Jaki TV do 3600zł?

Panczkawka

New member
Witam forumowiczów;)

A więc tak... Przymierzam się do kupna TV już od jakiegoś miesiąca... Mam już totalny mętlik w głowie;] Poniżej moje dane i wymagania:

odległość od ekranu - ok. 2-3,5m
jak słońce świeci w pokoju - nie bd świecić bezpośrednio na ściane na ktorej bd TV poza godzinami rannymi. Pokój(salon) jest jasno pomalowany, ale nie jest jakoś bardzo nasłoneczniony. Nie jest w nim ani ciemno ani jasno...
jak duży jest pokój - ok 10x4,5
jaki masz obecnie telewizor - LG 28cali, CRT
jakie programy najczęściej oglądasz - Cyfrowy Polsat(za jakiś miesiąc zmieniam na "n" co by mieć kanały w hd bądź cyfrę) Oglądam głównie kanały sportowe, filmy, seriale, informacyjne i naukowe.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - zawsze ktoś tam ogląda... więc ciężko powiedzieć czy więcej w dzień czy wieczorem...
preferowana wielkość telewizora - 46-50"
preferowana marka - Nie jestem żadnym "fanbojem" zależy mi na jakości sprzętu;)
czego nie lubisz w telewizorach - awaryjności, braku potrzebny złącz;), buczenia zbędnego
jakie urządzenia będą podłączone = komputer (do oglądania filmów), w przyszłości jakaś konsola, jakiś dekoder tv cyfrowej z HDD, aparat cyfrowy(czytnik kart SD bylby potrzebny), pendrive z filmami (fajnie by było jakby miał wyjście USB ale to nie konieczne)
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - z kątów bocznych
ile programów HD - minimum 5
ile godzin dziennie ma grać telewizor - 4-8
ile osób zasiada przed telewizorem - 3 - 4
ma stać czy wisieć - wisieć chociaż to jeszcze niepewne;]
ma czytać przez USB filmy - Fajnie by było, ale nie musi... zawszę mogę oglądać filmy z lapka podłączając go pod TV;)
jaka klasa cenowa - do 3600zł (wedlug przeglądarek internetowych)

Od TV głównie oczekuję świetnej jakości obrazu (jak na możliwości finansowe). Zależy mi na b.dobrym sygnale SD tv cyfrowej jak i doskonałym w HD. - priorytet
Jak najwięcej złączy co bym mógł podłączyć urządzenia różnego rodzaju... (wyżej wymienione)
Fajnie by było żeby był multimedialny, miał dużo róznych ciekawych funkcji;) (podoba mi się np. możlowość przeglądania internetu za pomocą przeglądarki w TV;)

Czytając to forum trafiłem na kilka TV... Głównie czytałem o Plazmach bo chcę kupić większy tv a cena takiego w technologi LCD/LED jest wiele droższa... W dodatku dużo czytałem w internecie, że nie opłaca się przepłacać na LED bo to tylko marketing a jakośc mają porównywalną z plazmami... Do tej pory Moj typ (chociaż nie spełnia wszystkich zachcianek) to PANASONIC P50S20 i mam kilka pytan związanych z nim - co sądzicie o tym modelu? Jak rzeczywiście TV radzi sobie z jakością obrazu, powidokami, czernią, awaryjnością, "odbiciem lustrzanym";]?

Czekam na wasze propozycje... Mogą być TV nawet 42 cale(jeśli mają te wszystkie wyzej funkcje...) ale najbardziej skłaniam się ku wymarzonym 50:)
 
Do góry