Jaka karta graficzna do lcd Samsung 40" LE40A615

lolek696

New member
Witam ,

Nosze sie z zamiarem kupna komputera stacjonarnego który pużniej chciałbym podłączyć do lcd. Posiadam Samsung 40" LCD LE40A615 , jest to tv FULL HD oraz ma wejscie PC . Chcialem sie poradzic co do wyboru karty graficznej oraz innych podzespolow ktore mogly by miec wplyw na wspolprace z moim lcd. Wydaje mi sie ze karta graficzna moze miec niebagatelne znaczenie , jaka powinienem kupic ? na co zwrocic uwage ? czy jesli bede posiadal film w jakosci FULL HD na komputerze to czy uzyskam Jakosc FULL HD rowniez na moim TV ? Pytam poniewaz rozwazam zakup odtwarzacza/nagrywarki blueray do kompa . Czy uda mi sie uzyskac taka jakosc obrazu z komputera z blueray jak z odtwarzacza blueray stacionarnego pod televizor ? Czy jeszcze parametry jakis innych podzespolow moga miec wplyw na wspolprace kompa z moim lcd? Czy odtwarzanie np. filmow DVD z kompa bedzie charakteryzowalo sie tak samo dobra jakoscia jak z odtwarzacza stacionarnego DVD pod telewizor ?
Jestem zupelnym laikiem w tych tematach dlatego bardzo dziekuje za pomoc .......
 

gajtek123

New member
Przedewszystkim ile chcesz wydać na sprzęt??
Tak na szybko na pewno karta graficzna musi mieć wyjście HDMI.
Najłatwiej podłączysz komputer do telewizora i pociągnie filmy HD.
(tylko długie kable HDMI są stosunkowo drogie)
Oczywiście minimum 2gb ramu i duży dysk twardy jeśli chcesz zgrywać materiały HD na dysk.
Do tego procesor dwurdzeniowy.
Zastanów się jeszcze nad kartą muzyczną
z wyjściem optycznym, aby wysyłać dźwięk 5.1 (jeśli masz kino)
Pozdrawiam:D
 

lolek696

New member
Jesli chodzi o pieniazki to zakladalem ze zmieszcze sie w 2000 jesli chodzi o sam komputer jednak to wynikalo z tego niezbyt orientowalem sie w tym sprzecie , jednak oczywiscie gdy okaze sie to nie realne to ta kwote bedziemy odpowiednio rewidowac :) Chcialbym zeby ten komputer wystarczyl na jakis czas ....:)
 
Do góry