Hitachi 42PD8600

Remik

New member
czesc, Szczęśliwego Nowego Roku, niedawno zakupiłem owego Hitachi i jestem bardzo zadowolony. Jak dla mnie rewelacja:) Obraz super, czysty i bardzo głeboka czerń(rozdzielczość 1024×1080, wyższa niż np. w Panasie pv60). Z takich dodatkowych funkcji warto zauważyć, zabezpieczenie przed tak zwanymi "duszkami", świetna rzecz, duszki poprostu nie występuje. Menu bardzo proste, głośniki jak na standardowe bardzo dobrze grają(dodatkowo mamy 3DS), pilot mile mnie zaskoczył, oczywiście pozytywnie, ja przykuwam dużą uwagę do takich rzeczy, dobrze lezy w dłoni i przyciski są usadzone intuicyjnie. Wygląd, mi sie bardzo podoba, wykończenie w kolorze carbonu i czerni przypadło mi do gustu. Moim zdaniem warto zapłacić za ten telewizor odpowiednią kwotę pieniedzy. Jest on dość drogi, ale cena jest warta tej plazmy:) Polecam serdecznie. Pozdrawiam Remik
 

saturn

New member
Hitachi 8600

Witaj Remik. Napisz prosze jak wygladaja relacje sportowe.Czy spokojnie mozna zasiasc w fotelu i obejrzec mecz nie myslac ze na starym TV CRT bylo lepiej. Pozdrawiam i zycze wszelkiego dobra w Nowym Roku.
 

Remik

New member
Powiem tak, oglądałem sobie już mistrzostwa świata w siatkówce, football jak wisła przegrała, czy skoki pana od bułki z bananem i powiem tak żałauje tylko, że mam cyfrowy polsat a nie N-ke czy C+. Bo Cyfrowy Polsat to ściema a nie cyfrowy odbiór;/ Ale nawet jak i na tą jakość super. Dolegliwości jakości widać zwłaszcza jak oglądasz piłke nożną na zielonej murawie. Warto zainwestowac więc w C+ czy N. Powiem tak poza tym strzeżcie się Cyfrowego Polsatu i Echostaru.
 
K

Kermit102

Guest
Ja mam tą plazemke i N-ke ---rewelacja---
po HDMI kanały HD można oglądać z 10 cm, pozostałe też wyglądają super w porównaniu np z panasonikiem pv60 .
Hitachi ma rozdzielczość po HDMI 1024\1028 i za cenę 5,500 wg. mnie nie ma lepszego wyboru
Jeden problem to mam tylko z dzwiękiem. po Euro jest dobrze a po HDMI mam średnio raz na 2 minuty przerwe dzwięku na 1 lub 2 sekundy. Video jest bez zastrzeżeń. No i nie wiem co za przyczyna w ustawieniach tv i tunera ''N'' wszysto co możliwe wypróbowałem, wydaje mi się że to wina kabla HDMI .
kupiłem ten: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=163073322
Proszę o pomoc!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jawer1

New member
Kermit102 napisał:
Jeden problem to mam tylko z dzwiękiem. po Euro jest dobrze a po HDMI mam średnio raz na 2 minuty przerwe dzwięku na 1 lub 2 sekundy. Video jest bez zastrzeżeń. No i nie wiem co za przyczyna w ustawieniach tv i tunera ''N'' wszysto co możliwe wypróbowałem, wydaje mi się że to wina kabla HDMI .

Witam

To chyba wina nbox-a. Sporo jest na ten temat na forum n-ki.
http://www.nhdtv.pl/forum/
 

RYSZARD13

New member
Dzień dobry wszystkim, na początku chciałbym się przedstawić, mam 48 lat i mimo że jestem tak stary interesuje się tematem video i plazm.
Miałem ich dwie, jeszcze, kiedy nie były zbytnio rozpowszechnione.
Obecnie jestem posiadaczem trzeciej plazmy, teraz kupiłem HITACHI PDP 8600 , od Polskiego dystrybutora, z gwarancją Polską, zakupiłem ją nie dawno, mimo że ma instrukcje po Polsku to może ktoś ma większe doświadczenie w ustawieniach tej plazmy niż ja?
Ze względu ze jest to najtańsza plazma obecnie, mająca tyle zalet.
To nie znaczy, że inne plazmy są gorsze w tym przedziale cenowym.
Czy są tu posiadacze 8600?, Bo jakoś wątek poszedł lepiej o 9700.
 

Darth_Vader

New member
Hitachi 42PD8600 vs Panasonic TH-42PV60EH

witam wszystkich, nosze się z zamiarem kupna tv pdp i właściwie szukam porady bardziej doświadczonych osób które posiadają lub miały okazję porówynawć konkretne plazmy. Moim faworytem jest oczywiście Hitachi 42PD8600 (aktualna cena na allegro 5300-5500 zł), następny w kolejce to panas TH-42PV60EH (cena około 4700 ale brzydactwo :() i na końcu Samsung PS-42C7H (cena około 3900) tak więc rozrzut cenowy mamy dosyć spory. Naczytałem się bardzo dużo o tym panasie oglądałem w sklepie i mam jakieś mieszne uczucia, to samo jeśli chodzi o samsunga. Natomiast jakoś mało głosów pojawia się o tym hitachi, a te które są to właściwie same pozytywy. I tu moje pytanie czy jakość tego hitachi jest warta róznice w cenie pomiędzy dwoma pozostałymi (wcześniej własciwie już byłem prawie zdecydowany na tego panasa) ? Sygnal jaki dostanie plazama to na początek zwykła kablówka UPC, płyty DVD oraz divixy również nagrane na dvd. Nie mam możliwości podłączenia komputera do plazmy. Być może w niedalekiej przyszłości pokuszę się o N-ke. Liczę na konstruktywne wypowiedzi. Pozdrawiam All :)
 

RYSZARD13

New member
Nie za bardzo mogę pomóc w wyborze konkretnej plazmy, mogę tylko, powiedziec co ja wybrałem Hitachi 42PDP8600, ze względu że są to czyjeś niejednokrotnie ciężko zarobione pieniądze.
Ja mam kablówkę UPC, DVD Pioneer 696 i jestem bardzo zadowolony, na tyle mnie obecnie było stać.
Znając markę Hitachi jeszcze z monitorów graficznych, wiem, że ta firma mnie nie zawiedzie i nie zawiodła.
Co do Panasonica nie mogę się wypowiedzieć na tak czy nie, ponieważ nigdy nie miałem ani telewizorów, ani monitorów tej firmy?, a w opinie tych co maja lub sprzedają nie za bardzo mogę ufać, nie ze względu że oszukują, ale ze opinia jest czymś indywidualnym, spostrzeżeniem własnych odczuć czy sugestii.
Gdybym miał dużo pieniędzy nie miał bym dylematu z wybraniem plazmy, kupiłbym za 20 tyś złotych i na pewno bym był zadowolony, ale ja miałem tylko 5,5 tyś złotych i też jestem bardzo zadowolony.

Ja mam prośbę do posiadaczy Hitachi 42PDP8600 aby bardziej coś mogli pisać o własnych spostrzeżeniach na temat tej plazmy, każdy może coś odkrył jakaś zaletę czy wadę tej plazmy i chciałby wymienić własne spostrzeżenia.
 
K

Kermit102

Guest
Witka!!!
w przedziale do 5.500zł porównywałem kilka plazm: (o LCD narazie trzeba zapomnieć) i wybrałem Hitachi 42PD8600
marka jeszcze mało popularna w polsce bo długo nie było dystrybutora a serwis najbliżej w Pradze ,ale jeżeli chodzi o obraz to rewelacja.
Dużo zależy od jakości sygnału ja mam "N"-ke i jest naprawdę super .
Panasonic,LG i Samsung do tej kwoty mają mniejszą rozdzielczość i dlatego piksele są wieksze i efekt migania z bliska dokuczliwy, a w Hitachi praktycznie można z bliska patrzeć(1024\1080) OD modelu pd9700 różni sie ze ten drugi ma podstawę elektycznie sterowaną ma 10 głośników i jeden procesor PICTURE MASTER więcej a tak matryca bez zmian a cena o około 3000 więćęj (w PD8600 kolorki są wypas)
Zdecydowanie polecam ale nie wiem jak na kablówce odbiera bo widziałem na kablówce LG i panasonica i to jest troche porażka.
 

Darth_Vader

New member
42pd8600

no właśnie mnie dziwi ta niepochlebna recenzja w audiovideo, przytoczona wcześniej w tym wątku. Bo właściwie wszystkie opinie użytkowników są pozytywne,. tylko że jest ich tu bardzo mało. Oczywiście wołabym wydać te 4700 na panasa niż 5300 na hitachi, gdyby sie okazało że obraz jest jakościwo podobny lub w panasie nawet lepszy. Ale znowu te 600 zl to nie jest juz jakas przepasc zeby ich nie dolozyc gdyby jednak to hitachi bilo na glowe 42pv60eh. Pozdrawiam All
 
K

Kermit102

Guest
Ja też miałem kupić tego panasonica i nie załuje bo różnica jest widoczna.
Szkoda że nie możesz porównać tych dwóch modeli obok siebie na tym samym kanale i szczególnie jak nie jest to kanałHD
Poza tym disain zdecydowanie po stronie hitachi. Nie namawiam ale jak masz 600 na dokładke to bedziesz zadowolony
 

Darth_Vader

New member
dzieki kermit :) , wlasnie o takie opinie mi chodzi. Chociaz dzisiaj dostałem dziwną odpowiedz w sprawie serwisowania tego tv. Napisałem maila do sklepu z allegro ktory sprzedaje to hitachi jak wyglada kwestia serwisu itp, na co mi odpisali ze w przypadku jakiejs usterki sprzetu, zamawiam kuriera i kurierem wysylam do serwisu gdzies w Polsce .... i tu moje zaskoczenie, bo jak dotąd to serwis w przypadku takich sprzętów zawsze przyjeżdzał do domu klienta i albo na miejscu usuwał usterke albo zabierał sprzęt do siebie. Aktualnie czekam na dodatkowe wyjasnienie od sprzedawcy. Dla mnie kwota 5 tys małą nie jest, i jakoś nie bardzo bym chciał robiąc taki wydatek denerwować sie później kiepskim obrazem, a w przypadku usterki jeszcze gorszą obsługą serwisową.
 

RYSZARD13

New member
Róznica między plazma Hitachi 9700, a 8600 jest trochę większa niż tu przedstawiał wcześniej kolega między innymi ma jeszcze tuner TV cyfrowej, kutry i tak tu w Polsce nie do wykorzystania, ani teraz ani później ze względu, że w Europie ma natopić zmiana systemu odbioru sygnału cyfrowego, wiele modeli zamontowanych w telewizorach nie przyda się do niczego.
Jeżeli chodzi o serwis gwarancyjny, to niech on będzie i na księżycu, aby dotyczył mojego telewizora, ważne jest aby pochodził od dystrybutora legalnie istniejącego w Polsce, jeżeli by doszło do konfliktu sądowego to firma Hitachi nie bierze w tym udziału, gorzej jest kiedy kupimy telewizor z niewiadomego pochodzenia, ale też taki który wyszedł z fabryki Hitachi, ze względu że serwis na Polskę może nie mieć do niego części, wersje na inny rynek mogą trochę się różnić podzespołami.
Nie zasięgajcie opinii ze sklepów na Allegro, ale u dystrybutora, lub ze sklepu, który ma umowę z dystrybutorem, można poprosić, aby wam pokazał.
Lub dzwońcie na numery podane na tej stronie;
http://www.hitachi.pl/index.jsp, lub (0-22 331-55-55)

Nie grzebać w menu serwisowym, nie być mądrzejszym od tych, co ten telewizor stworzyli, to nie procesor w komputerze, do podkręcania, faceta, który chce naprawiać tą plazmę w domu, goncie pałą, to na pewno radiotechnik amator( może się uda naprawić?).
Skąd mam te wiadomości, mój znajomy starszy wiekiem i stażem, inzynier z nie istniejących zakładów Grundika w Polsce, a obecnie szef jednej z firm serwisowych Panasonica i Technicsa.
Nie namawiał mnie, jaką plazmę mam wybrać, chociaż pracuje, dla Panasonica, dlatego ja też nie namawiam nikogo do określonego modelu plazmy i firmy.
 

Darth_Vader

New member
RYSZRAD oczywiście nie chodzi mi o to żebyś powiedział kup TE lub TEJ nie kupuj. Zasadniczo chodzi mi o to ze stoję przed decyzją wydania kilku tysięcy złotych na nowy TV, i nie chce żeby to były wywalone bez sensu pieniądze. Po bardzo pochlebnych opiniach w prasie fachowej byłem już zdecydowany na pansa TH-42PV60 ... ale jak zacząłem czytać to forum .. to jakoś zapał do tego modelu mi przeszedł, zrodziło sie wiele wątpliwości, kupa ludzi pisze tu że ma problemy z tym modelem, że jest wadliwy itp. Więc świadomy zakup takiego TV i duże prawdopodobieństwo wystąpienia w nim tych wszystkich problemów (węże, zwisy, gliniane twarze ...) wydaje mi sie nienajlepszym wyborem. Za to zainteresował mnie bardzo ten model hitachi 42PD8600 jak dotąd prawie same pozytywne opinie. I własnie jestem ciekaw opini posiadaczy tego TV, czy są zadowoleni, jaki mają obraz, czy powyższe negatywne zjawiska wystepujące w panasonicu nie wystepuja w tym hitachi, itd. Wiem ze decyzje i tak musze podjąć sam... pewnie jutro wubiore sie do MM w Gdansku, moze maja tam oba modele i bede mogł je porównać bezpośrednio, ale byłem już w iluś sklepach i wiem ze w żadnym z nich nie ma dobrych warunków do takich porównań. OT kilkanscie minut szybkiego podgladu kilku wybranych płytek, sygnał TV z satelity (a ja takiej nie mam, tylko UPC) do tego wszystko w sklepowym hałasie, ciężko po takim tescie wyrobić sobie jednoznaczną opinię. Co innego wiele godzin oglądania w zaciszu domowym. Pozdrawiam
 
J

Judash

Guest
Darth_Vader napisał:
RYSZRAD oczywiście nie chodzi mi o to żebyś powiedział kup TE lub TEJ nie kupuj. Zasadniczo chodzi mi o to ze stoję przed decyzją wydania kilku tysięcy złotych na nowy TV, i nie chce żeby to były wywalone bez sensu pieniądze. Po bardzo pochlebnych opiniach w prasie fachowej byłem już zdecydowany na pansa TH-42PV60 ... ale jak zacząłem czytać to forum .. to jakoś zapał do tego modelu mi przeszedł, zrodziło sie wiele wątpliwości, kupa ludzi pisze tu że ma problemy z tym modelem, że jest wadliwy itp. Więc świadomy zakup takiego TV i duże prawdopodobieństwo wystąpienia w nim tych wszystkich problemów (węże, zwisy, gliniane twarze ...) wydaje mi sie nienajlepszym wyborem. Za to zainteresował mnie bardzo ten model hitachi 42PD8600 jak dotąd prawie same pozytywne opinie. I własnie jestem ciekaw opini posiadaczy tego TV, czy są zadowoleni, jaki mają obraz, czy powyższe negatywne zjawiska wystepujące w panasonicu nie wystepuja w tym hitachi, itd. Wiem ze decyzje i tak musze podjąć sam... pewnie jutro wubiore sie do MM w Gdansku, moze maja tam oba modele i bede mogł je porównać bezpośrednio, ale byłem już w iluś sklepach i wiem ze w żadnym z nich nie ma dobrych warunków do takich porównań. OT kilkanscie minut szybkiego podgladu kilku wybranych płytek, sygnał TV z satelity (a ja takiej nie mam, tylko UPC) do tego wszystko w sklepowym hałasie, ciężko po takim tescie wyrobić sobie jednoznaczną opinię. Co innego wiele godzin oglądania w zaciszu domowym. Pozdrawiam

Powiedz mi ktory tv nie ma jakis wad?.Ilu jest uzytkownikow Panasa, a ilu Hitachi na tym forum. Widziales kiedys gliniane twarze?.To moze byc w kazdym tv...nawet crt lub lcd.Zaloze sie, ze nawet bys tego nie zauwazyl.Weze....hmm...ktos je zaowazyl w dwoch filmach na dvd a do tego niektorzy stwierdzili, ze drugim razem tych wezy nie bylo w tym momecie filmu.Wiec mysle, ze nie ma co panikowac.Ktos pisze, ze Hitachi dobrze radzi sobie z kanalami SD, w takim razie po cholere kupowac tv HD?
 

Darth_Vader

New member
Judash, widze ze masz PV60 i pewnie jestes z niego zadowolony sądząc z Twojej wypowiedzi. Jasne, że chyba żaden TV nie jest bez wad, tylko kwestia aby ilosc a przede wszystkim jakosc tych wad nie odebraly przyjemnosci z ogladania. Sygnal SD to mam w kablowce, ale w niedlugim czasie planuje dokupienie n-ki wiec i tu powinna pojawic sie poprawa. Aktualnie posiadam pansonica 32 cale CRT z ktorego zreszta jestem bardzo zadowolony, tyle ze chcialbym cos nowszego a przede wszystkim wiekszego, tyle ze nie kosztem pogorszenia jakosci odbioru. Nadal mocno biore pod uwage zakup PV60 (mimo jego niezbyt atrakcyjnego wygladu, i tych jego negatywnych opinii) oraz hitachi 42PD8600, róznice w zakupie miałbym rzedu 450 zl wiecej za Hitachi (wizaualnie ten TV mi podoba sie o wiele bardziej) wiec gdyby one jakoscowo w odbiorze były identyczne to za sam design już warto byłoby dopłacic te 450 zł (przynajmniej jesli o mnie chodzi - jak zwykle to kwestia gustu). Jedne dodatkowy atut PV60 ze odbieram go sobie ze sklepu blisko domu. A Hitachi kurierem przez pół Polski. I stąd moje obawy, bo z kaski wyskoczyć łatwo, zarobić trochę trudniej.
 

robboj

New member
Jako uzytkownik PV60 Panasa moge powiedziec ze mialem podobne rozterki jak
"Darth_Vader" - rozwiała je cena
w czasie gdy bralem PV60 cenowo nie mial sobie rownych
teraz byc moze zwrocilbym sie w kierunku Hitachi, aczkolwiek nie moge powiedziec jakie wady lub zalety bym ogkryl w nim po polrocznym czasie uzytkowania
PV60 ma(miał) dla mnie jedna wade - weze - ale rozwiazanie juz w drodze ,wiec nie widze problemu
jak czytam posty o LG wtedy bardziej utwierdzam sie w przekonaniu iz dokonalem wlasciwego wyboru
Hitachi w tej cenie jest w tej chwili taka sama okazja jak panas pol roku temu wiec mysle ze to dobry wybor , do tego dochodzi wyglad
druga sprawa to to, ze Panasonic jest marka bardziej znana i powszechna jezeli chodzi o tv - duzo ludzi kupuje z sentymentu - mialo wczesniej Panasonica ,ktory dzialal bez problemu przez 10 lat wiec nowy tez powinien
Ogolnie w tej chwili i w tej cenie nie widze konkurencji dla Panasa i Hitachi - pionieer wiadomo odpada ze wzgledu na cene
Mysle iz bedziesz zadowolony jak wybierzesz jednego z nich - jednak chyba teraz bardziej bym byl sklonny pojsc w strone Hitachi
 

RYSZARD13

New member
To ja opowiem o wrażeniach plazmy Hitachi8600, podłączonej pod kabel UPS.
Obraz lepszy niż na Sonym 32” panorama i pod drugim Sonym 29” nie panoramicznym, o starszych plazmach, jakie miałem nie będę porównywał.
DVD Pionieer 696, bardzo dobrze nie mam zastrzeżeń, jedynie jest konflikt podejrzewam, że sprzętowy po kablu HD, najpierw trzeba włączyć DVD a później plazmę, gdyż obraz miga w pasy.
Sprawdzali to w salonie i objawy były takie same, pod innymi DVD innych marek już nie.
Swoją plazmę kupiłem na allegro, po uprzednim sprawdzeniu sprzedawcy w firmie Horn z Warszawy.
Przysłana kurierem. Znając markę Hitachi nie miałem żadnych obaw, jedynie przed włączeniem myślałem czy aby się nie myliłem, na szczęście nie.
Nie ustawiałem jej w ogóle, ustawienia, jakie dal producent, nie włączyłem nawet poprawiania obrazu 3D i jest wszystko dobrze.
Docierać na jakichś dziwnych ustawieniach nie zamierzam, skoro tego nie zaleca producent.
Ma do tego PIP/PAP/TV gdzie nie zawsze o tym piszą.
 
Do góry