Jaki telewizor za 2500-3000zł?

kuras90

New member
Witam

No więc tak, tata planuje zakupić jakiś telewizor do pokoju 4x3.60m. A odległość od miejsc siedzących to w zależności od miejsca 2.5-3 metry. okno w pokoju jest od strony północnej, tak, że słońce świeci tylko latem późnym wieczorem.
Co do wielkości to wydaje mi się, że 42cale byłyby odpowiednie. I teraz pytanie, LCD czy Plazma? Bo wydaje mi się, że w tym przypadku plazma byłaby dobra.
Na razie oglądane na nim będą zwykłe programy naziemne cyfrowe, ale w późniejszym czasie jakaś cyfra+, ewentualnie może będzie podłączona telewizja z neostrady(aktualnie w innym pokoju).
Budżet to 2,5-3tys.
No i żeby była FullHD bo nie będzie zbyt szybko zmieniana na nowy model.
I jaką firmę polecicie, bo wydaje mi sie, że wiodącymi są Samsung i Panasonic.

Wydaje mi się, że najważniejsze informacje podałem. Liczę na Waszą pomoc

P.S. temat założyłem w dziale o plazmach z tego względu, że byłby to lepszy wybór.
 

damiantomek2

New member
Witam

No więc tak, tata planuje zakupić jakiś telewizor do pokoju 4x3.60m. A odległość od miejsc siedzących to w zależności od miejsca 2.5-3 metry. okno w pokoju jest od strony północnej, tak, że słońce świeci tylko latem późnym wieczorem.
Co do wielkości to wydaje mi się, że 42cale byłyby odpowiednie. I teraz pytanie, LCD czy Plazma? Bo wydaje mi się, że w tym przypadku plazma byłaby dobra.
Na razie oglądane na nim będą zwykłe programy naziemne cyfrowe, ale w późniejszym czasie jakaś cyfra+, ewentualnie może będzie podłączona telewizja z neostrady(aktualnie w innym pokoju).
Budżet to 2,5-3tys.
No i żeby była FullHD bo nie będzie zbyt szybko zmieniana na nowy model.
I jaką firmę polecicie, bo wydaje mi sie, że wiodącymi są Samsung i Panasonic.

Wydaje mi się, że najważniejsze informacje podałem. Liczę na Waszą pomoc

P.S. temat założyłem w dziale o plazmach z tego względu, że byłby to lepszy wybór.

Witaj
W rozmiarze 42 cale, FullHD i 2,5-3tys. to tylko Panasonic bo Samsung i LG to dopiero 50 cali.
Przy 3 metrach zastanów się nad 50 cali tu jeśli się nie boisz zakupów przez net i firmy LG
to masz LG50PK350 za ok.3tys. z kosztami przesyłki i to jest tv z usb.
Z Panasoniców 42 lub 46 cali to S20 tylko on jest bez usb i innych bajerów.

Pozdrawiam
 

kuras90

New member
rozumiem, że mówisz tylko o plazmach tak?
a mógłbyś podać jakieś przykładowe modele? Bo panasa podałeś, a Samsunga nie.
Co do USB, to nie jest ono raczej zbyt potrzebne - więc tym się kierować nie trzeba.
A telewizor raczej będzie kupowany w sklepach typu avans lub media markt. Internetowe i allegro odpadają
 

damiantomek2

New member
rozumiem, że mówisz tylko o plazmach tak?
a mógłbyś podać jakieś przykładowe modele? Bo panasa podałeś, a Samsunga nie.
Co do USB, to nie jest ono raczej zbyt potrzebne - więc tym się kierować nie trzeba.
A telewizor raczej będzie kupowany w sklepach typu avans lub media markt. Internetowe i allegro odpadają

Tak pisze o plazmach.
W podanym przedziale cenowym FullHD w sklepach stacjonarnych to tylko promocje.
Samsung50C550 ale słynie z bzyczenia. LG 42 cale to niestety nie FullHD.
Z LCD to dobre opinie ma Samsung40C650 i ilość ocen swiadczy iż jest kupowany. Najlepiej poczytaj na forum o wybranych modelach np. zrób typ 3 modele i szukaj postów.
Wybierałem tv długo i jednak zakupiłem plazme bo dla mnie bardziej leży od LCD.


Pozdrawiam
 

kuras90

New member
Zdecyduję się na Panasonica P42S20e
a jeszcze mam takie pytanie bo gdzieś czytałem o czymś takim jak "dogrzewanie plazm". Czy to jest prawda, że chyba trzeba suwaki jasności i kontrastu dać poniżej 50% i 200h musi się "dogrzewać"? czy to jakieś głupoty są?
 
Do góry