HDMI - połaczenie HP6670 i SHARP XL2

Golibroda

New member
Witam.

Podłączyłem laptopa HP 6670 (VISTA SP1 pl) do TV LCD SHARP XL2 poprzez kabel HDMI. Po kilku minutach grzebania w konfiguracji Visty (sterownika grafiki i audio) udało i się uzyskać obraz 1920x1080.
Niestety dzwięku nie udało mi się uzyskać na TV. Próbowałem różnych ustawień karty dziękowej i bez rezultatu. TV milczy.

Przecież kabel HDMI obsługuje też dzwięk, tylko jak go wysłać do TV z laptopa. Czyżby jednak miałby to być osobny kabel ?. Być może nie znalazłem poprawnych ustawień sterownika dzwięku aby przekierować lub zdublować z głośniczkami dzwięk na złącze HDMI.

Oczywiście kabel sprawdzony na innym urządzeniu, działa poprawnie.

Pozdrawiam Piotr
 

Golibroda

New member
No to pytam :mrgreen: , tylko jak ?, mam wysłać maila z problemem ?

Pozdrawiam
Piotr

Aktualizacja:
Po przeczytaniu kilku wątków forum z podobnym problemem nadal cisza.

Ustawiłem w swoim HP Realtek Digital Output na - domyslnie,
We własciwosciach RDO wyłaczyłem wszystkie formaty dekodowania: DTS,DD i Microsoft WMA (tych nie zdekoduje XL2 bo nie ma dekoderów)
pozostawiłem częstotliwośc próbkowania 44,1 i 48 Khz.
Poziom Realtek digital output ustawiony na 100%.

Nie widzę tylko jakiegokolwiek ustawienia aby laptop wysyłał poprzez HDMI dzwięk zdekodowany w PCM (za sugestią pccomp: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17489&highlight=pavilion+hdmi)

Czytałem też o jakimś ustwieniu w XL2 typu dzwięku przyjmowanego przez TV ale nie mogę znależć linka (ok jest w instrukcji strona 16). Ale brak takiego wpisu jak "wybór dzwięku HDMI" - może sie pokaże po podłaczeniu HDMI pod EXT6).

Wyczerpały mi sie pomysły a nie chciałbym wysyłać obrazu poprzez HDMI i dzwiEku przez małego jacka (a mozna to zrobić podłaczająć chyba pod wejscie EXT6 w XL2 i wybierając opisana wyżej opcję)
 
Ostatnia edycja:

panek

New member
a miełes moze jakies wieksze problemy z osignieciem wysokich rozdielczosci? ja u sebie redek 3850 i toshiba 37xv500pg nie moge przekroczyc 800x600 po hdmi ale zato dzwiek działa mi spoko.
 

Golibroda

New member
Mój problem został rozwiązany poprzez instalacje innych sterowników do grafiki ze strony HP (takie bardziej uniwersalne).
Z osiagnięciem rozdzielczości HD (1920x1080) nie ma problemu. Także dzwięk leci po HDMI.

Pozdrawiam
Piotr
 
Do góry