Jaki sprzet do odbioru Telewizji HD

Kjurek

New member
Jaką czaszę , konwerter oraz inne dodatki dokupić do posiadanego sprzetu,aby mieć niezależny odbiór programów TV (HD) satelitarnych i naziemnych na dwa telewizory i ewntualnie komputer.
Posiadany sprzęt:
KOMPUTER-
Multimedialny QUAD 4x2,5 GHz 8GB 9800GT X-FI +TV
Karta Grafiki - NVIDIA GEFORCE 9800GT 512 MB
Procesor -AMD Phenom QUAD 9850+
Pamięć RAM-4 x 2GB DDR2 Dual Channel
Karta dźwiękowa- CREATIVE SOUND BLASTER X-FI
Karta sieciowa- Gigabit Lan (10/100/1000 Mbit/s
Jaką dokupic karte tv do komputera.i czy jest sens kupować tą kartę.
Monitor -SAMSUNG 19' SM 941MG 5ms TUNER TV DVI
System operacyjny-- XP home edition.pl
Internet:livebox tp-CZEKAM NA AKTYWACJE
Mam zamiar zamawiac N TV z recorderem bez zamawiania anteny.
Czesto pojawia sie na forum antena Cobra 90 czy tą kupić

Co sądzicie o HIT KONWERTER QUAD NA 4 TUNERY SAT + TV NAZIEMNA
(491360771) allegro- konwerter quad na 4 tunery sat tv naziemna
Przedstawilem to co zamierzam zainstalować i sprzęt który mam.
Jestem początkującym ,czytam to forum ale tego materiału są tony.
Proszę o odpowiedz dotyczącą mojej konfiguracji.Ewentualnie z czego mam zreaygnowac lub zmienic.
Kjurek
 

krompek

New member
Temat rzeka.Moze podpowiem co nie co na temat HDTV na kompie.
Chcąc odbierać telewizję HDTV, nie musisz korzystać ze stacjonarnych dekoderów oferowanych przez platformy cyfrowe czy producentów urządzeń tego typu. Możesz kupić odpowiednią kartę telewizyjną, zainstalować ją w pececie i w ten sposób uzyskać dostęp do programów przekazywanych przez satelity.Musisz się zdecydować na odpowiedni tuner-karte , zgodny ze standardem DVB-S lub DVB-S2 np. Hauppauge WinTV-HTR-4000 .Jednak Bedziesz mogl ogladac wtedy tylko kanaly FTA.

Jesli zalezy Ci na czyms wiecej Do komputerowego tunera satelitarnego możesz dokupić wyposażenie, które pozwoli na korzystanie z dodatkowych kart płatnych kanałów kodowanych - czytnik kart modułów CI, komunikujący się z tunerem. Oczywiście nie zawsze można odbierać program HDTV z innego tunera niż oferowany przez platformę cyfrową. W Polsce obejrzysz Cyfrę+ na komputerze, jeśli kupisz kartę abonamentową i odpowiedni czytnik, ale już do platformy n nie ma samych kart czy ich czytników, które można zamontować w alternatywnym do nboksu dekoderze satelitarnym.
To jest naprawde bardzo obszerny temat mam nadzieje ze te wskazowki do czegos Ci posluza.
 
Do góry