hd ready czy hd?

moj.skarb

New member
czy ktoś mi może powiedzić na jakim tv 42 cale uzyskam lepszy obraz przy sygnale sd gdy postawię obok siebie x10 i g20? podobno przy sd lepej mieć tv hdready:? przymierzam się do zakupu n-ki/ a tam kilka ,,hd" kanałów , jak będzie wyglądała sytuacja na tych kanałach przy tych tv? różnica w cenie spora ale czy warta dopłaty ? w teście g20 piszą że dobrze skaluje sd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z uwagi choćby na jeden kanał HD , a będzie ich przybywać, brałbym G 20.
Dobrze skaluje SD.
 

mac30

New member
Z uwagi choćby na jeden kanał HD , a będzie ich przybywać, brałbym G 20.
Dobrze skaluje SD.

Przecież niedawno pisaliście że fullHD to tylko do blue raya i konsoli, że żadna stacja nie nadaje w full hd i że do oglądania programów hd z tv w zupełności wystarczy telewizor hd ready !!
Ludzie zastanówcie się nad swoimi wypowiedziami bo taki zamęt siejecie, że każdy potencjalny nabywca telewizora po przeczytaniu kilkunastu postów naprawdę nie wie co ma wybrać.

Dobrze, że mam już to za sobą i zdecydowałem się w końcu telewizor kierując się własnymi odczuciami a nie sugestiami "fachowców" od utraty czerni, bzyczenia itp. I wszystkim niezdecydowanym też radzę tak zrobić.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
To może zdradź nam co kupiłeś? Jeżeli to nie tajemnica, przy okazji bardzo dobrze zrobiłeś, że kupiłeś TV kierując się swoimi odczuciami - bo to TY będziesz go oglądał....
( może inni skorzystają)
 

fireman82

New member
Odpowiedź dla moj.skarb:

Bierz śmiało full HD, kanałów nadawanych w full HD jest coraz więcej.... no na razie nie ma, ale to się zmieni:lol: A jakość kanałów HD w telewizorku full HD jest kolosalna w porównaniu z HD Ready.... po prostu jej nie zauważysz.:bober:ale ogólnie warto dopłacić za full HD, bo....... (jak się dowiem dlaczego to napiszę).

Pozdrawiam.
 

don111

Banned
co za bzdura, tv koniecznie full hd bo mamy tv cyfrową z kanałami HD, no to jakie te kanały są w full HD i druga sprawa - jaki mamy dekoder ?
z tego co wiem ten turbodekoder N-ki ma max 1080i (tyle się dało ustawić, coś się zmieniło ?)

jeszcze te odległości - na 42' przy 2 - 2,2m będzie delikatna różnica na 1080p, 2,5m to prawdopodobnie granica jakichkolwiek różnic (u mnie przy tej odległości na 46' jest minimalna różnica)

jeśli kolega wybiera między serią X a G to niech przede wszystkim porówna różnice w jakości obrazu na normalnym sygnale albo max 720p i niech zadecyduje czy różnica warta jest aż takiej dopłaty, a samo full hd czy nie full hd przy takim sygnale i odległości od ekranu nie ma większego znaczenia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ma duże znaczenie gdyż z bliższej odległości w hd będzie widział kratę na telewizorze i obraz będzie
zdecydowanie mniejszej wyrazistości. Odtwarzacze blu raya kosztują 300 zł , a kanały hd 2 zł za miesiąc. Odwrotu od HD nie ma a programów ciągle przybywa a z satelity są też free.
Ponieważ zakup na lata - to trochę się już na rynku zmieniło :D.
A jak zobaczysz różnicę jakości zdjęć - to Twoje wątpliwości prysną jak bańka mydlana.
A niedługo w telefonie będziesz mógł nagrywać w HD a telefon w sieci - za 1 zł.
 

pionier123

Member
dekoder to nie jedyne źródło sygnału. Jest blue ray, odtwarzacze sieciowe, zdjęcia z aparatów, kamery i jeżeli tv 42'' i większy to zdecydowanie full HD
Mam 42G10 i jak się ogląda 1-1,5m od tv to nie widać pixelozy przynajmniej.
Tv ma służyć ok.10 lat a wiadomo co będzie za 3-5 lat technika tak idzie do przodu że ja nie jestem w stanie nadążyć i wszystkiego ogarnąć.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
W pełni popieram brać Full HD, ale czy obecne telewizory wytrzymają 10 lat to zobaczymy... Niestety nowe technologie są jakby coraz słabsze jakościowo,,, no cóż producenci sprzętu muszą zarabiać!
 

digitalus

Banned
mam inne zdanie tzn jesli naszym zrodlem sygnalu jest antena zewnetrzna lub tuner satelitarny bez kanalow hd to wybieramy telewizor hdready.
dlaczego wlasnie taki telewizor? jasne jak slonce, kanaly sd beda wygladac zdecydowanie lepiej.mam na mysli oczywiscie plazme bo zaden lcd nie mas szans z telewizorem plazmowym pod wzgledem jakosci sd.
pierwsza sprawa to przeskalowanie sygnalu sd do nizszej rozdzielczosci telewizora czyli plazmy hdready to zdecydowanie lepsza jakosc obrazu.jesli ktos twierdzi inaczej to nie ma racji.
przenosimy sie do przeszlosci do roku 2006 oczywiscie teoretycznie i klikamy na link(852 x 480 to nawet nie jest hdready a kanaly sd wygladaja bardzo dobrze .tez to potwierdzam bo mam telewizor o identycznej rozdzielczosci.
http://www.hdtv.com.pl/forum/34719-post2.html

jesli ktos uwaza ze to stara informacja to tutaj nowsza wiadomosc.
http://www.hdtv.com.pl/forum/429315-post80.html
jesli w przeszlosci zmienimy zrodlo sygnalu np na tuner hd to tez nic nie tracimy a zyskamy czyli wydalismy mniejsza sume na telewizor. mamy lepsza jakosc obrazu sd , tylko minimalnie gorsza jakosc obrazu hd. na niektorych kanalach hd nie zauwazymy roznicy bo to nie hd a pseudo hd. czyli prawie same plusy
lcd powinni wycofac ze sprzedazy:) bo tylko kanaly hd wygladaja dobrze w takim telewizorze a sd slabo lub bardzo slabo.tragicznie slabo gdy kupimy duzy telewizor lcd fullhd np 50 cali i podlaczymy np do analogowej kablowki.
uzyskamy wtedy piekne rozmycie obrazu kanalow sd, typowe dla lcd.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
dekoder to nie jedyne źródło sygnału. Jest blue ray, odtwarzacze sieciowe, zdjęcia z aparatów, kamery i jeżeli tv 42'' i większy to zdecydowanie full HD
Mam 42G10 i jak się ogląda 1-1,5m od tv to nie widać pixelozy przynajmniej.
Tv ma służyć ok.10 lat a wiadomo co będzie za 3-5 lat technika tak idzie do przodu że ja nie jestem w stanie nadążyć i wszystkiego ogarnąć.
nie twierdzę, że koniecznie musi być hd ready ale czy myślisz że na takim sygnale 720p widać pixelozę z tych 1,5m ?
wziąłem tv full hd dla świętego spokoju ale znam różnice i uważam że zbyt dużo przepłacać za samo full hd przy pewnych warunkach sygnałowych/odległości od ekranu, nie ma sensu

Odtwarzacze blu raya kosztują 300 zł , a kanały hd 2 zł za miesiąc.
znaczy kanały 720p/1080i, nie 1080p
 

JackS.

New member
Bez reklam
znaczy kanały 720p/1080i, nie 1080p
A cóż to ma za znaczenie, czy kanały są transmitowane w 1080i czy 1080p? W 720p i tak nikt w Polsce nie nadaje. Format 1080i i 1080p oznacza dokładnie taką samą ilość pikseli do wyświetlenia - 1920 x 1080. Telewizory z matrycą Full HD wyświetlają wszystkie piksele nadawane na takich kanałach, a telewizory HD Ready tylko około połowy tych pikseli.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
"Telewizję standardowej rozdzielczości (SDTV) w systemie PAL określa się jako system 576i50 (576 linii wyświetlanych, metoda wyświetlania "i", częstotliwość 50 Hz). Tak więc w ciągu 1/50s wyświetlone są linie nieparzyste, a w następnej 1/50s linie parzyste. W efekcie w ciągu sekundy wyświetla się 25 pełnych obrazów. Podobnie jak w przypadku 1080i60 (patrz niżej) sygnał 576i50 jest często w rzeczywistości sygnałem bez przeplotu poddanemu bezstratnej konwersji.

HDTV oferuje dwie, praktycznie używane, rozdzielczości: 720p i 1080i oraz rozdzielczość przyszłościową 1080p.

Sygnał przesyłany w rozdzielczości 1080i60 często (w przypadku filmów niemal zawsze) jest tak naprawdę sygnałem 1080p24 poddanym bezstratnej konwersji. Można więc przeprowadzić na nim odwrotną bezstratną konwersję, by uzyskać sygnał 1080p24 (w odbiornikach tego wymagających często robione jest to automatycznie). Taki sygnał nie wykazuje obniżonej rozdzielczości podczas pionowego ruchu obiektów, nie wykazuje również zwiększonej płynności, zaś przesyłany jest w standardzie 1080i60 głównie dla zachowania kompatybilności. Jeszcze prościej po przyśpieszeniu z 24, do 25 klatek na sekundę, można przekonwertować bezstratnie dowolny sygnał p25 do formatu i50, rozdzielając każdą klatkę na dwie ramki."

nalezy pamietac ,ze nasze odbiorniki wyswietlaja oczywiscie obraz po usunieciu przeplotu.
 
Do góry