Inwestycja w kartę dźwiękową. Czy warto?

M

murdoc

Guest
Witam serdecznie Forumowiczów. Pytanko mam następujące. Posiadam sprzęcik jak w sigu. Obecnie audio spięte jest optykiem z ampli (korzystam z kodeka na płycie głównej - Realtek ALC1200). Czy warto mi inwestować w kartę pokroju X-Fi/Xonar? Czy zmiana znacząco wpłynie na jakość audio (nie piszę o 'odciążeniu CPU) przy założeniu, że nadal będę korzystał z optyka?
 

ivf

New member
nie warto. póki używasz dobrego amplitunera do dekodowania audio, nie potrzeba żadnych zmian, karta dźwiękowa i tak spełnia w takim wypadku tylko rolę "wtyczki dla kabla optycznego"
 

qluk

New member
ivf: tyle ze zapomniales o jeden istotnej sprawie, jelsi to Windows to bez sterwonika mozesz sobie co najwyzej latarka mrugac do switlowodu. A tutaj akurat Realtek ma duze klopoty ze sterownikami.
 

ivf

New member
no tak.. zapomniałem, że w ofertach kabli optycznych nie ma złotych końcówek, trzeba więc niszę wypełnić jakością gniazd ;)

żartuję oczywiście, nie twierdzę, że nie macie racji, słyszeliście to pewnie macie (ja nie słyszałem różnicy u kumpla) ale z chęcią przeczytałbym jeszcze podobne opinie sprawdzone w praktyce..
 
Do góry