Głośniki /Kino domowe ok 2-3k

mnsp

New member
Witam serdecznie,

przymierzam się do zakupu KD i stąd moja kolejna prośba do was o poradę w tej kwestii.
Widzę, że na forum ostatnio głośno o zestawie Philips Fidelio E5 oraz HTL9100 - jest to dla mnie kompletna nowość jako osoby przyzwyczajonej do KD=5.1 jednak wygląda bardzo obiecująco.
Jako, że to dla mnie nowość to byłbym wdzięczny za wprowadzenie nieco w ten temat i odpowiedź na pytania:
1. Jak wygląda sprawa dźwięku 5.1 (ustawiane w menu filmu) przy tym zestawie? W zasadzie nie ma tam 5 głośników - czy to działa?
2. Jako odtwarzacza chciałbym użyć PlayStation - dobry pomysł?
3. Czy te zestawy potrzebują amplitunera?

Głównie ma służyć do oglądania filmów i do gier na PS, czasem jakaś muzyczka.

Pokój w którym mam TV ma około 25 m2, od TV (Panasonic ST50'') mam 2,5m
 

mnsp

New member
Dzięki za odpowiedź,

Innego systemu audio w pokoju nie posiadam
A jak ma się wtedy sprawa z tym 5.1? Nigdzie wprost nie jest to powiedziane a nie chciałbym się naciąć
Możesz przybliżyć jaka to promocja dla niebieskich?

Właśnie poszedł przelew na roczną subskrypcję - zdecydowanie się wam należy za te wszystkie porady ;)

Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy 25m2 obejrzyj zestawy z podłogówkami:

Harman AVR 151 + Klipsch F10/C10/B20

W kinie i grach wystrzałowe połączenie.

PS3 jak najbardziej.
 

mnsp

New member
Przy 25m2 obejrzyj zestawy z podłogówkami:

Harman AVR 151 + Klipsch F10/C10/B20

W kinie i grach wystrzałowe połączenie.

PS3 jak najbardziej.

Godny rozważenia zestaw - jednak te kolumny wdają się ogromne, wolałbym coś bardziej subtelnego.
A jak z tymi głośnikami E5 Philips? Przeczytałem właśnie opinię
Philips Fidelio E5 review | Speaker packages | What Hi-Fi?
gdzie reasumują, że brakuje jednak efektu głośnika centralnego i kompletnego efektu z BluRay nie będzie. Ile w tym prawdy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy E5 mają rację tego braku , ale przy B5 do kina jest wszystko co możesz sobie w tej klasie zamarzyć. Ten zestaw jest w super cenie dla niebieskich.
Fidelio E 5 jest bardziej przeznaczony do stereo + kino. Szczególnie dla tych co nie mają wieży stereo w domu.
B5 jest dla tych co chcą mieć kino bez kabli a muzyka leci przy okazji.
Napisz na Pw dostaniesz info.
 
Do góry