Drżenie obrazu SD na LCD - 100 Hz jedyny ratunek ?

Robertus64

New member
Bez reklam
Witajcie .
Czy jedynym wyjściem eliminującym drżenie fragmentów obrazu jest posiadanie LCD 100 Hz ? Chodzi konkretnie o taki efekt który często występuje przy oglądaniu np. krzaczków czy drzew , albo łąki - występuje wtedy takie drżenie obrazu , często tylko miejscowe.Efekt podejrzewam złego zeskalowania obrazu z SD na HD.Oglądam głównie DVD i mam często taki widok , podaję sygnał po HDMI ale to nie ma znaczenia.Mam JVC G80 ale na innych podobnej klasy jest to samo.Dzisiaj widziałem taki efekt u Kolegi jak oglądał film o lesie to przy wolno przesuwającym się obrazie kora na drzewie drażała jak w febrze.
Czy można się tego pozbyc oglądając filmy z DVD posiadając obbiornik 100 Hz czy jest inne wyjście aby obraz był stabilny i tak nie drżał.
A może jakieś mocniejszy odtwarzacz DVD potrzebny ?
 

slawmyxxx

New member
ja mam migotanie

Mam problem taki ze migocze mi obraz po podłaczenu komputera z karty graficznej z gniazda s-video na komponent YPbBr i nie moge pozbyc sie migotania co zrobic moze ktos ma haka ????
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ten efekt nazywa się juddering.
Toshiba posiada w wyższych model ach - judder canceler , który eliminuje tą przypadłość.
Modele 100 Hz w znacznym stopniu zwiększają płynność.
 

czago

Banned
Witam.
100Hz raczej nie rozwiązuje problemu skakania obrazu przy ruchu kamery (juddering). Dopiero zastosowania specjalnego układu kompensacji ruchu eliminuje ten efekt. Różne firmy stosują takie układy z lepszym lub gorszym skutkiem - sam fakt, że firma go stosuje nie gwarantuje dobrej płynności obrazu.
Bardzo dobrze pod tym względem radzi sobie Philips, a także Sony (ale tylko modele X3000, X3500 i D3000).
 
Ostatnia edycja:

martins

New member
A juddering powinien wystepowac tylko w filmach ze wzgledu 24 klatki ? bo u mnie to wystepuje takze w grach i zastanawiam sie czy tak powinno byc ? Mam szajsunga le40n87bd i mi strasznie migocze przeskukuje a przy wlaczonym movie plus (ktory niedziala w 1080p) wyskakuja obwodki , jest wogole jakis tv ktory nie wytwarza obwodek podczas zalaczonego ukladu kompensacji ruchu ?
 

czago

Banned
Szczerze mówiąc ja nie słyszałem do tej pory o żadnych obwódkach, a tym bardziej ich nie widziałem. Nie ma ich z pewnością w wielu modelach a już z pewnością w Sony X3500 widziałem ten TV wiele razy z załączonym Motioflow. Fakt - nie oglądałem Samsunga.
A może z Twoim egzemplarzem jednak jest coś nie tak?
 
Do góry