Jak podłączyć dźwięk z kompa (z sb audigy) do dvd

wejdzik

New member
Wiam!
Od jakiegoś czasu kombinuję jak podłączyć komputer z kartą sb audigy (wyjście na 2 jacki) do odtwarzacza dvd (wejście aux na 2 chinch'e).

NIe wiem czy w ogóle jest możliwe takie podłaczenie bez utraty dźwięku 5.1.

Muślałem nad przejściówką jack - chinch żeński i dalej kabel chinch-chinch, ale nie jestem pewien czy to wypali.

Jeśli ktoś wie jak to podłączyć bez straty 5.1, bardzo proszę o radę.
 

pawek

New member
Niejest to raczej nie mozliwe z zachowaniem 5.1 ale dla pewnosci podaj dokladnie co to za model sb i jakie to dvd.Tyko po co kompa do dvd co chcesz uzyskac????
 

wejdzik

New member
Tego się właśnie obawiałem :(

SB Audigy LS; DVD - Red Star System 2200C.

Chcę poprostu wyprowadzić 5.1 z kompa i doszedłem do wniosku, że jak mam w domu sprzęt który obsluguje 5.1, to po co mam inwestować w zakup głośników komputerowych :twisted:
 

johanek

New member
Jeśli chcesz podłączyć komputer do ODTWARZACZA DVD, to muszę Cię rozczarować. Odtwarzacze mają WYJŚCIA - OUT (nie wejścia -IN)
 

wejdzik

New member
wiesz Johanek, nie jestem na tyle laikiem, by nie wiedzieć czym jest in a czym out i muszę Cię rozczarować, bo NIE WSZYSTKIE DVD (może większość), w tym co mam jest jak wół napisane: AUX IN i to napewno gniazda na chinch
 

johanek

New member
Wszystko się zgadza, poza tym ze to nie odtwarzacz DVD tylko kompletne kino domowe z odtwarzaczem DVD....napisano DVD więc zrozumiałem "odtwarzacz DVD"
 

crasher

New member
Jesli masz AUX In 2 Chinch to podlaczysz tylko stereo -> kabel Jack-2xCinch, jesli dvd ma tez Coaxial/Optical In wtedy mozesz podlaczyc dzwiek 5.1, jesli zmienisz karte dzwiekowa na taka ktora ma SPDIF lub gdy ma Analog 5.1 In wtedy 3 kabelki Jack-2xCinch.
 

blejdd

New member
Dla mnie rozsadne rozwiązanie to kupić kabel optyczny lub coaxialny i podlaczyc kompa z amplitunerem za pomoca jednego z tych dwoch kabli. Nastepnie muzyke w DD lub DTS odpalic w programie Nero ShowTime, ktory rewelacyjnie dekoduje pliki i wszystko smiga jak nalezy! Natomiast jesli Analog to polecam skonfigurowanie portow w karcie muzycznej pod 5.1 i podlaczasz 2 kable analogowe: 1 kabel: 1 x jack, 2 x cinch do amlitunera, 2 kabel: 1 x jack, 2 x cinch do amplitunera i smiga Ci 5.1 pozdro.!
 

crasher

New member
Na kablu 2xJack - 4xCinch podlaczysz 4 glosniki wiec masz 4.0/3.1 a nie 5.1 ;) Dla 5.1 w analogu musi miec 3xJack - 6xCinch oraz odpowiednie wejscie w dvd.
 
Do góry