..."domowe" sposoby na zwiększenie czerni w tv

zboreslav

New member
Witam

mam plasmę Panasonic 37x10; generalnie jestem zadowolony; jedyne czego mi brakuje to dobrej czerni (jest jest b.dobra w ciągu dnia i taka sobie w zaciemnieniu);

jedyną szansę jaką widzę to w jakimś dodatkowym filtrze szklanym bądź foliowym jaki można by zainstalować/postawić przed telewizorem; pobieżnie przejrzałem net i czegoś takiego nie znalazłem;

czy takie coś istnieje?? albo macie jakiś inny pomysł??
 

zboreslav

New member
@digitalus...sprawdzę!(a ten plik mogę zapuścić z komputera przez HDMI??/mam DVD przez Componenta); wiesz co czarny jest niezły; problem w tym, że świeci w ciemności(jasność -9; kontrast 40; kolor 16-17; z tego co pamiętam moje ustawienia); w ciągu dnia czerń jest super; ale chodzi np o wieczorową porę to czerń jest gorsza/świeci; mam obok CRT Philipsa i nie ma co porównywać; tam jest czerń jak d... szatana:)

@kiki...mnie to trochę dziwi, że rynek nie zaproponował czegoś takiego; producenci z pewnością nie, bo będą kit wciskać, żeby nowy kupić; nie jestem fachowcem, ale intuicyjnie wydaje mi się, że jedyna możliwość zwiększenia czerni mogłaby być w takim filtrze; kosztowo byłoby chyba nie wygórowane, więc wydaje się, że popyt na takie coś mógłby być;

bo to czego temu "telewizoru" i większości jemu podobnych brakuje, to czerni; i przy pomocy jakiegoś filtru ściemniającego może można byłoby takie coś uzyskać; kiedyś były różne filtry do monitorów itp bzdety; co prawda w innym celu, ale były to przy okazji filtry mocno przyciemniające obraz; no ale jak nie ma to trudno...
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
zboreslav - nie ma rozwiązania które z tanich Panasoniców czy innych tv w podobnej cenie zrobi Kuro :)
jeśli masz dobrze wyregulowany tv to czerń zła nie jest, choć to nie ideał jeśli chodzi o ten najgłębszy odcień czerni
najgłębszej czerni nie ma niestety w żadnej plaźmie poza Panasonic V i VT20 oraz ostatnim Kuro
co ciekawe ta najgłębsza czerń pojawia się za to czasem nawet w nie topowych LCD z lokalnym wygaszaniem, ale tam masz za to inne problemy z tym związane :) chodzi o przejścia tonalne od tej głębokiej czerni zaczynając w górę, najczęściej poza głęboką czernią nic nie widać w ciemnych scenach bo jest tak duży przeskok między kolejnym stopniem czerni (od wygaszenia piksela) który LCD dopiero może wyświetlić że świeci on w sumie jaśniej niż na plaźmie...
 

zboreslav

New member
dzięki za odpowiedzi; próbowałem coś wykombinować...
Kuro jest fajne, ale już chyba nie produkują (pomijając cenę);

@digitalus...sprawdzałem ten filmilk; pink...ogólnie bardzo ładnie; mam jakieś inne filmy, że ta czerń powinna być lepsza; mam porównanie do crt'ka obok; jak nie ma porównania to i lcd będzie miał super obraz;

PS.ogólnie ja jestem bardzo zadowolony z tego telewizorka;
 

zboreslav

New member
...przetestowałem to z okularami przyciemnianymi:p

poprawia czerń, ale nie wiem czy na dłuższą metę da radę tak oglądać;


dzięki za odpowiedzi!
 
Do góry