jaki telewizor 32"-37" do ~2200zł

radd

New member
witam
od kilku dni szukam odpowiedniego telewizora. przeczytałem artykuły typu plazma czy lcd i hd ready czy full hd i mam wrażenie jak bym wiedział mniej niż wiedziałem:p
wstępnie zdecydowałem się na plazmę z hd ready:smile: i tak:
Preferowana wielkość matrycy: 32"-37"
Preferowana marka: brak
Telewizja: kablówka
Jaka odległość od ekranu: 2-2,5 m
Jakie urządzenia do podłączenia: odtwarzacz blu-ray
Jaka klasa cenowa: do ~2200zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: rano(rzadziej), wieczór
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: do południa dość duże
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: sport, popularnonaukowe, filmy(dvd)
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: przy włączonym świetle
Ma stać czy wisieć: stać
Jaki masz telewizor: 21" crt
Telewizor nie będzie mi służył do grania(żadnych ps3, xbox-ów) tylko telewizja i filmy dvd i jak potanieją blu-ray no i oczywiście .mkv:smile:
prócz telewizora chciałbym też kupić odtwarzacz blu-ray(z .mkv) tak do 600zł. Troszkę poszukałem po necie i na oku mam taki sprzęt:
- Panasonic TX-P37X10Y
- LG BD-370
co sądzicie o takim zestawiku? jeśli lepszy byłby lcd to piszcie... czekam na propozycję:smile:

pozdrawiam
 

radd

New member
Toshiba 37XV 733
Sony 37EX 500
Panasonic 37S20
widzę, że polecasz telewizory lcd:shock: czyli lcd twoim zdanie będzie lepsze w moim przypadku? z tego co czytałem gorszy sygnał(kablówka) lepiej odbiera plazma... i trochę się też obawiam smużenia podczas oglądania sportu...
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ostatni polecany przez kiki to plazma, tyle ze FHD a ty wolisz HDR.
Zastanow sie czy nie za maly telewizor kupujesz, ja dla takich odleglosci bralbym min. 42 cale.
Panas S20 to taki sredniak ale nie za dobrze radzi sobie ze jasnymi pomieszczeniami i jeśli masz bardzo jasny pokoj i brak rolet to raczej LCD bedzie lepszy. Na pewno plazma lepiej oradzi sobie z analogowym sygnałem czy też SD ale odbicia w tanich plazmach są dość dużym problemem.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Kupując 37 ' Full Hd to bezsens
Jak już coś, to minimum 42',ale i tak nie będzie różnicy pomiędzy Full HD a Hd Ready i to jeszcze z takiej odległości.Lcd za taka kwotę ,panowie nie oszukujmy się, cudów nie będzie.Kolego kupuj Plazmę, i nie 37 ' bo będziesz później pluł w sobie brodę.
 

Lendziu

New member
Weź 42".. ja oglądam p42s20e z 2,20-2,40m i jest OK..
Nawet żałuję, że nie zdecydowałem się na większą przekątną.. ale nie wiadomo, jak by to było z 46 lub 50", natomiast 42" jest OK..
 

radd

New member
42" wydaje się być troszkę za duży, znajomi maja 46" tocz to "potwór" nie telewizor:p chyba, że mi się tak wydaje bo aktualnie działam na crt 21":D ...ale pewnie z czasem się przyzwyczaję:smile:. Jutro przejdę się do sklepu i sobie dokładnie obadam te przekątne i wezmę któryś z modeli przez Was polecanych. Dzięki za odpowiedzi:smile:

pozdrawiam
 

Lendziu

New member
Ja się przesiadłem z 27" LCD Samsunga.
Jak kupiłem 42" (bo oczywiście żona mówiła, że 37" będzie OK, a ja mówiłem Jej, że wolę 50").. No i kupiłem.. Żona mówiła najpierw, że ją oczy bolą, że za duży ekran itp, ale po 2 tygodniach się przyzwyczaiła, a ja już żałowałem, że to nie był np. ciut mniejszy 46"..
 
Do góry