Jaka Plazma 50'? Panas, Samsung czy LG za 4-5 tys pln

cassey

New member
Witam, jestem nowy na forum, ale spedzilem juz sporo czasu na przegladaniu wątkow i nic to nie dało. Do rozważenia mam TV 50' w granicach 4 - 5 tys

1. Panasonic 50 S 10 E lub G 20 E (ewentualnie G 10E)

2. Samsung właściwie nie wiem, C 6500 chyba za słaby jest, nie ma paru ważnych funkcji, z tegorocznych modeli cięzko cos wybrać, a może zeszłoroczne PS 50 B 850?

3. LG PK50750 (ewentualnie PK 950)

A może jakis inny ciekawy model przeoczyłem w tej cenie? Może jednak cos tanszego w stylu Panas TX 50 S10/S 20 E
Pomóżcie kochani w wyborze. Który z tych modeli jest Waszym zdaniem godny polecenia i jakby uniwersalny najbardziej tzn żeby sie sprawdził w róznych choć niekoniecznie skrajnych warunkach. I jakie ma ewentualnie wady?

Pokój mam srednio nasłoneczniony, ok 25 m2, bede ogladal i w dzien i w nocy i podłączal PC co jakis czas. Nie jestem jakims znawcą więc wielu pewnie wad o których tu sie rozpisuje nie zauważę, ale zależy mi na tym żeby obraz nie był przygaszony, ciemny mocno jak w niektorych plazmach tylko soczysty i ostry.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
też bym tak zestawił :
Samsunga 50 B 850 i 50 G 20 Panasonica. Z tych wybrałbym Samsunga.

Jeśli masz jeszcze mętlik możesz zamówić prezentację w domu.
 

cassey

New member
To może dziś zadam jeszcze precyzyjniej pytanie i znajdzie się więcej chętnych do podzielenia się swoim doświadczeniem

wolałbym wydać mniej kasy niż więcej, Panasy sobie odpuscilem (design, multimedia) więc myślę o samie 50 c 6500, chociaż martwią mnie komentarze o widocznym judderze, czy jest to mocno upierdliwe zjawisko, czy brak Motion Judder Canceller w tym modelu oznacza brak 100 hz,

no i mam pytanko czym c 6500 rózni sie od sama 50 b 650? czy jakośc obrazu w c 6500 jest gorsza czy lepsza bo cena tegorocznego modelu jest w sumie sporo niższa? różni się jakimiś istotnymi funkcjami, na czyms przyoszczędzili w tym roku? oprócz MJC oczywiście, Czy c 6500 ma szansę zbliżyć się jakością do b 850 ?

druga sprawa to czy warto dokladac 1 tys do LG 50 PK 950, obraz ponoć ciekawy ale czy dużo lepszy od c 6500? czy lustrzane odbicia w LG mocno dają się we znaki?
Prosze o jakies konstruktywne opinie w tym temacie
 

cactusek

New member
Bez reklam
W pk950 nie ma aż tak dużych odbic jak w nizszych modelach LG ale mimo wszystko uważam że jest to wieksze lustro niż nawet tanie Samsungi. Najlepiej przekonaj sie w jakims sklepie na żywo. Ogólnie Samsungi mają najciekawsze menu, dopracowane wyposażenie np usb radzi sobie z HD w miare dobrze, natomiast Panasonic zawsze jest krok do tyłu z nowinkami tego typu np seria G (przeciez już wyższa półka) nie czyta plików mkv ani w DLNA ani przez USB.
Samsungu buczą, Panasonici są zacofane wyglądem i wyposażeniem a LG to lustra i marna marka. Każdy producent ma swoje wady i nie łatwo na coś sie zdecydować.
 

Piopio

New member
Samsung B850 i Panasonic G20 to dobre TV. Panasonic jest tańszy. Można go wyrwać za 4880 a Samsunga za 5200.
B850 to zesłoroczny topowy model Samsunga. C6500 nie ma filtra antyodblaskowego.
LG świetnie wyposażony ale nie jest tak dopracowany jak powyższe.
 

don111

Banned
ja ciekawy jestem po ile u Kikiego jest Panasonic 50v20, normalnie w necie najtaniej teraz stoi po 6,3k
jak już rozpatrujemy taki przedział cenowy to może warto byłoby się spiąć i dołożyć
nie wiem jak z bajerami stoi ale jakość obrazu chyba bez żadnych kompromisów w stosunku do reszty LG i Samsungów
ma też najlepszy filtr, nawet w sklepie wygląda bardzo dobrze
 

conrdd

New member
Stały obok siebie kilka miesięcy temu w sklepie na półce Samsung B550 oraz B850. I B850 buczał strasznie - przy nim B550 był oazą ciszy i spokoju.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ja obsluchiwałem w sklepie wiele plazm Samsunga i ogromna większość buczy gdy zajdziemy tv od tyłu i posłuchamy (wiadomo że w sklepie jest strasznie głosno i nie usylyszymy nic powyzej 50-70cm). To czy jest to hałas do zniesienia w domu, czy nie to już kwestia szczescia przy zakupie konkretnego egzemplarza a nie modelu. Jeden b550 bedzie głosniejszy od b850 a drugi dużo cichszy. Elektronika i układy zasilania w tych tv nie różnią sie za bardzo szczegolnie jesli chodzi o elementy który powodują ten efekt. Pewnie wszystkie z danego roku mają te same cewki, przetwornice itd.
Kupujac w sklepie internetowym nie mamy żadnej szansy na sprawdzenie konkretnej sztuki, zresztą w tradycyjnym sklepie jesli nie bierzemy z ekspozycji to też nikt nam nie bedzie odpakowywał innego dopoki za niego nie zapłacimy.
 

belt

New member
W końcu dotarł mój C550. Fajnie gra a filmy z BR to poezja.
Co do buczenia.
Wydaje z siebie cichy syk, który zauważyłem tylko dlatego że czytałem to forum. W innym wypadku bym nie zwrócił na to uwagi. Np moja żona tego nie słyszy. Ja bym to nazwał dźwiękiem pracującej elektroniki. PS3 działa głośniej.
Do czasu aż cobie nie przypomniałem o narzekaniach na forum nie zwróciłem na to uwagi. Jak sobie o tym przypomniałem, w nocy prawie wyciszyłem głos i się wsłuchiwałem. Dziś rano to już mi się wydawało, że w drugim pokoju go słyszę :)
 
Do góry