Jaki LCD wybrać Samsung LE32B551 czy LG 32LG3000

bodziotx

New member
Witam.

Noszę sie z checia kupna TV LCD 32 cale. Mam mały pokój i póki co zwykłą antenę i tv z kablówki. Zastanawiam się pomiędzy modelami Samsung LE32B551 Full HD i LG 32LG3000 100Hz.
Nie jestem żadnym specem od LCD i wiem że znajomi mi mówili że najlepszą jakość obrazu zawsze oferuje Samsung, natomiast ten model Samsunga jest tylko 50Hz a LG ma 100Hz.

Biorąc pod uwage używanie zwykłej anteny co bardziej doradzacie Samsunga z FullHD (wiem że to by była taka inwestycja w przyszłość) czy LG z tym 100Hz. Co jest istotniejsze?

Z góry dzięki za wszystkie wypowiedzi.

Pozdrawiam
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Mój budżet jest skromny koło 1600 zł a ten Szamsung jest tera w dobrej cenie w sieci Avans :)
Pzdr

w klasie cenowej to zwycięzca :) a i usb można zrobić [filmy] w tej ceni bezapelacyjnie

Podaj swój budżet.
Zawsze 100 Hz jest lepsze od 50 Hz.

i nie zawsze jest lepsze...

możne i widać i czuć ale na 50" i wzwyż
poniżej to niezły "bajer" na klienta ....
 

annddy

New member
Telewizor 50, 100 czy 200 Hz: na czym polega różnica?

Pojawienie się w sprzedaży telewizorów z systemem 200 Hz spowodowało lawinę pytań: trick marketingowy, czy nowy standard jakości telewizorów LCD? Co nam daje taka technologia?
Obraz na ekranie telewizora sprawia wrażenie ruchu, ale tak naprawdę składa się z wyświetlanych z dużą prędkością pojedynczych klatek. W Europie na ekranie widzimy 50 obrazów na sekundę (w USA ? 60), stąd ?zwykły? telewizor działa systemie 50 Hz. Dla ludzkiego oka to wystarczy, by powstało wrażenie płynnego ruchu.
Tak było przy małych ekranach. Przy większych pojawił się problem ? szybkie ruchy stawały się coraz bardziej sztuczne. Na małym ekranie położenie obiektu pomiędzy kolejnymi klatkami jest bowiem niewielkie. Wraz z rozmiarami ekranu to przemieszczenie wzrasta, stąd efekt skakania, widoczny szczególnie, gdy patrzymy z bliska w duży telewizor.
Producenci telewizorów wymyślili więc system 100 Hz. W największym skrócie ? umieszczony w telewizorze program wstawia między oryginalne klatki obrazu dodatkową klatkę pośrednią, co daje wrażenie większej płynności ruchu.
System 100 Hz – czyli 100 klatek obrazu na sekundę – jest zwykle dodatkiem do wyższej klasy telewizorów o większych rozmiarach. Podnosi ich cenę o ok. 25-30 procent. Producenci nie poprzestali jednak na tym. W ub. roku pierwszy telewizor z systemem 200 Hz zaprezentował Sony (model Bravia Z4500).
Po co komu taka technologia? Związane jest to m.in. z coraz większą ilością kanałów wysokiej rozdzielczości u operatorów kablowych i satelitarnych. Nadają oni zwykle sygnał 1080i, w którym obraz przesyłany jest w 50 półklatkach na sekundę. Daje to 25 pełnych klatek na sekundę. Trochę mało. Dlatego Sony wymyśliło technologię Motionflow, która do każdej przesyłanej klatki dodaje 3 nowe (patrz zdjęcie).
motion-flow.jpg
Nie są to jednak te same klatki. Specjalne algorytmy potrafią wyliczyć brakujące ujęcia i wstawić je w obraz. Aby uniknąć częstego w takich sytuacjach ?efektu rozmycia? program koryguje klatki źródłowego obrazu w taki sposób, by jak najpłynniej połączyć je z klatkami dorabianymi przez system Motionflow.
Telewizory z systemem 200 Hz są więc w rzeczywistości wysokiej klasy komputerami z wyrafinowanym oprogramowaniem. A cena takiej przyjemności?





Po to!!
Mogę dyskutować po co 200 Hz ,wystarczy 100 Hz!?Tu różnica jest mała.
 

annddy

New member
Twierdzenie: Telewizor z systemem 100 Hz daje lepszy obraz, niż telewizor bez tego systemu
Ocena: Prawda
Testy wykazały, że systemy podwajające liczbę klatek obrazu z 50 do 100 na sekundę dają wrażenie bardziej płynnego ruchu, szczególnie w przypadku dużych ekranów. Problem pojawia się przy systemie 200 Hz, który do każdej klatki obrazu dodaje 3 dodatkowe. Zdaniem niektórych jest to rewelacja, inni w ogóle nie widzą różnicy. Wydaje się, że można przyjąć tu następującą zasadę – im większy ekran, tym lepszy system powinien posiadać.


Po prostu 100 Hz jest lepsze do oglądania tv.
 

bodziotx

New member
Ok 100Hz jest lepsze przy wiekszych rozmiarach TV. Ja szukam 32 cale wiec czy przy takim rozmiarze będzie duża róznica pomiędzy 50Hz a 100Hz ?

Pozdrawiam
 
Do góry