Jaki najlepszy kabel do połączenia PC i LCD

Axles

New member
Witam społeczności forum hdtv, mam przyjemność dołączyć do Was co mnie bardzo cieszy, na dniach będę kupował LCD Sony 32V4500 i nurtuje mnie już od jakiegoś czasu kilka pytanek. Chcę podłączyć PC (posiada wejście DVI) oraz zamiennie laptopa ( s-video i d-sub) z telewzorkiem (HDMI, d-sub, wejście komponentowe i kompozytowe) i nie wiem jak podłączyć by cieszyć się najlepsza jakością video i dzwiękiem. Czy połączenie pc(dvi)->lcd(hdmi) jest równie dobre co laptop(s-video)->lcd(jakie wejscie?)
Jaką konfigurację byście polecili dla pc-lcd i laptop-lcd patrząc przede wszystkim na jakość video a później na ceny kabli? Czy podłączenie dźwięku to tylko mozliwe jest kablem jack-jack?
Pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedź.
 

mataman

New member
Bez reklam
Jestes nowy ale powinienes wiedzieć że na kazdym forum jest opcja szukaj. Było o tym pisane wielokrotnie. W skrócie pc do tv kablem dvi-hdmi natomiast laptop kablem d-sub
 

ivf

New member
w pełni popieram przedmówcę ;)

natomiast w kwestii jakości kabli - kabel D-sub kup możliwie najkrótszy bo to sygnał analogowy, kabel DVI-HDMI (lub przejściówkę i kabel HDMI-HDMI) możesz kupić teoretycznie jakikolwiek do 10m (czyli nie kuty na kowadle)

z dźwiękiem jest jak mówisz
 
Do góry