Dziwna sprawa z LE40N8

Witam,

nie wiem czy to normalne ale jak mam podłączonego laptopa przez HDMi do tv to po ok 20 minutach z ustawien w LCD obrazu "Film" automatycznie zmienia się na "dynamiczny". Czy to jest normalny objaw? Czy może trzeba jaoś ustawienia w laptopie pozmnieniać?


Pozdrawiam.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Rady żadnej nie mam, ale sam jestem ciekaw. Czy ta zmiana następuje tylko wtedy gdy do HDMI podłączony jest laptop? Czy próbowałeś z innymi źródłami (DVD, BD, SAT) i z jakim efektem?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Miałem na myśli inne urządzenia połączone z TV właśnie poprzez HDMI.

Bo jeśli z np. DVD sytuacja się powtórzy, to wiadomo że TV jest uszkodzony albo jego oprogramowanie sterujące niedopracowane...

BTW. Czy TV LCD też już zaliczają się do sprzętu, który jest testowany nie przez producenta a przez nieszczęsnych nabywców, którym oferuje się upgrade firmware'u? :rolleyes:
 
Kurcze mam tylko laptopa... musze coś przytachać do domu i to sprawdzić bo jak tak będzie nadal to trzeba tv oddać;/

A z tymi testami to nie wiem jak jest :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jak podłączysz inne co, i zobaczysz efekty, to już będziesz bliżej rozwiązania...

A co do testów. Niby to fajnie, że producenci wypuszczają nowy soft i można se go wgrać. Ale tak naprawdę jest to walenie w brzydki wyraz i przerzucanie na użytkowników roboty za którą producent ich kasuje... :roll:
 
Kurcze ale teraz się z lekke podlamalem myślałem po prostu, że musze coś w ustawieniach pozmieniać ale jak nik o takim czymś nie słyszał to kicha....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sam nie ma prawa się zmieniać - skorzytaj z informacj Samsunga . Ale czeka Cię raczej wizyta w serwisie.
Mieliśmy ten model i inne na półce po HDMi i żadnych sensacjii nie było.
Przecież można się wkurzyć że telewizor robi coś innego niż chcesz.
 
Chlopaki sluchajcie, mam już rozwiązanie problemu:)
Dzwoniłem so Samsunga i wszystko się wyjaśnilo. Już pisze w czym była przyczyna. Telewizor miał ustawione w opcji Plug & Play Ustawienia "Sklep" a powinien miec "Dom" przy takich ustawieniach sam co ok 30 min przełącza sie na standartowe ustawienia:).
Miły Pan w serwisie wytłmaczyl mi, że ta opcja jest tak specjalnie włączona po to by ludzie szwędający się po sklepach nie grzebali za dużo przy tv ;) a jak juz uda im sie kompletnie rozstroić TV to on wlasnie sam sie po 30 min ustrawi tak jak powinien:)


Pozdrawiam

ps dzięki za wszystkie rady...
 
Do góry