jaka plazma proszę o rady

Ansyn

New member
witam poszukuję dla siebie odpowiedniego tv (chyba jak wszyscy tutaj;)) no i pojawiły się problemy tzn co kupic... pomieszczenie w jakim będzie ustawiony to pokój 6x4m, sygnał - kablówka, ale podłączony będzie również XBOX360 no i laptop, nasłonecznienie w pokoju jest raczej małe, jezeli chodzi o cenę to chciałbym zmieścić sie w 3.5tys, wstępnie znalazłem takie modele:

Samsung PS50B530
Sony KDL-46V5500
LG ELECTRONICS 50PS8000
Samsung LE46B650

niestety dwa ostatnie są troszke droższe ale może warto dołożyć finansów ? proszę o rady może jakieś inne modele ? zależy mi na tym żeby nie "buczał" bo czytałem gdzieś że plazmy mają takie skłonności... czekam na odp pozdrawiam
 

adam-ant

New member
A plazma Samsunga PS50B650? Rzadko zgłasza się jakiś niezadowolony użytkownik z buczącym egzemplarzem (to raczej problem droższego B850), a porównaniu np do B530 dopłacić warto (również Kikiemu kilkukrotnie zdarzyło się to potwierdzić).
 

bubu54142

New member
Samsung PS50B530
Sony KDL-46V5500
LG ELECTRONICS 50PS8000
Samsung LE46B650
A z tego towarzystwa na pewno odpadnie Sony bo to typowy lcd.Sony nie robi plazm,Z tego samego powodu Samsung LE46B650 chociaż Samsung robi plazmy.Wydaje mi się ,że nastąpiło tu określenie "plazma" jako telewizor z płaskim ekranem.
 

Ansyn

New member
wtakim razie lepiej samsunga PS50B650 czy LG 50PS8000, tzn czy w obydwu występują tzw "duszki" ? czy któryś model jest tego pozbawiony albo jakoś temu zapobiega ?
 

karolinho2111pl

New member
a coś w granicach cenowych do 3.5 - 4.0 tys ?
i dlaczego odradzasz plazmę ?

Myślę że Kiki odradza zakupu plazmy ponieważ podczas grania może się wypalać HUD i będą powidoki.

Pozwolę sobie zacytować Liptonosza ponieważ każdy pisze o powidokach w plazmach podczas grania coś innego i już zaczyna mnie to denerwować :

"i ja dorzuce swoje 5gr do tematu. Co to za głupoty że plazma nie nadaje się do gier?. Green ghosting moze byc problemem ale to zalezy od modelu i od nas samych-niektorzy to widza inni nie. Ja akurat tego efektu nie widzę. Plazmy uzywam do ps3 xbox 360 i właśnie w tym momencie z PC i co ? I bajka.
Plazma ma inny obraz niz lcd. Obecnie nie wiem czy przesiadlbym się na lcd mimo że ten przy konsoli wypada korzystniej."
 
Ostatnia edycja:

Ansyn

New member
Myślę że Kiki odradza zakupu plazmy ponieważ podczas grania może się wypalać HUD i będą powidoki.

Pozwolę sobie zacytować Liptonosza ponieważ każdy pisze o powidokach w plazmach podczas grania coś innego i już zaczyna mnie to denerwować :

"i ja dorzuce swoje 5gr do tematu. Co to za głupoty że plazma nie nadaje się do gier?. Green ghosting moze byc problemem ale to zalezy od modelu i od nas samych-niektorzy to widza inni nie. Ja akurat tego efektu nie widzę. Plazmy uzywam do ps3 xbox 360 i właśnie w tym momencie z PC i co ? I bajka.
Plazma ma inny obraz niz lcd. Obecnie nie wiem czy przesiadlbym się na lcd mimo że ten przy konsoli wypada korzystniej."

no ja z tego cytatu rozumiem ze jezeli chcę mieć święt spokój i nie martwic sie czy moze pojawi się jakiś "dymek" to lepiej zainteresowac sie LCD, a co doradzicie jezeli chodzi o w/w klasę ?
 

adam-ant

New member
W tym właśnie sęk. W takiej klasie cenowej, w rozmiarze ~50" najlepszy obraz oferują plazmy. Głównie B650 Samsunga, ale również S10 Panasonica (z tym, że za kilka stówek więcej dostajemy trochę gorszą jakość obrazu i ryzyko buczenia :x).

Do LCD trzeba dorzucić około tysiączek i prawie w każdym wypadku oznacza to dodatkowo 3" mniej niż w "plazmowym odpowiedniku".

Poza tym zostaje jeszcze kwestia preferencji. Ja np wolę obraz plazmy i nie wyobrażam sobie kupna LCD. Koniec, kropka.
 

Ansyn

New member
a jeszcze takie pytanie... co by było lepiej wybrać:

Samsung PS-50B650
czy
LG 42SL9500

ceny praktycznie takie same lepiej plazmę 50" czy mniejszego LEDa ?
 

LUPO78

Banned
a jeszcze takie pytanie... co by było lepiej wybrać:

Samsung PS-50B650
czy
LG 42SL9500

ceny praktycznie takie same lepiej plazmę 50" czy mniejszego LEDa ?
do kwoty którą podałeś to zdecydowanie bardziej ci bym polecił lh7000 http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/dane-techniczne-lg-42lh7000.bhtml#content_3c ,a jeżeli już tak bardzo chcesz leda to 42lh9000 jest to full led w przeciwieństwie do sl krawędziowego podświetlenia tak jak w żyletkach samsunga tylko że też cena o jakieś skromne 2 tysie wyższa,ale nie bez powodu :)
 

Ansyn

New member
do kwoty którą podałeś to zdecydowanie bardziej ci bym polecił lh7000 http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/dane-techniczne-lg-42lh7000.bhtml#content_3c ,a jeżeli już tak bardzo chcesz leda to 42lh9000 jest to full led w przeciwieństwie do sl krawędziowego podświetlenia tak jak w żyletkach samsunga tylko że też cena o jakieś skromne 2 tysie wyższa,ale nie bez powodu :)

a czy wymieniana przezemnie plazma nie bedzie lepsza >? mimo wszystko wieksza :)
 

irzi

Member
a coś w granicach cenowych do 3.5 - 4.0 tys ?
i dlaczego odradzasz plazmę ?
W tych granicach cenowych tylko plazma. W tej cenie to spokojnie kupisz Full HD. LCD w tej cenie nie bedą za dobre. Tym bardziej do oglądania kablówki. LCD sądobre ale te z wyższego pułapu cenowego (czytaj > 5 tys zł ) ale dla mnie to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Po co przepłacać jak można mieć coś dobrego a nawet lepszego za duuuuużo mniej !
 

Ansyn

New member
W tych granicach cenowych tylko plazma. W tej cenie to spokojnie kupisz Full HD. LCD w tej cenie nie bedą za dobre. Tym bardziej do oglądania kablówki. LCD sądobre ale te z wyższego pułapu cenowego (czytaj > 5 tys zł ) ale dla mnie to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Po co przepłacać jak można mieć coś dobrego a nawet lepszego za duuuuużo mniej !

wtakim razie jezeli chodzi o plazmę samsunga to którą wybrac tj który model:

B530, 550 czy B650 ? warto dopłacić do b650 ?
 

irzi

Member
wtakim razie jezeli chodzi o plazmę samsunga to którą wybrac tj który model:

B530, 550 czy B650 ? warto dopłacić do b650 ?
Na pewno nie B530. NIe kupuje się raczej najprostszego modelu danej serii. Jak już coś to B550. Jeśli Cię stać to B650.
Ojciec ma 42" Samsunga B450 i jest bardzo zadowolony. Ty kupisz model Full HD i będziesz też zadowolony.
 
Do góry