Hitachi 42PD8600

Darth_Vader

New member
witam wszystkich ponownie i dziękuję za wasze wypowiedzi. Po przeczytaniu postów, oraz po zasiegnięciu opinii w kilku sklepach właściwie zdecydowałem sie już na zakup Hitachi 42PD8600. Teraz załatwiam już tylko środki finansowe :evil: .. i jak dobrze pójdzie to do końca tygonia zamienie je na nowiutką plazme :). Mam tutaj nadzieję, że jakieś pelzające gady to tylko te z discovery zobacze, a kontakt z serwisem firmowym bedzie dla mnie pojęciem czysto teoretycznym. Plazme mam wstępnie zamówioną w sklepie w Gdańsku za 5300 zeta (myśle że to niezła cena, chociaż jak bym jeszcze jakiś czas poczekał to kto wie ile można by z niej zjechać). Ale tak czekać to sobie można całe życie, kiedyś trzeba sie w końcu zdecydować na zakup. Jak juz tylko uruchomię ją u siebie w domu, oczywiście podzielę sie opinią na forum. (no chyba żebym jej jednak nie kupił, ale na chwilę obecną jestem do niej przekonany na 99%). Minusy w stosunku do PV60 to 1 wejście hdmi, i większy pobór mocy. Poza tym chyba same plusy. Jak kupim to obaczym :)
 

jarzak

New member
Widziałem je wszystkie

Witam Was wszystkich.
Długo zastanawiałem się, czy to pisać, ale w końcu doszedłem do wniosku, że powienienem.
Wczoraj i dziasiaj byłem w MM w Warszawie na ul. Ostrobramskiej i widziałem wszystkie palzmy o których rozmawiacie (inne również). Jak na zamówienie stały obok siebie panas TH-42PV60E, TH-42PV600E, Hitachi 42PD8600, Pionier PDP 427XA, a ponadto Philips 42PF9631D i PF5331. Oczywiście wiele innych modeli pdp i lcd, trudno je konkretnie wymienić.
Moje wrażenia po 30 min. oględzinach (wszystkie włączone na Discovery HD).
Najlepszy obraz, najbardziej wyrazisty i ostry na Pionierze, Philipsie 9631 i panasie 600. Na pozostałych plazmach obraz niezły, chociaż na 8600 jakby trochę zamazany, nieostry. Design - oczywiście Hitachi lepszy od pozostałych, ale jak to już ktoś z Was zauważył, nad gustami...
Wiem, że każdy ma swoje oczy, ale gdybym miał teraz wybrać, to z uwagi na cenę tych modeli i obraz jakie generowały, wybrałbym panasa TH-42PV600E. Cena do wytrzymania, a obraz dorównujący pionierowi.

Pozdrowienia.
 

Darth_Vader

New member
to jarzak mnie troche zmartwiles. Z plazm ktore sa w moim zasiegu finansowym to wlasnie PV60 i PD8600, pozostale przez Ciebie wymienione to juz niestety dosyc istony skok w gore. Jutro podjade do MM w Gdansku, moze tutaj uda mi sie zobaczyc te modele w uzyciu i bezposrednio je porownac.
 

robboj

New member
dziwne , bo wszyscy twierdza ze pv600 i pv60 to ten sam panel i elektronika - tylko wzbogacona o kilka dodatkowych funkcji + lepszy tor audio
to ze pioneer ma najlepszy odbior to sie nie dziwie - w tym wszyscy, ktorzy widza go w akcji sa zgodni
sa osoby na tym forum, ktore porownywaly pv60 i 42PD8600 - jakosc obrazu według nich jest na korzysc Hitachi
niestety ja nie mialem przyjemnosci porownania Panasa z Hitachi
kupujac swoj zdalem sie na opinie na tym forum , dodatkowo skorzystalem z prezentacji w domu porownujac pv do kdf Sony - ale to dwie rozne technologie wiec wybralem to co według mnie odbieralo lepiej
wtedy Hitachi bylo poza moim zasiegiem cenowym
teraz natomiast skorzystalbym na miejscu "Darth'a_Vader'a" z prezentacji tych modeli na zywo i wtedy dokonal wyboru
 

Darth_Vader

New member
no własnie dziwne .. w końcu pv60 i pv600 to dokładnie te same matryce (rózniece to audio, wygląd, wejście dla kart pamieci sd). A wizyjnie niczym sie nie różnią. Natomiast co do takich porównań w sklepie gdzie stoją jeden obok drugiego na niby identycznym sygnale ... to jakaś wielka porażka jest. Ostatnio byłem w Gdansku w Electro World i wlasnie wisial panas pv60 jakis philips chyba 5331, hitachi pd6600 i mialy ten sam sygnał z DVD, na panasoniku była po prostu tragedia, jakies pasy latające w poprzek ekranu itp. A wiem doskonale ze gdyby dobrze podłaczyli ten sygnał i jeszcze normalnie ustawili parametry w TV to obraz byłby po prostu idelany. Jedyne sensowne porownania to podlaczanie jedengo i drugiego takim samym kablem. do takiego samego dvd, lub anteny i jeszcze zabawa z ustawieniami. Zobaczymy czy uda mi się to osiągnąc w MM. Pozdrawiam
 

Darth_Vader

New member
no tak .. w MM w Gdańsku mają na stanie tylko Hitachi :( brak panasa i jak ja mam je cholera porownac ?? Musze od sklepu do sklepu jezdzic, ale wtedy szczegoly umykaja ...... No nic podjade i zobacze. A co do trybu oszczedzania energii to nie wiem .. moze sie ktos wypowie kto już ma ten TV.
 

Darth_Vader

New member
szkoda ze nikt sie nie przylaczyl do dyskusji .. :( ale do rzeczy, wlasnie wrocilem z MM gdzie bylem poogladac troche to hitachi. Moje wrazenia sa jak najbardziej pozytywne, ladny czysty obraz z dvd (Gladiator), calkiem przyzwoity odbior ze zwyklej anteny naziemnej, i bardzo dobry z N-ki (tvp2) o HD Discovery juz nie wspominajac. Faktycznie czerń moglaby być bardziej czarna, czyli smolista itp, a niestety nie jest, tu PV60 radzi sobie lepiej. Ale za to na PV60 obraz z tego samego dvd (Gladiator) ma wiecej "kaszki" i nie jest taki czysty. Hitachi ma znowu wiecej szczegolow w ciemnych scenach. Tak wiec wybór jest właściwie trudny, nie ma tu jednoznacznego faworyta. Biorac jednak pod uwage ilosc negatywnych opinii o PV60, do tego urode Hitachi wlasciwie juz sie zdecydowalem na zakup PD8600. I tu jeszcze podam jedna ciekawostke statystyczną, w Gdanskim MM od czerwca 2006 do dnia dzisiejszego sprzedano 26 sztuk PV60, a od listopada 2006 do dzisiaj sprzedano Hitachi 42PD8600 - 48 sztuk, co daje kolosalna przewage zakupow tego drugiego 2 x taka w okresie o polowe krotszym. Byc moze świadczy to o sile przekonywania tutejszych sprzedawcow do tej marki ale być może jest też tak, że ludzie mają po prostu oczy i swój rozum .. i biorą to co wg nich jest lepsze. Albo też PV60 jest tanszy w innych sklepach (Jonczak) i tam je kupuja .... Ale mysle ze ta statystyka tez moze dac do myslenia .... ze skoro tyle osob kupilo ten model hitachi to gdzie sa ich wpisy na tym forum ? I tu ... konkluzja, ludzie tu zwykle pisza o problemach ze swoim sprzetem i szukaja ratunku, porady .. wiec moze oni nie pisza bo nie maja problemow z PD8600 ?? :) Pozdrawiam All i piszcie co o tym wszystkim sądzicie.
 

jacasp

New member
Darth_Vader napisał:
szkoda ze nikt sie nie przylaczyl do dyskusji .. :(
No właśnie jakby wszystko zamilkło. Nagle wszyscy zapomnieli o tak banalnej sprawie jak zużycie prądu. Wszyscy nabrali wodę w usta. Szukamy czegoś taniego a ile nas to będzie kosztowało przez lata użytkowania wolimy nie myśleć. No zawsze można powiedzieć: za luksus trzeba płacić. Więc nikogo to nie interesuje.
 

RYSZARD13

New member
A ile można wałkować te sama sprawę w kółko, ja widziałem, ja porównywałem, jest to sprawa indywidualna kupno telewizora i tu nikt nikomu nie da konkretnej rady, chyba ze ma interes w tym.
W markecie nigdy bym nie kupił telewizora, może pochodzić z grupy produktów produkowanych pod te sieci.


Zużycie energii elektrycznej w plazmie u mnie nie powoduje przygaszania światła, ani nie wywala korków, skoro kogoś stać na plazmę to, co to za pytania, w opisie danego modelu jest napisane ile może zużyć prądu, a ile żre faktycznie?

 
Ostatnia edycja:

Darth_Vader

New member
no witam wszystkich, no i w koncu zdecydowałem się na te plazmę i od wczoraj stoi juz u mnie w domku. Jak na razie jestem bardzo zadowolony, no ale nie mialem sie jeszcze okazji tak do końca się nią nacieszyć (brak czasu :sad:). Jak dotąd podłaczyłem ją do kablówki UPC i obraz całkiem niezły, na niektórych kanałach chyba nawet lepszy niż CRT a co najmniej porównywalny, na niektórych ciut gorszy, kwestia jakiej jakości sygnał kabel podaje. Z DVD obraz rewelacja zarówno po kablu component jak i scart. Natomiast mam jedno pytanie do włascicieli tej plazmy jakiego koloru macie pasy po bokach przy ustawieniu ekranu 4:3 ?? W instrukcji nic nie znalazłem na ten temat, a u mnie są szare, czy nie powinny być czarne ?? To na razie tyle, pozdrawiam.
 

Hugo26

New member
Ostatnia edycja:

Darth_Vader

New member
Hugo26, a po co ten wpis o pioneerze i to odniesnie do panasonica pv60 ? Tutaj akurat rozmawiamy sobie o hitachi, ale jak już mówimy o wydatku rzędu 7500 - 8000 zł, to zdecydowanie bym polecał hitachi 42PD9700.
 

Darth_Vader

New member
no to mam dylemat !! w końcu wczoraj miałem trochę czasu wieczore i w nocy własciwie obejrzeć kilka płytek 2 odcinki Prison Break, a potem juz kilka normalnych dvd typowo w celach testowych, i tak fragmenty: Władcy Pierścieni, Matrixa, Szybcy i Wściekli, Piraci z Karaibów .... i niestety stwierdzam ze ten model ma jeden dosyć istotny problem. Na tłach szczególnie takich podswietlonych przekłamuje kolor i zamiast pokazywać kolor naturalny pokazuje go w odcieniach zieleni, upraszczając jest to obraz z dominujaca zielona poświatą. Kiedy inne kolory sa świetne dobrze nasycona, ostre itp, np facet rozmawia przez telefeon w mieszkaniu przy sztucznym oswietleniu, on jest na pierwszym palnie i tu jest super, ale za nim jest np ni to kremowa ni to szara sciana (taka nijaka) a na hitachi ona ma zdecydwanie zielony odcień (materiał divix Prison Break). I ta cała zielonkawośc występuje dosyć często, mniej na porządnych dvd, ale też sie tam pojawia. nawet w tv stacja TVN wiadomości facet stał na tle jakiegoś budynku i było widać ze scianę tego budynku oswietla jakas lampa, ale światło padające z lamy nie miało naturalnego koloru tylko znowu zielonkawy odcień. Jak dla mnie to duża wada, i teraz jestem w kropce bo nie bardzo wiem co z tym fantem zrobic. Bo poza tym obraz jest super, bardzo dobry odbior z kablowki, wszystkie sceny dziejace sie za dnia to po prostu rewelacja (Piraci z.., Gladiator) czysty gładki obraz. Tu np Panasonic PV60 wypadał gorzej. Niby moge oddać ten tv, i kupić zamiast niego np PV60 ale czy ten drugi nie okaze sie ze ma jeszcze bardziej dokuczliwe wady ? Czy ktoś z was już się spotkał z tym problem w swoim hitachi ? Jesli tak jak go rozwiązał ? Pozdrawiam
 

RYSZARD13

New member
Szczerze mówiąc nie spotkałem się z takim zjawiskiem jak jest opisany, ale przepuszczam, że nie jest to wina samej plazmy, a odtwarzacza DVD jego ustawień, lub ustawień samej plazmy.
Ja mam konflikt sprzętowy między plazmą a Dvd, najpierw muszę włączyć odtwarzacz, a później plazmę, ale to mi nie przeszkadza.
Ważne, że z kolorami i jakością obrazu jest wszystko dobrze, skalowanie obrazu do danej rozdzielczości przez Dvd następuje poprawnie w wszystkich rozdzielczośćiach, Pioneer 696.
 

Darth_Vader

New member
RYSZARD13, myśle że to jednak nie jest kwestia dvd czy kabla component (tak mam połączone) ale samej plazmy. Podobny efekt zauważyłem w zwykłym przekazie TV (fakt ze tylko raz) wiec to raczej wyklucza winę po stronie innej niż plazma. Natomiast fakt, że mam ten tv dopiero od dwóch dni i nie miałem jeszcze możliwości oglądania wielu materiałów, tak wiec przedwcześnie jeszcze na jakieś ostateczne osądy. Na razie jest to dosyć widoczne w tych scenach które widziałem, troche pomaga reczne ustawienie w trybie normal (zjechałem w doł w ustawienaich obrazu: kontrast, kolor, ostrość, jasność itp). Natomiast przy resecie i powrocie do ustawien fabrycznych jest to mocno widoczne. A tak swoją drogą kiedy jeszcze oglądałem ten model palzmy w sklepie przed jej zakupem (inny egzemplarz, oraz inne dvd) to ten efekt był również widoczny, tyle że sądziłem iż jest to kwestia materiału wyjściowego (film divix). Na pozostałych materiałach było OK, tyle że oglądałem to z jakies 15 minut. Tak wiec jeszcze musze pooglądać parę filmów i zobaczymy. Oczywiście jak dzisiaj zadzwoniłem do sklepu po radę .... to od razu usłyszałem że pierwsze słyszą, i jak już to żebym wysłał sobie plazme do seriwsu ... Jakoś nie zaproponowali obejrzenia innej w sklepie w celu sprawdzenie czy taki efekt również wystąpi. Pozdrawiam
 

RYSZARD13

New member
Trudno jest mi na ten temat coś powiedzieć, ja kupiłem w sklepie przez internet, ludzie bardzo mili i na każde pytanie mi odpowiedzieli, sprawdzili mój problem u siebie w sklepie, efekt był taki jak występował u mnie.
Nigdy nie montowali tej plazmy z Dvd Pionkiem, ale przeważnie z Denonem i nie mieli tego problemu.
Ten sklep jak nie oglądnie plazmy od dilera i nie podłączy jej, aby sprawdzić, to nie przyjmie go na sklep i słuszna racja.
Nie za bardzo mogę ci pomóc w twoim problemie, ani ci dać jakieś sensownej rady, ponieważ nie spotkałem się z tym problemem.
To nie jest ważne jak chodzi telewizor w sklepie, on ma chodzić dobrze u klienta w domu i tłumaczenie, że w sklepie on chodzi dobrze, a sprzedawca wymijająco komuś odpowiada, to problem trzeba zgłosić do dystrybutora tego sprzętu, niech nauczy sprzedawcę jak ma postępować w takich przypadkach.
Jeszcze raz powtarzam, przysłali, uruchomiłem i nic w ustawieniach nie zmieniałem, można jeszcze sprawdzić sygnał z kablówki, operator ma taki obowiązek po zgłoszeniu takiego problemu.


 

Darth_Vader

New member
witam, po obejrzeniu troche kolejnych materiałów jestem już spokojniejszy. Na dobrze nagranych pytach dvd tego zjawiska nie dostrzegam, to samo jesli chodzi o przekaz tv. Być może specyfika tych materiałow divix jest taka ze hitachi może jednak troche mocniej uwydatniać jakość nagrania w stosunku do monitora crt. Pobawiłem sie troche ustawieniami obrazu, dopasowałem kolory i kontrast tak aby były jak najbardziej naturalne i jest OK :smile: . Natomiast ustawienie firmowe np tryb cinema i dynamic na moj gust dają za bardzo po oczach kolorami, i własciwie z nich nie korzystam. Ja używam z nim dvd panasonica s-52 połączenie komponent i nie mam żadnego konfliktu. Jedno co jest w tym połączeniu niewygodne to to, że po właczeniu dvd musze ręcznie ustawiać w TV wejście ext 4, to samo po wyłaczeniu dvd musze znowu w menu przestawiać na TV. Natomiast przy kablu euro (wejścia scart) działa to automatycznie. Być może tak jest na każdym TV, jest to mój pierwszy tv w którym używam połaczenia komponent. Pozdrawiam
 
Do góry