Jaka jakość przez kabel jack-3xRCA

krzysiex

New member
Witam wszystkich,

przekopałem forum oraz google ale nie znalazlem odpowiedzi na ponizsze pytanie.

Mam dysk multimedialny, ktory ma wyjscie av. Mozna go podlaczyc do tv za pomoca kabla jack-3xRCA(chinch). Chcialem zapytac o tego rodzaju polaczenie. Czy nagrywajac film w jakosc DVD na dysk, za pomoca tego polaczenia na telewozorze bede mial rowniez jakosc DVD?? Innymi slowy co da sie wycisnac z takiego kabla. I ewentualnie czy gdy zakupie nowy TV LCD Samsung A656, to czy mogę podłączyć ten dysk innym kablem (z jednej strony na pewno bedzie jack do dysku bo nie ma innego wyjscia) w celu lepszej jakosci obrazu.

Prosze o odpowiedz bo nikt mi jej nie potrafi w sklepie odpowiedziec a na forum nie znalazlem.

Dzieki i pozdrawiam.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Tego typu ustrojstwa mają częsta dwa gniazda jack. W jednym dostępne są sygnały audio (lewy i prawy kanał) oraz composite video; najsłabsza jakość video. W drugim z kolei, dostępny jest sygnał component video - bardzo dobra jakość video.

W obu przypadkach potrzebne są przejściówki z mini-jack na 3 Cinche.

Jeśli opisane jest jako AV (czyli audio-video) to mamy do czynienia z pierwszym przypadkiem...

Inny rodzaj połączenia, o którym piszesz w przypadku nowego TV, nic nie da - ogranicza Cię jakość sygnału wyjściowego. A jedyna różnica jest taka, że dostępny sygnał (composite) możesz podać na gniazdo Euro, ale jakość pozostanie taka sama (niska).

Spotkałem się tez z opisami takich maszynek, w których standardowo dołączona jest przejściówka AV, a przejściówkę component trzeba se dodatkowo dokupić.
 
Do góry