Dziwne zachowanie amplitunera HK lub TV

aro600

New member
Witam czy mial ktos taki problem? Do dzis wszystko chodzilo ok ampli H K AVR - 161 tv samsung ue65f8000 polaczone po hdmi arc tv kablowa. Wlaczam ampli tv przelacza sie automatycznie na źródło hdmi 3 (arc) i nie mozna przelaczyc na tv jak wybieram tv wskakuje na sekunde obraz i zpowrotem przelacza na hdmi3? Co to może być czy restet do ustawien fabrycznycg pomoze jesli tak to co resetowac tv czy ampli?. Jak wybiore inne zrodlo jest ok ale nie wyswietla menu z ampli na tv czyli np podglaszam a na tv n7e wyskakuje pasek glosnosci choc ampli sie poglasnia.
 

remiqa

New member
Mam to samo tylko z innym tv bo z Sony poradziłem sobie tak ze rozłączam ampli z tv w ustawieniach tv Bravia sync. Jak znajdziesz rozwiązanie to napisz bo jest to trochę irytujące tak ciągle wchodzić w menu
Pozdrawiam
 

aro600

New member
Problem rozwiązany, nie wiem tylko czy rozwiązał się sam czy przez moją ingerencję. Pobawilem sie troche ustawieniami i problem znikł gdy w ustawieniach ampli zmieniłem źródło dźwięku wcześniej mialem ustawione źródło TV zmienilem na cable/sat i pomogło, ale moze to zbieg okoliczności nie pamietam czy wczesniej jak działało poprawnie miałem ustawione jak źródło dźwięku cable/sat czy tv... nie wiem czy dobrze to rozumiem dla mnie źródło sygnału dla ampli na chłopski rozum to tv więc tak bym to ustawił a sygnal dla tv dostarczony jest przez w moim przypadku kablówke, wiec sam nie wiem... jak ktos wie jak to dziala to proszę dla spokoju o krotkie wytłumaczenie.
 
Do góry