Filmy HDTV z lapka

Wafel69

New member
Mam pytanie:
mam lapka i na nim film w formacie mkv. Czy jest możliwość podpięcia laptopa do kina domowego Panasonic sc-860t tak aby puścic na głosnikach kina domowego dzwięk 5.1 który napewno jest w filmie?
W kinie domowym mam wejście optyczne ale w laptopie tyko słuchawkowe.
Ponieważ karta dzwiękowa zintegrowana w laptopie używa dzwięku 5.1 czy jest mozliwe użycie kabla który z jednej strony ma jacka a z drugiej strony optyka?

Pozdrawiam!
 

ivf

New member
niestety z wyjścia słuchawkowego nie uzyskasz u siebie dźwięku 5.1
ewentualnie dodatkowo możesz mieć w laptopie wyjście HDMI, które poza obrazem obsługiwałoby również taki format dźwięku, w co prawde mówiąc wątpię ;) ale..
możnaby jedynie zastosować jakąś dodatkową zewnętrzną kartę dźwiękową.. ale na 1 film to chyba szkoda zachodu..
 

Wafel69

New member
Odp

Dzieki!
A znasz sposób do oglądania filmu HD z dzwiekiem 5.1 mając TV LCD 32" Panasonic lx70P, kino domowe Panasonic sc-860T i laptopa takiego jak napisałem?
 

ivf

New member
po pierwsze wcale nie napisałeś jaki to laptop, po drugie nie wiem o co chodzi.. chcesz abym powtórzył już udzieloną odpowiedź? jeśli tak to proszę:

możesz skorzystać z zewnętrznej karty dźwiękowej obsługującej dźwięk 5.1 i posiadającej wyjście optyczne - np takiej (koszt około 85zł). wybór kart jest wbrew pozorom spory

lub przeczytać instrukcję laptopa (ewentualnie podać model laptopa żeby ktoś tą instrukcję przeczytał za Ciebie) żeby dowiedzieć się, czy posiada złącze HDMI obsługujące również dźwięk
 

ivf

New member
wyciąłeś jedno zdanie, spójrz jeszcze na zdanie poprzedzające.. chcesz kabel OPTYCZNY podłączyć do WYJŚCIA SŁUCHAWKOWEGO? no proszę Cię.. bez takich porad bo różni ludzie to czytają i później takie podpowiedzi powtarzają..
 

Wafel69

New member
Odp

Ludzie nie jestem laikiem.
jaki mam laptop to nie ważne, ważne jest to ze ma do grafiki wyłacznie wyjście vga (czyli dsub) o ile wiem da się tym puścic 720p, ale ma tylko wyjśćie słuchawkowe na audio co uniemożliwia się podpięcie do amplitunera i puszczenie dźwięku 5.1
Dobvrze rozumiem?

Pozdrawiam i dzieki!
 

ivf

New member
no dobra, jeszcze raz od początku.. podaj model laptopa bo to ważne i już na samym początku pozwoliłoby na udzielenie jednej i 100% pewnej odpowiedzi bez domniemań.. ;)
 

lukilodz123

New member
Jeżeli pytasz czy z dwóch kabelków od prostego wyjścia słuchawkowego w stereo z jedej strony chcesz mieć sygnał cyfrowy 5.1 z drugiej strony to jestes laik. A d-subem puścisz tylko obraz. Jest jeszcze inna możliwość, pytanie ile masz tych wyjść słuchawkowych w lapku? Z jednego uzyskasz dwa kanały. W moim PC mam trzy jak chyba każdy (wyjscie, mikrofon i cos jeszcze) jak w ustawieniach sterownika wybiorę tryb 5.1 to mam 3x wyjscie (1-przod, 2-tyl, 3-subwoofer i central) wiec jak szukasz pomocy to pisz dokladnie co masz (model i producent).
 

radzique

New member
Jeżeli pytasz czy z dwóch kabelków od prostego wyjścia słuchawkowego w stereo z jedej strony chcesz mieć sygnał cyfrowy 5.1 z drugiej strony to jestes laik. A d-subem puścisz tylko obraz. Jest jeszcze inna możliwość, pytanie ile masz tych wyjść słuchawkowych w lapku? Z jednego uzyskasz dwa kanały. W moim PC mam trzy jak chyba każdy (wyjscie, mikrofon i cos jeszcze) jak w ustawieniach sterownika wybiorę tryb 5.1 to mam 3x wyjscie (1-przod, 2-tyl, 3-subwoofer i central) wiec jak szukasz pomocy to pisz dokladnie co masz (model i producent).
wyciąłeś jedno zdanie, spójrz jeszcze na zdanie poprzedzające.. chcesz kabel OPTYCZNY podłączyć do WYJŚCIA SŁUCHAWKOWEGO? no proszę Cię.. bez takich porad bo różni ludzie to czytają i później takie podpowiedzi powtarzają..
a widzisz, jeden z drugim, mądrale. Tak się składa, że możliwe, że gniazdo w laptopie spełnia dwie funkcje - normalnego jacka stereo, oraz wyjścia optycznego. Gdyby autor tematu łaskawie zechciał podać model laptopa to wszystko byłoby jasne bo idzie sprawdzić.
Ale skoro idzie ustawić dźwięk 5.1 w laptopie przypuszczam, że spdif jest w lapku i wtedy wystarczy go uaktywnić w ustawieniach i kupić dokładnie taki kabelek jak podał @Tomek Koko

kabel-jack-optyczny-tosl_6109.jpg


Więc na następny raz radze pomyśleć czy aby na pewno jest się takim "znafcą", żeby doradzać. Sam na własne oczy podłączałem takiego lapka HP i wcale nie żadnego nowego. A skoro wg autora nie ważne jakiego ma laptopa to niech się wypcha dżemem :p

Aha, czy jest spdif idzie jeszcze łatwo sprawdzić organoleptyczne zaglądając do gniazda. Przy aktywnym spdif powinno być światełko ;)
 

ivf

New member
no właśnie gdybać to sobie można.. ;) równie dobrze może być wyjście cyfrowe (nie optyczne) przełączane z np wejściem mikrofonowym, wtedy zalecanie "z góry" kupna kabla optycznego nie ma większego sensu.. (fakt, że zalecanie kupna karty dźwiękowej też nie, dlatego oprócz zaleceń, jednocześnie od razu prosiłem o podanie modelu laptopa żeby nie było niedomówień ;))

z tego wszystkiego póki co jedyną właściwą odpowiedzią jest rzeczywiście ta: "A skoro wg autora nie ważne jakiego ma laptopa to niech się wypcha dżemem :p " hehehe
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dokladnie to co wyzej, chce pomocy, ale nie chce

co do jednej uwagi odnosnie mini-jack mozna podlaczyc optyczny tak robia producencji kart dzwiekowych, w mojej audygy tak jest
 

yarson

New member
No to ja mam BENQ JOYBOOK R55VE, karta muzyczna to "Realtek AC97 zgodna z SoundBlaster".
Wiem tylko że ma wyście słuchawkowe optyczne (SPDIF connection (shared w/ Headphone jack)).

Pójdzie z tego 5.1 ??

Nic więcej nie mogę znaleźć :/
 

piqs

New member
No to przecież sam sobie odpowiedziałeś na pytanie...

Skoro masz gniazdo jack dwufunkcyjne:
"Wiem tylko że ma wyście słuchawkowe optyczne (SPDIF connection (shared w/ Headphone jack))"


to znaczytsja, że kabelek pokazany przez dwóch kolegów parę postów wczesniej powinien załatwić sprawę i szlus...

Pzdr
 

ivf

New member
widać, że faktycznie takie "combo" złącza są stosowane.. to bardzo dobry pomysł.. sorki Tomek Koko, miałeś rację, ja nie miałem ;)
dodatkowo widać, że oczywiście jak zwykle wystarczy przeczytać instrukcję obsługi.. i dopiero wtedy ewentualnie upewnić sięna forum czy dobrze się tą instrukcję zinterpretowało :)
 

Gollum

New member
zawsze mozna kupic karte muzyczną pod usb lub pod zlącze expresscard
karty po 100 i więcej złotych posiadają kilka złącz i wystarczy dobrać odpowiednie. Są też karty pod usb z 2x jack (mic i słuchawy) i tutaj nie poleci dźwięk przestrzenny.
 

silvel2

New member
Kupiłem sobie taki kabelek i kiszka. Podłączyłem tym Asus'a A3H pod ONKYO 606 i cisza. Nawet system przeinstalowałem i nic. SPDIF aktywny (święci) się, a na ampli cisza:/
Karta to zintegrowany Realtek ALC880.

Udało się może komuś takie połączenie na Realtek'u? Pogoglowałem troche i same problemy z tą kartą.
 
Do góry