dziwny obraz ?!?!?! :(

sikptq

New member
witam ... mam problem .. mianowicie posiadam monitor do komputera benq v2400w ... oczywiscie takowy ma wejscie hdmi a sam posiada rozdzielczosc 1920x1200 ... po podlaczeniu do niego odtwarzacza dvd denon 1740 poprzez lacze hdmi obraz jest srednio ciekawy .. mianowicie rzucaja sie w oczy poziome linie... jakby odswierzana byla jedynie co druga linia w jedny momencie , :( ... efekt taki wystepuje niezaleznie od tego czy obraz nadawany jest jako zwykla rozdzielczosc dvd czy jako upskalowany do jakiejkolwiek innej wyzszej wartosci chocby 1080p .

nie bardzo orientuje sie w czym tkwi problem poniewaz sa to jedyne urzadzenia hdmi w moim domu i nie mam jak wykluczyc bledow metoda prob i bledow :(

nie wiem czy warto wspomniec o tym ze benq przyjmuje tylko obraz nadawany w systemie ntsc ( co musialem wczesniej wymusic na odtwarzaczu ) ...

przy probie wlaczenia upskalingu do 1080i na ekranie monitora wyswietla sie informacja " format nie obslugiwany "

po podlaczeniu dvd do zwyklego telewizora poprzez lacze analogowe obraz jest idealny .....

aaa wlasnie :) .. moje wnioski na temat odzwierzania co drugiej lini wynikaja z tego ze po zapauzowaniu obrazu , ten jest idealny :)
...... bardzo prosze o pomoc :)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
sprawdz czy monitor obsługuje rozdziałki 1920x1080 , jeżeli nie to pewnie dlatego obraz jest kichowaty. Sprawdź ustawienia dvd, postaraj się ustawić nadawanie obrazu progresywnego przez dvd a nie interlaced. Tyle mi przychodzi na szybko do głowy.

edit: jeżeli jest ntsc to chyba nie ma interlaced czyli wyświetlania z przeplotem.
 

sikptq

New member
udalo mi sie znalezc wzmianke ze obsluguje 1080p ... co do ustawien to ustawilem na progres i niestety nadal to samo :( ... jest szansa ze wini na przyklad kabel albo nadawanie w trybie ntsc ?
 

sikptq

New member
po kolejnym sprawdzeniu podlaczenia do zwyklego telewizora poprzez kabel analogowy okazalo sie , ze w systemie ntsc nawet na zwyklym telewizorze wystepuje te dziwne linie , w systemie pal obraz jest tak jak wczeniej wposminalem idealny .... czy to mozliwe ze na systemie nadawania sa az takie ubytki jakosci ? .... czy to mozliwe ze moj monitor nie obsluguje systemu pal ?
 
Do góry