Jaki telewizor wybrać?

mmateusz

New member
Witam,
od kilku tygodni usiłuję znaleźć telewizor dla siebie. Będę go używał głównie do gier (podłączonego pod PC, w późniejszym czasie pod którąś z dwóch wiodących konsol), ale też do filmów i telewizji (jak na razie tylko naziemnej). Cena tak do 2000 zł (ceny z ceneo). Początkowo byłem za jakimś LCD, 37 calowym. Upatrzyłem sobie tego drania: Sony KDL-37EX401. Jednak wiedziony wątpliwościami i niezdecydowaniem udałem się do MM. Tam wylano na mnie kubeł zimnej wody i kazano szukać plazm (bo ruch w grach, bo lepsza jakość tv naziemnej itp.), a najlepiej to Panasonica TX-P42X10Y. Oczywiście oni tam kierowali się cenami, które mają w sklepie, wiadomo, że u nich telewizora nie kupię. Dlatego też nie przestałem szukać i do tego skierowałem swoje zainteresowanie na 42 calową plazmę (ciąglę max. 2000 zł) . Jednak tutaj całkiem się pogubiłem i nie wiem co wybrać i czy w ogóle porzucenie LCD to dobry ruch.
Pomożecie?
 

mmateusz

New member
odległość od ekranu = 3,3 m
jak słońce świeci w pokoju = jedynie rano, okno wychodzi prawie idealnie na wschód
jak duży jest pokój = nie więcej niż 15 m2
jaki masz obecnie telewizor = w pokoju nie mam, jedynie stary monitor lg
jakie programy najczęściej oglądasz = filmy, mecze
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = różnie, nie mogę dokładnie powiedzieć czy wieczorem czy w dzień
preferowana wielkość telewizora = 37/42, bardziej na 42
preferowana marka = nie znam się na tym, ale oczywiście z tych lepszych. no i nie wiem czy plazma czy LCD, i czy HD ready czy fullHD (bo podobno "za 2 lata" wszystko będzie w fullHD i będę miał gorszą jakość jeśli kupie HD ready. i że konsole też jadą na fullHD)
czego nie lubisz w telewizorach = tego, że jest ich taki duży wybór ;)
jakie urządzenia będą podłączone = PC, w późniejszym czasie konsola, telewizja naziemna
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 15% telewizja , 85% pozostałe.
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = na wprost, może trochę niekiedy z kąta, ale małego
telewizor ma mieć wifi = nie koniecznie
ma czytać przez USB filmy = jeśli podłącze PC to chyba to nie jest potrzebne?
jakimi złączami i co chcesz podłączyć = HDMI no i antenę pokojową
ile programów HD = raczej żaden
ile godzin dziennie ma grać telewizor = maksymalnie dajmy... 8 godzin?
ile osób zasiada przed telewizorem = jedna, dwie, trzy
ma stać czy wisieć = wisieć
jaka klasa cenowa = do 2000 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie do gier lepszy jest LCD . Plazma została wymyślona do innych rzeczy. I pamiętaj ze jeśli więcej będziesz grał dziennie - to narazisz się na powidoki.
 

mmateusz

New member
Tylko że na własne oczy sprawdzę dopiero gdy go włączę w swoim pokoju. Czyli ta Toshiba jest dla mnie najbardziej odpowiednia?
 

don111

Banned
Znaczy w tych 85% jeszcze jakieś 30% na filmy z PC ;)
ta Toshiba mi się podoba, ale to LCD, a podobno do gier lepsza plazma?
na plazmie obraz z gier jest przyjemnie płynniejszy w porównaniu do LCD, gram sporo na xboxie i wiem co mówię, nie ma porównania do LCD choć oczywiście w praktyce nie ma aż takiej widocznej różnicy jak wskazuje czas reakcji w danych technicznych ;)

tylko jest też standardowy minus plazm, trzeba zwracać uwagę na powidoki po statycznych obrazach z niektórych gier (jasne paski, wskaźniki itd) które są ciągle w tym samym miejscu na ekranie... dlatego po 2-3h grania w taką grę wartałoby pograć w innym trybie obrazu np na jakimś lekkim zoomie (żeby w miejsce tych statycznych elementów pochodził przez jakiś czas ruchomy obraz)
jeśli sobie urządzisz powiedzmy długie sesje >5h z takimi grami, kilka dni z rzędu i bez oglądania w międzyczasie niczego innego (kończysz grać, wyłączasz tv, włączasz tv i grasz w to samo co poprzedniego dnia) to może być niebezpieczne
poczytaj o plaźmie i powidokach, wypaleniach... co prawda trzeba by się naprawdę postarać aby do czegoś takiego doprowadzić, no ale uważać trzeba
 

mmateusz

New member
Chyba zdecyduję się na Toshibe 40 VL 733. Ciągnie mnie jeszcze ten Sony BRAVIA KDL-37EX401. Co o nim sądzicie?

Czy to na pewno chodzi o Toshibe VL 733? Nie czasami LV?
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Ja gram na plazmie nieraz po 8h dziennie, problemów zero, tylko tak jak wspomniał @don trzeba uważać z HUD w grach.Najlepiej jeśli jest opcja wyłączenia HUD, lub ustawienie przezroczystości wtedy można grac nawet i 100h w jedną grę.Najwięcej powidoków powstaje w okresie tzw "docierania" ale im dalej w las tym lepiej.
 
Do góry