jaki subwoofer do KD Denon AVR x 1000+ MA BX2

katka10

Member
Przedstawiciel Jamo powiedział że JAMO 210 jest za mały...minimum to J 10
moje inne typy to :
Boston Acoustics A SUB 250
Roth Audio Oli KH30
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A ja napiszę, że mając za kolumny MA BX osobiście bym zainwestował w coś lepszego niż suba za 800zł. Trzeba się najpierw zastanowić jaką konstrukcję chcemy ( BR, zamknięty), do czego więcej będziemy go używać ( film, muzyka), jaka akustyka w pomieszczeniu? Ja w takim samym metrażu zmienilem na zamknięty i nie żałuję. Miałem dość dudnienia, buczenia i problemu z poprawnym ustawieniem i kalibracją. Niby BR dają większe ciśnienie, ale ja u siebie wolę większą kontrolę i brak dudnienia.;)
 

katka10

Member
szczerze to też myslę nad zamknietym ale to poza moimi możliwościom finansowymi. Na chwile obecna wszystko poszło na amp. i kolumny, niestety został mały zapas gotówki. 1000 zł a brakuje mi jeszcze tylu oraz centrala.
 

katka10

Member
a z konstrukcją zamkniętą to najniższy pułap nowych to REL T5 tak, nic tańszego nie znajdę?? bo mam na oku Dali ale jakoś boje sie kupic na allegro używkę...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z ciut tańszych jest np. Tannoy TS 801, Jamo sub 660, ale ja bym chyba wolał poczekać i dozbierać na jakiegoś REL'a czy MA BXW 10 do kompletu. Sporo ludzi traktuje ten element zestawu trochę po macoszemu. Mają niezłe kolumny, sensowny amplituner, a uważa się że sub to może byc byle jaki bo tylko ma "łupać". Nic bardziej mylnego, bo sub w kinie to jeden z ważniejszych elementów. To właśnie on powoduje te kinowe doznania i trzeba dokonać dobrego wyboru. Zobacz że z subem jest podobnie jak ze wzmacniaczem stereo, jak kupisz raz a dobrze to później możesz wymieniać tylko kolumny czy elektronikę, a sub już zostaje.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pisałem konkretnie o swoim pomieszczeniu:) Wiadomo, że akustyka odgrywa ważną rolę i sub który u Kowalskiego gra super, już może się nie sprawdzić u Wiśniewskiego.
 

3echo

Member
Bez reklam
Z ciut tańszych jest np. Tannoy TS 801, Jamo sub 660, ale ja bym chyba wolał poczekać i dozbierać na jakiegoś REL'a czy MA BXW 10 do kompletu. Sporo ludzi traktuje ten element zestawu trochę po macoszemu. Mają niezłe kolumny, sensowny amplituner, a uważa się że sub to może byc byle jaki bo tylko ma "łupać". Nic bardziej mylnego, bo sub w kinie to jeden z ważniejszych elementów. To właśnie on powoduje te kinowe doznania i trzeba dokonać dobrego wyboru. Zobacz że z subem jest podobnie jak ze wzmacniaczem stereo, jak kupisz raz a dobrze to później możesz wymieniać tylko kolumny czy elektronikę, a sub już zostaje.
Dobrze kolega pisze.
Ja tez posiadam BX2 i szkoda by mi było kupować do nich taniego suba.Ja rozumien,ze koszty itp.Miałem ten sam dylemat,az w końcu zdecydowałem się na REL-a T5.Jeszcze go nie mam,ale biorąc wszystkie za i przeciw,padło na REL-a.Jedno co mnie troche niepokoi to,ze moje pomieszczenie ma ok.25m2.Ale rozmawiajac z paroma osobami wszyscy(prawie wszyscy) postawili na REL-a.I też już kupić miałem suba we wrześniu zeszłego roku.Jednak wolałem poczekać i dołożyć do czegoś konkretnego.
Nie śpiesz się,bo czas gra na Twoja korzyść :)
 
Do góry