hd czy nie??? roznica ??

makstro

New member
witam zamierzam kupic telewizor lcd. ale nie wiem czy z full hd czy nie. raczej nie zamierzam miec zadnej telewizji cyfrowej poniewaz nie mam czasu na ogladanie w dluzszym okresie czasu. dlatego czy jest sens kupowac telewizor o wiele drozszy z hd?? jaka jest roznica ??
 

makstro

New member
to znaczy zastanawiam sie nad kupnem hd albo bez hd

mysle nad samsun 42 cale i zamierzam ogladac z oklolo 3 moze 4 metrow
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bitterspy

New member
Chyba bardzo nurtujący wiele osób wątek a umarł ;-) Czy ktoś ma doświadczenie z TV Full HD i HDReady w tym samym pomieszczeniu? Mnie się wydaje, że wiele zalezy od odległości od tv. Czy można z jakimś przybliżeniem określić przy jakim stosunku przekątnej do odległości nie ma sensu już kupować FullHD bo i tak nie zauważy się szczegółów?
 

asoz

New member
Weź też pod uwagę, że zazwyczaj kanały nie HD lepiej wyglądają na HD Ready. A dodatkowo plazmy HD Ready jaśniej świecą.
 

bitterspy

New member
Z tego diagramu wynika, że THX ogląda się najlepiej z 5m przy 50 calach ... czyli wynikało by fullHD ale rzeczywiście jeżeli większość oglądanego sygnału to nie HD to chyba lepiej wziąć HDReady
 

bitterspy

New member
Dopiero teraz dojrzałem, że poprzedni wykres był w stopach. Z tego wynika, że przy odległości powyżej 3m to na żadnym telewizorze na rynku nie zobaczy się szczegółów HD
 
Do góry