Jak przepuścić dźwięk DTS/DD przez Panasonica G30?

senz

New member
Witam,

Problem do rozwiązania następujący. Jak przepuścić przez mojego Panasonica G30 dźwięk do amplitunera w formacie DTS/DD.

Źródłem dźwięku jest PS3 (slim), które jest podłączone do TV (TX-P50G30E) za pomocą kabla HDMI 1.4, dalej sygnał biegnie przez TOSLINK do amplitunera (Philips HTR 5000).

Komunikacja między TV a wzmacniaczem przebiega prawidłowo. Sprawdzone przy pomocy kanałów telewizji cyfrowej takich jak Animal Planet HD i Discovery HD Showcase. Na tych dwóch nadawany jest dźwięk w formacie DD i mój wzmacniacz prawidłowo je rozpoznaje.

Jak już mi się uda wymóc na PS3 aby dźwięk pojawił się na TV, to nieważne w jakim formacie jest ustawiony DTS czy DD, to amplituner nigdy nie pokazuje że sygnał w takim formacie otrzymał. Mimo tego dźwięk jest, tylko nie wiem czy to Pro Logic czy Stereo czy może jeden z dwóch powyższych na które czekam.

Tak mi zaświtało pod koniec pisania tego posta że może TV dalej przesyła już w formie zdekodowanej i stąd brak informacji na amplitunerze o tym jaki sygnał dostał.

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie w tym temacie.

Pozdrawiam.
 

senz

New member
Konsola jest ustawiona na przesyłanie Bitstream i przy połączeniu Konsola - Toslink - Amplituner to działa prawidłowo.

Właśnie znalazłem w instrukcji od Panasonica:

Dostępne funkcje HDMI
Wejściowy sygnał audio:
- 2-kanałowy, liniowy PCM

Poważnie?! To wszystko na co stać ten telewizor?
 

blady73

New member
Panowie, bez jaj? Ja mam BR w kompie i mój plan przewidywał wysłanie obrazu i dźwięku w NAJWYŻSZEJ jakości do TV a potem dźwięk po optyku do amplitunera. Też do końca miesiąca miałem kupić 50G30E ale jeśli to nie działa to będzie lipa. Przecież byłoby najłatwiej podłączyć XBOX, BR i dekoder N kablami HDMI do TV a potem po prostu 1 optykiem do ampli ciesząc się dźwiękiem DD? Naprawdę się nie da? Gość w sklepie mówił, że przesył z TV do ampli jest bezstratny i będzie dźwięk DD na wejściu ampli. Proszę nie załamujcie mnie :(. Czy to sprawdzona informacja?
 

marecki6

New member
Bez reklam
żeby było jasne - nie posiadam tego tv i nie wiem czy jest taka opcja ale jestem w stanie uwierzyć, że nie ... tak proszę rozumieć mój poprzedni post ..... ale czy nie łatwiej jest przepuścić wszystko przez ampli ?
 

pro_fill

New member
Bez reklam
mam TV poprzedniej serii [uboższej?] i potwierdzam - brak odpowiednich kodeków w TV powoduje, że dźwięk jest zdekodowany do 2.0 mimo przepuszczeniu do wzmacniacza po innym kablu HDMI [schemat w stopce].
problem dźwięku przestrzennego rozwiązałem poprzez podłączenie optykiem źródła odtwarzanego materiału ze wzmacniaczem*.


____________________________
*) zdaję sobie sprawę, że to przerost treści nad formą, aby wielokanałowy dźwięk odtwarzać na zestawie 2.1 ale w przypadku materiału źródłowego DTS różnica jest słyszalna
 

blady73

New member
nie jest łatwiej, bo to kilkanaście kabli a mój ampli Denon 1906 nie ma wyjścia HDMI , wejścia zresztą też nie :). Co mnie pocieszyło to na stronie producenta, w instrukcji obsługi (str 34) piszą, że są 2 tryby WYJŚCIA dźwięku. PCM i AUTO. W trybie auto wychodzi DD PLUS, DD, HE-AAC (48kHz) są wyprowadzone jako Dolby Digital Bitstream. Co to znaczy?
 

mietka

New member
nie jest łatwiej, bo to kilkanaście kabli a mój ampli Denon 1906 nie ma wyjścia HDMI , wejścia zresztą też nie :). Co mnie pocieszyło to na stronie producenta, w instrukcji obsługi (str 34) piszą, że są 2 tryby WYJŚCIA dźwięku. PCM i AUTO. W trybie auto wychodzi DD PLUS, DD, HE-AAC (48kHz) są wyprowadzone jako Dolby Digital Bitstream. Co to znaczy?
To znaczy,że ze źródeł wewnętrznych taki sygnał popłynie np.tuner,usb ,ale nie z zewnętrznych takich jak HDMI
 

blady73

New member
cholerka, to jak mam podłączyć kompa (BR) żeby było git? Taki kabelek z kompa mały jack-mały jack w ampli przepuści 5,1?
 
Do góry