HDMI a D-SUB

Adaramix

New member
Witam.

Chodzi mi o podłączenie komputera do LCD.
Posuadam : Karte grafiki ATI Radeon X1950 GT z dwoma wyjściami DVI.
Telewizor LCD Sony 32S2510 ze złączami HDMI i D-SUB.

Kupiłem sobie kabelek do konfigóracji która wydała mi się najlepsza z mozliwych, (nie docztałem w instrukcji że zalecają podłączenie D-SUB, nie wiem dlaczego zresztą) to znaczy kabel HDMI. Niestety obraz na LCD jest zawsze jakoś przeskalowany, nawet jak na karcie ustawię natywna rozdziałkę TV (1360x768). Poddałem się już z próbami rozwiązana tego problemy za pomoca ustawien i konfigóracji karty. Kabel HDMI (7 m) mam już "zabudowany" w listwie, nie chcę go wymieniac. Mam w związku z tym pytanie, czy jak dam na jego końcu przejściówkę żeby otrzymac wtyk D-SUB bede miał obraz. Chodzi mi o to czy HDMI przenosi sygał D-SUB ? wim że takie przejści jest technicznie do zrealizowania ale nie wiem jak bedzie z sygnałem ? Może jest ktos kto sie w tym orientuje i mi pomoże. Z wszystkich moich prób podłączenia LCD do komputera wychodzi że na D-SUB mam najepszy obraz.

Pozdrawiam

_____________________________________
LCD SONY KDL 32S2510
DVD - Pioneer DV-2750 "Bandridge" VL 3302 Component
Echostar DSB-717 "Bandridge" VL 7392 Scart
 

timbot

New member
Bez reklam
hdmi nie przenosi sygnału analogowego ( w odróżnieniu od kabla dvi-i), jedynie sygnał cyfrowy, wiec, przejsciowki nie zrobisz
moszesz poszukac konwertera - urządzenia, ale chyba lepiej kupic kabel d-dub, zwiazac z hdmi i wyciagajac hdmi z listwy wciagnac d-suba :)
 

Adaramix

New member
Dzieki za odpowiedź.

Trochę mnie to podłamało, kabelek nie był tani a tu nastepny wydatek. Może sprubuje go sprzedac na allegro.

Na razie pozdrawiam, gdyby coś mi się jednak udało napiszę.

_____________________________________
LCD SONY KDL 32S2510
DVD - Pioneer DV-2750 "Bandridge" VL 3302 Component
Echostar DSB-717 "Bandridge" VL 7392 Scart
 
Do góry