Full HD czy HD Ready

Raistlin

New member
Temat podejrzewam że już oklepany ale po przeczytaniu wielu artykułów nadal mam dylemat..
Nie wiem właśnie czy mam wybrać HD Ready czy Full HD. Zasadniczo do czego będzie głównie służył mi ten TV.
1) Xbox 360
2) Telewizja analogowa (nie mam żadnej cyfry + itp.)
3) Filmy DivX z laptopa
4) Filmy 720p z laptopa
5) Filmy DVD
6) Wpółlokator będzie grał w World of Warcraft na Tv..

Chodzi mi głównie o TV 32". Nie wiem czy większy będzie mi potrzebny. Ew. 40" ale to naprawdę musiałbym się przekonać. Najbardziej nurtujące mnie pytanie to jaka będzie jakość obrazu odtwarzając filmy z latopa na tym LCD (zarówno poczciwe DivX jak i DVD czy 720p). Dodam, że pokój jest dość mały i odległość widza od telewizora wynosi jakieś 2m.
Mocno się zastanawiam nad Toshibą 32" Full Hd (1800 zł). Ojciec z kolei próbuje mnie namówić na Bravia 40" Full HD (3100 zł). Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek porady.
Pozdrawiam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jednak jeśli różnica w cenie Cię nie zniechęca, to pomiając ewentualne problemy ze skalowaniem sygnału z anteny, możesz rozważyć Full HD. Przede wszystkim pod kątem gier.

ArtS :)
 

Gollum

New member
nie daj się zwariować. jeśli do tej pory grałeś na 15-17calach i oglądałeś divxy również na takim ekranie to przejście na 32cale i tak będzie sporym szokiem.
Wiekszość osób widzi różnicę pomiędzy hdready i fullhd taką jak pomiędzy liczbami 720 i 1080 - innymi słowy nie będą w stanie zauważyć różnicy i nie daj się nabierać na slogany. Na 32" nawet divxy nie wyglądają źle jeśli nie są to szpetne kinówki. WoW na 32" to już jest maniactwo :) choć jeśli chcesz sprawdzić efekty to wybierz się nocą do Duskwood i na cmentarz w Raven Hill w pobliże Mor'ladima. Niebieski kolor może dać w czerep :D
 
Do góry