Jaki telewizor*nie do telewizji? do PC i konsoli ?

payoss

New member
Witam wszystkich, chciałbym kupić telewizor na którym w ogóle nie będe oglądał telewizji, interesuje mnie tylko żeby podłączyć do niego PC i konsole, bede na nim grał w gry rozdzielczosci 1920... i oglądał Filmy. Zupełnie nie znam się na telewizorach, nie wiem co różni Plazme od LCD, dlatego proszę was o rade. Wydaje mi się że w cenie jaką dysponuję, plazma 50 to największy TV jaki można dostać... Nie podobają mi się w ogóle ramki tv Panasonica, nie wiem jak z parametrami ale jesli jest inny dobry wybor to byle nie Panasonic. Widzialem ost. w sklepie Sony 40EX 402, wyróżniał sie od innych modeli lcd tym iz miał na prawdę czarny kolor... Może lepszy LCD ? Help!


Preferowana wielkość matrycy – 42"-50"
Preferowane marki - Samsung, Sony
Jaki sygnał –
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
Jaka odległość od ekranu – od 3 do 3,5
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, laptop, pc, xbox, ps3, aparat
Jaka klasa cenowa – 2,5 -3,5
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – słabe
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - bez swiatłą
Ma stać czy wisieć - wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full
 

Ares78

New member
Przy stałym podłączeniu to PC plasma się nie nadaje (mówię tutaj o roli monitora). Jest to spowodowane przede wszystkim utrwalaniem się stałych elementów, a w przypadku korzystania z PC będzie ich sporo np. pulpit. Zamiast ex401 zobacz jeszcze bardzo udany i popularny model ex500, spokojnie mieści się w założonym budżecie.
 

payoss

New member
dzieki za odpowiedz...
widzialem model x500 na allegro, od razu sie sprzedaly, prosze mi jeszcze powiedziec czym rozni sie model Sony x500 od x402, poniewaz przy 40' nie ma az tak wielkiej roznicy w cenie(400) natomiast przy 46' to juz prawie 1000 zł
 

Ares78

New member
dzieki za odpowiedz...
widzialem model x500 na allegro, od razu sie sprzedaly, prosze mi jeszcze powiedziec czym rozni sie model Sony x500 od x402, poniewaz przy 40' nie ma az tak wielkiej roznicy w cenie(400) natomiast przy 46' to juz prawie 1000 zł

ex500 w przeciwieństwie do starszego modelu posiada układ kompensacji ruchu czyli popularnie zwane 100hz przydatne przy oglądaniu filmów, ale niektórzy nie przepadają za taką obróbką także pytanie do której grupy się zalicza, drugą sprawą jest posiadanie na pokładzie BE3 nowszego procesora obrazu dużo lepiej radzi sobie ze słabszym sygnałem niż BE2...
 

Mike25

New member
Do zastosowań jako monitor PC i do gier najlepiej się sprawdzą matryce S-IPS, z uwagi na najkrótsze czasy reakcji i najmniejsze wartości Input Lag. Nie bez powodu są jednymi z chętniej stosowanych paneli w monitorach PC z wysokiej półki (np Dell je zamawia od LG, ale też HP, Apple). Być może warto rozważyć zakup nie telewizora, tylko monitora IPS o dużej przekątnej np 30''. Sprawdzi się lepiej do zastosowań autora, niż telewizor.
 
Ostatnia edycja:

payoss

New member
...wyczytałęm że ww. TV ma Input lag 60 ms, czy nie jest to problem jesli chce uzywac go w 99% do gier, samachodowek,, rpg, platformowki, FPP Single Player ??
 
Do góry