hdmi out z amplitunera

baju24

New member
nie za bardzo sie na tym znam, wiec prosze was o pomoc. jesli pod amplituner podlacze dekoder (kablowka vectra) przez hdmi, oraz tv podlacze przez hdmi out z amplitunera to czy bede mial dzwiek w glosniakch w tv (bo obraz to oczywiste)
 

Bartos81

Member
Bez reklam
zależy jaki amplituner posiadasz, każdy ma jakąś opcję do ustawiania dźwięku na tv, ale w każdym ampli ta opcja inaczej się zwie.

Po Hdmi powinieneś tak czy inaczej uzyskać dźwięk na tv
 

baju24

New member
sprawa wyglada nastepujaco: ze chce kupic amplituner i chcialbym sie dowiedziec czy jest taka mozliwosc jak napisalem powyzej bo nie chce puszczac dodatkowego kabla do tv z dekodera aby uzyskac dziwek. chcialbym poprostu podlaczyc wszsystko do amplitunera (dvd, dekoder) i miec nie tylko glos w glosnikach od apli a takze dziwiek w tv.
 

baju24

New member
jeszcze jedno pytanie. jak podlacze do amli dekoder nie przez hdmi tylko zwyczajnie cinchami glos i jednym kablem obraz (tak chyba idzie analogowo) a z ampli tv przez hdmi to bedzie mozliwosc uzyskania na tv obrazu i dziwieku? wiem ze tak nie uzyskam obrazu hd z dekoderu ale narazie nie zalezy mi na tym. mysle ze nie zakrecilem za abrdzo :)
 

baju24

New member
chodzi o przetwornik c/a? czy na przyklad taki ampli allegro.pl/item556728333_amplituner_yamaha_rxv_363_sklep_faktura_kurier.html pozwoliby mi podlaczyc tak wszystko jak opisalem powyzej?
 

Bartos81

Member
Bez reklam
tak, o to chodzi,

kiedyś miałem ochotę na jeden z modeli panasonica ale one nie miały przetworników i jeśli np ampli był połączony z tv po hdmi a do ampli jakieś urządzenia po analogu to nie uzyskałeś w ten sposób obrazu.
 

baju24

New member
dzieki wielkie, bardzo mi pomogles. jak bede mial jakies niejasnosci to z checia podziele sie na forum.pozdrawiam
 
Do góry