HD Filmy i złą jakosc...co robię żle ??

Gul Dukat

New member
Witam...

zakupiłem sobie 2 tyg temu komputer ( Quad 6600, 4GB Ram , Geforce 9800GTX itd ) jako monitor mam Samsunga 2493 połaczone kablem DVI.
Jak oglądam film w HD i tez DVD jest zła jakosc..widac piksele i ogólnie mozna powiedziec jakosc do ..:(.( tak jak zwykly film VCD).
Juz próbowałem VCL , Windows Media i Classic Player, kmplayer, Subetid,Power DVD ,DVD Win itd...

W ustawieniach tez sie długo bawiłem..
Nie wiem co naprawde żle robic...moze mi brakuje jakis odpowiedni soft , kodek ?


:hmm:
 

FPPfan

New member
Ja mam PC podpięty do Samsunga LE32A551 (FullHD 32") poprzez kabelek DVI-HDMI i wszystko jest idealne. Przy pierwszym uruchomieniu przeraziłem się jakością obrazu - naszczęście okazało się że wystarczy skorygować dwie rzeczy żeby było super. Po pierwsze mój TV akceptuje obraz z PC tylko na złączu HDMI 2 (na HDMI1 i 3 obraz jest poszarpany, przejaskrawiony i bez zachowanych proporcji - pulpit Windowsa wyłazi poza ramy TV). Po drugie w sterownikach karty graficznej trzeba włączyć tryb 1080p gdyż domyślnie włącza się 1080i (w sterownikach nVidii - nie wiem jak u ATi). Gdy spełnilem te dwa warunki obraz jest prześliczny i ustawienia obrazu przejął PC (ustawienia obrazu w panelu opcji TV są zaciemnione).

Konfiguracja mojego PC jest w podpisie :)

Filmy i trailery w FullHD wyglądają i brzmią niesamowicie :) Cieszyłem się jak dziecko jak puściłem sobie pierwszy materiał HD. Materiały DivX/XviD w starnadrowych rozdzielczościach (około 640x300 i 720x400) nie porażają jakością ale są akceptowalne i spokojnie da się je oglądać. Materiały w niskiej jakości (MPG i VCD) rażą swoją złą jakością - na tym ekranie mocno widać ich badziewną kompresję i niską rozdzielczość.
 
Ostatnia edycja:

Gul Dukat

New member
ok , posciągałem ffdshow,reclock,powerStrip...itd..
jakośc obrazu jest lepsza..
tylko przy ciemnych kolorach widac jeszcze pikele.:twisted:

juz ustawiam i ustawiam i cos nie moge ustawic .
czy ktos zna jeszcez jakis dobry soft ?
 
Polecam KMPlayer . Jeżeli masz PowerDVD to możesz pokombinować i użyć nawet kodeków z POWERDVD. Może coś z monitorem? Ja mam Sharpa XD1e i filmy w HD wyglądają super.
 
Ostatnia edycja:
Do góry