Jaki soundbar bądź inna alternatywa do wzmocnienia/polepszenia dźwięku z tv

lucanx

New member
Witam.
Zastanawiam się nad zakupieniem popularnych teraz soundbarów.
Ale mam pytanie - bo zielony jestem - bardziej od takiej listwy leżącej pod tv bardziej zależałoby mi na dwóch mniejszych głośnikach które mógłbym zamontować w innej części pokoju - dokładnie za kanapą. No i oczywiście bez ciągnięcia kabli. Czy są takie zestawy na bluetooth? I pod jakim nazewnictwem tego szukać po sklepach/internecie?

Dzięki wszystkim za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do jakiej kwoty zakup ?
Jak duże jest pomieszczenie ?
Masz sprzęt audio w domu czy soundbar będzie też służył do muzyki?

Tak - są na bluetootha.
 

lucanx

New member
Ekonomiczna wersja, do 500 zł.
Salon ma 35 metrów. Muzyka z rzadka, chodzi bardziej o puszczanie dźwięku z tv na dodatkowym głośniku.
Najlepiej w drugim końcu salonu niż tv, wiec połączenie bez przewodowe by wchodziło w grę.
 

firekage

New member
Bez reklam
Normalne głośniki, przy czym podpinane gniazdem RCA z tyłu telewizora. W przypadku aktywnych, podpinasz i zapominasz, w przypadku pasywnych - wzmacniacz aka amplituner. Nie będzie to koszotować wiele więcej, za to pewnie znacznie lepiej będzie to grało. W sumie dam przykład, który trochę wychodzi poza ramy cenowe, ale patrząc na 500 zł i jakiś porażkowy soundbar przy tym:

Głośniki Microlab Solo7c NEW z pilotem (4842034439) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

żal byłoby mi wywalić tych 500 zł na soundbar z głośniczkami, których średnia będzie przypominać płytę minicd...

Ps - głośniki mają dwie wady. Pierwsza z nich to ich wielkość, to ma blisko 60cm wysokości. Druga - moc...jeśli mieszkasz sam, problemu nie będzie, ale jeśli z domownikami, a odkręcisz je ciut mocniej, cóż, będą wrzeszczeć...Sam mam coś podobnego, ale nie pod telewizor, akurat monitory 2.0 wielkości jakoś 35-40 cm...z gniazdka według watomierza biorą 50W, jak lekko odkręce potencjometr to średnica głośników robi swoje...bas nie pierdzi, a jest mocny, głęboki (słucham głównie metalu, hard rocka, a więc na basie mi nie zależy...w kontekście "łupaniny", ale fizyki nie da się oszukać, to nie pierdziawki 3cm...).

BTW - te z linka to 7C NEW, 7C są tańsze (nie mają potencjometrów z boku i diody led bocznej pokazującej tryb pracy).
 
Ostatnia edycja:

lucanx

New member
Kurde, wszystko fajnie ale nie wiem czy u mnie to zda egzamin. Dlaczego?
Nie mam jak pokazać zdjęcia salonu bo potrzebna by była szersza perspektywa by zobaczyć o co mi chodzi, ale...
Tv wisi na ścianie gdzie metr w bok biegną drewniane schody na piętro, schody są dębowe i nie zabudowane, w sensie trepy i barierki nie stanowią żadnej "osłony" i za dużo dźwięku z tv "ucieka" mi na piętro zamiast na resztę salonu i np. kuchnie na parterze.
Zatem szukam czegoś co mógłbym postawić w innej części salonu niż tv, bez rozciągania kabli i nie musi to być jakiś oszałamiający dźwięk, byleby zluzowało trochę głośniki tv.

No takie warunki mam niestety, muszę się dostosować :(
 

collider

New member
Bez reklam
Jezeli tylko mialoby to poprawic slyszalnosc telewizora np. na oddalonej kanapie bez zadnych wodotryskow to jest cos takiego jak Pioneer VMS 550. Cena w okolicach twojego budzetu. Ewentualnie jakis soundbar np. JBL SB 100 lub jesli telewizor posiada bluetooth jakis glosnik w tej technologii. Ma takie kilku producentow np. Samsung Multiroom.
 
Ostatnia edycja:

lucanx

New member
A co to za firma JBL?
To coś wartego zainteresowania?

A czym ten głośnik Pioneera różni się od soundbarów?
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
JBL to bardzo dobry producent nagłośnienia. Tak w skrócie oczywiście. W swojej ofercie ma wiele bardzo dobrych głośników, zestawów czy właśnie soundbarów. Głośnik Pioneera ma za zadanie dostarczyć dźwięk do wymaganego punktu np. kuchni czy kanapy by słyszeć lepiej daną audycję. Soundbar natomiast jest umiejscowiony przy telewizorze i ma za zadanie polepszenie i poszerzenie wrażeń dźwiękowych. Jest to substytut kina domowego. Wspomniany SB 100 to najprostszy model tego producenta, ale ma on w ofercie wiele innych produktów włącznie z soundbarami wyposażonymi w subwoofer.
 

lucanx

New member
Prawie każdy kto mówi mi o soundbarach używa stwierdzenia że jest on umiejscowiony przy tv...
Czy jest to aż tak istotne?
A co jeśli dałbym go po drugiej stronie salonu i połączył bluetoothem?
Będzie słabszy odbiór?
Nie będzie spełniał swojej funkcji?
Są jakieś przeciwwskazania ku takiemu rozmieszczeniu i połączeniu?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Nie ale dzwiek masz projektowany tak ze ma docierać do ciebie z przodu a nie z tyłu czy z boku. Pamiętaj ze soundbar to urządzenie stereo jak np. Mikrowieza.

Sent from my GT-I9300
 

lucanx

New member
No właśnie a ja teraz chce się ratować za moje gapiostwo gdy elektryk rozprowadzał kable po domu przed tynkowaniem i nie pomyślałem o tym by wypuścić w rogach salonu takie pod głośniki od kina domowego.
Teraz nie chcąc ich ciągać po pomieszczeniu szukam jakiegoś taniego wyjścia z sytuacji.
Chciałem właśnie by głośnik był umiejscowiony za plecami siedzącej osoby na kanapie a skierowany wprost na tv w odległości od niego jakieś 7 metrów.
Jeśli go postawie/przymocuję przy tv to dźwięk nie będzie mi docierał tam gdzie chce raczej :(

BTW.
Znalazłem coś takiego :
To warte tych pieniędzy które chcą za taki sprzęt i czy w moim przypadku to może zdać egzamin?

AudioPLAZA.pl Salon Audio Video Poznań JBL Denon Marantz Yamaha

JBL Soundfly BT
 

collider

New member
Bez reklam
No właśnie a ja teraz chce się ratować za moje gapiostwo gdy elektryk rozprowadzał kable po domu przed tynkowaniem i nie pomyślałem o tym by wypuścić w rogach salonu takie pod głośniki od kina domowego.
Teraz nie chcąc ich ciągać po pomieszczeniu szukam jakiegoś taniego wyjścia z sytuacji.
Chciałem właśnie by głośnik był umiejscowiony za plecami siedzącej osoby na kanapie a skierowany wprost na tv w odległości od niego jakieś 7 metrów.
Jeśli go postawie/przymocuję przy tv to dźwięk nie będzie mi docierał tam gdzie chce raczej :(

BTW.
Znalazłem coś takiego :
To warte tych pieniędzy które chcą za taki sprzęt i czy w moim przypadku to może zdać egzamin?

AudioPLAZA.pl Salon Audio Video Poznań JBL Denon Marantz Yamaha

JBL Soundfly BT

Mam JBL Flipa, ale to jest głośnik sprawdzający się dobrze z telefonem czy laptopem. Gra bardzo fajnie, ale nie wiem czy jest to dobra alternatywa do zastąpienia głośników TV. Oczywiście możesz go użyć jako dodatkowe źródło dźwięku, kto wie może akurat tobie to wystarczy. Na marginesie powiem szczerze, że twoja sytuacja jest naprawdę wyjątkowa i nie do końca pojmuję sens takiego rozwiązania. By naprawdę rozwiązać twój problem i byś miał rzeczywistą satysfakcję to niestety potrzeba by było zwiększyć budżet dość mocno. Ja na twoim miejscu kupiłbym sobie jakiś soundbar z bluetooth i subem i do tego dołożył głośnik czy dwa wireless. W tej roli świetne są Samsung multiroom plus soundbar z tej firmy. Inna rozwiązanie to Philips Fidelio 9100 lub nawet E z odczepianymi, bezprzewodowymi głośnikami. Tyle, że to kosztuje. Tanim kosztem to tylko głośniki bluetooth lub coś takiego jak ten Pionek. Innej rady nie ma.
 

lucanx

New member
Gdybym mógł zwiększyć budżet to nie szukał bym rad na tym forum tylko od razu poszedł na zakupy ;)
Ale to tak żartem, a na serio to dzięki za dotychczasową pomoc i porady.
Chyba będę się rozglądał za jakimś soundbarem...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostałbym z Fidelio wszyscy są zachwyceni.
Jest już nowy model w super cenie dla członków niebieskich forum.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
JBL to bardzo dobry producent nagłośnienia. Tak w skrócie oczywiście. W swojej ofercie ma wiele bardzo dobrych głośników, zestawów czy właśnie soundbarów. Głośnik Pioneera ma za zadanie dostarczyć dźwięk do wymaganego punktu np. kuchni czy kanapy by słyszeć lepiej daną audycję. Soundbar natomiast jest umiejscowiony przy telewizorze i ma za zadanie polepszenie i poszerzenie wrażeń dźwiękowych. Jest to substytut kina domowego. Wspomniany SB 100 to najprostszy model tego producenta, ale ma on w ofercie wiele innych produktów włącznie z soundbarami wyposażonymi w subwoofer.
Wyczerpująca odpowiedź :)
 
Do góry