkie dobrze grają do dzisiaj w różnych miejscach mojej rodziny :cool:

Porównaj naocznie dwa modele SAMSUNG PS51 D530 i PANASONIC TX-50C3E wybierz co lepiej do ciebie przemawia. W różnicy w cenie do Panasonica masz możliwość zakupu playerka Blu-ray.

Pzdr.,
(C)G
 

digitalus

Banned
Tomi91 w pierwszym poscie napisales...nie chce przesadzić z wielkością aby nie stracić na jakości.
Wszystko sie zgadza. Jesli kupisz wiekszy telewizor to jakosc obrazu na kanalach sd bedzie gorsza, Druga sprawa to przeskalowanie sygnalu sd do wyzszej rozdzielczosci telewizora to gorsza jakosc obrazu.Duzo osob podchodzi do tego tak, musze kupic full-hd bo telewizor full-hd jest lepszy od HD Ready a od 1024x760 to juz nie ma o czym mowic.
Nie jest to prawda. W telewizorze 1024x760 na pewno uzyskasz lepsza jakosc obrazu sd.
Nizej kilka praktycznych przykladow,telewizory plazmowe o rozdzielczosci 1024x760. Podobnych przykladow jest tez duzo na cenoo , czyli np takie zdanie , Panowie, poprzednio mialem telewizor plazmowy 1024x760 i kupilem nowy LCD full-hd i zwykle kanaly wygladaja gorzej. dlaczego? Przeciez to nowy telewizor i powinno byc lepiej bo jest full-hd .

37x10 rozdzielczosc 1024x760
http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html
50X20E,rozdzielczosc 1024x760
http://www.hdtv.com.pl/forum/533036-post342.html
aby bylo ciekawiej, jeszcze jeden przyklad, plazma 1024x760 i full-hd,
42PX10, rozdzielczosc 1024x760
HDforum - View Single Post - Panasonic seria G15 (TX-P42G15E, TX-P46G15E)

Należy pamiętać, że cyfrowy telewizor o wysokiej rozdzielczości demaskuje wszystkie wady obrazu SD, które ukrywa przed użytkownikiem klasyczne urządzenie kineskopowe. Taki obraz oglądany z bliska wygląda fatalnie. Im większa rozdzielczość matrycy odbiornika, tym lepszej musi być on klasy, aby poradzić sobie z poprawnym odtworzeniem sygnału o niskiej rozdzielczości.

http://www.nextmag.pl/index.php/artykul/aid/976/t/telewizyjny-dylemat-jak-wybra-dobry-telewizor

na koniec grupa dyskysyjna i podobne zdanie .
http://omgili.com/newsgroups/pl/rec/kino-domowe/gv1k03b6u1nemesisnewsneostradapl.html
 
Ostatnia edycja:

zibi079

New member
Może zapytam tak Tv wyświetli to co do niego podłączymy wiec jeżeli sygnał z cyfry + jest HD a nie full HD to na HD redy i full HD będzie wyglądał tak samo ? Dopiero po podłączeniu BR będzie widać różnicę??
I na koniec Panasonic C3 czy Lg pv250/350? będe wdzięczny za sugestie odnośnie tych modeli.
 

digitalus

Banned
DVD zachowa sie bardzo dobrze z telewizorem 1024x760,Jakosc obrazu bedzie bardzo dobra
Jesli chodzi o gry tu sa zdjecia
http://www.hdtv.com.pl/forum/642210-post60.html
zibi079 ,mozna podejsc do tego inaczej , czyli jesli bardziej zalezy Ci na kanalach hd a kanalay sd ogladasz tylko czasami to wybierz pv 350
w tescie video1 poprzedni, troszke wyzszy model pk550 z certyfikatem THX pokonal drozsze telewizory lcd pod wzgledem jakosci obrazu.
LCD_plazma_tab.jpg
 
Ostatnia edycja:

zibi079

New member
Biorąc pod uwagę, że oglądam w wiekszości piłkę nożną to rozumiem, że obraz na full hd będzie jednak lepszy niż na hd redy pytam bo zaczołem się zastanawiac nad panasem c3.
Dzieki za odp. pozdr. zibi079
 

tomi91

New member
Chyba zdecyduje się na HD Ready .
-SAMSUNG PS51D450
-PANASONIC TX-50C3E
-LG 50PJ350
-może inne propozycje

Co wybralibyście na moim miejscu.
Proszę podajcie swojego faworyta.
 
Ostatnia edycja:

zibi079

New member
Może mi ktoś odp. na to pytanie:
Obraz z cyfry + HD będzie taki sam na HD i Full HD czy jednak lepszy na Full HD? Przecież kanały HD są nadawanew rozdzielczości HD a nie full HD wiec idąc tym tropem obraz powinien być taki sam.
 

lll

New member
To może zależeć od skalowania do 1080p (telewizora lub amplitunera, jeśli to do amplitunera masz podłączony dekoder). Ale tak czy siak, moim zdaniem kupno dzisiaj telewizora HD Ready to nieporozumienie. Nigdy nie włączysz sobie filmu na Blue Ray? A jeśli włączysz, to dlaczego ograniczać jego jakość rozdzielczością telewizora?
 

beavisek

New member
OSTATECZNY WYBÓR POMOCY

-LG 50pv350
-SAMSUNG PS51D530

KTÓRY WYBRAĆ :???:?????

za 200zl drozej masz PS51D550 a dostajesz w tym 3D , DLNA , wiecej wyjsc.. 530 jest wybrakowana (budzetowa) wersja D530... Ale wiem ze tak doplacajac po 200zl caly czas mozna dojsc do 4000zl :)
Ale mam podobny problem co Ty :) :grin:
 

tomi91

New member
Polecacie bardziej samsunga ??
Najbardziej chodzi mi o jakość obrazu .
Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać.
 

don111

Banned
PV350 jak się okazuje ma słabszą czerń od ubiegłorocznych modeli oraz zdarzającą się małą wadę w jednym narożniku, opisywane na forum, mimo to wciąż jest bdb ofertą ale już nie tak dobrą jak ubiegłoroczny PK350 (chyba wciąż go można spotkać w sklepach)
w sumie to prawda że można w kółko dopłacać, wyżej od D530 jest ten D550 i jeśli tylko 200zł drożej i są okulary do 3D w komplecie to chyba jest to najlepsza oferta w tej cenie
jest też Panasonic 50U30 bez 3d, nie ma bajerów żadnych, nawet chyba usb ale sam obraz jest dobry
 
Do góry