Denon X2100 + Dali Zensor 7

Turek81

New member
Witam,

na wstępie chciałem wszystkich serdecznie powitać.
Po wielu godzinach spędzonych na forum i poszukiwaniu sprzętu wybór padł na Denona X2100w oraz Dali Zensor 7. Moje pytanie, co sądzicie o takim zestawie oraz prośba o polecenie kabli, którymi to wszystko pospinam. Zastanawiam się również nad subem, ale ten z serii - E12F jest dość drogi. Pokój, w którym sprzęt ma grać to 16m2. 60% muza, 40 Filmy. Z góry dzięki za wszystkie sugestie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zestaw wybrałeś całkiem fajny. Metraż taki nawet "przejściowy" między Z7 i Z5. Kwestia akustyki i Twojego zapotrzebowania na bas :) Jeśli chodzi o suba to na tym metrażu fajnie się sprawdzi Rel T5. Mały, ale potrafi nisko zejść. Jeśli kasy nie braknie to polecam odsłuchać też Marantz-a SR5009.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja do tego metrażu bym nie pakował Zensor 7, bo 5 zupełnie wystarczą. 7-mki bym wstawiał na salony powyżej 20mkw. Ten sub od Dali E12F też może być za duży i do muzyki lepiej coś zamkniętego np. ten REL co Paweł radzi. Gdybym miał już na siłę czegoś się doszukiwać, to lepiej by było poszukać Denona X3000 lub nowszy X3100, bo jakość muzyki byś miał ciut lepszą i ampli nie odstawał by znacząco od kolumn. Dodatkowo w wyższym modelu masz pre-out, gdyby w przyszlości zachcialo Ci się podpiąć wzmacniacz stereo.
 

Rafal7

Banned
Zamiast X 2100 to lepiej X 3000 , jak Ci się zachce wzmacniacza to nie będzie problemu ze spięciem go z amplitunerem.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przyłączam się do propozycji kolegów, X3000/X3100 a jeszcze lepiej Marantz SR5008/5009/6008.
Miałem X2000, nie jest to zły amplituner i w swojej klasie cenowej jeden z lepiej grających w stereo, ale do dobrego brzmienia trochę mu brakuje ;)
Inna sprawa, że trochę szkoda Zensorów na X2100, przy tym amplitunerze nie poznasz ich potencjału.
 

Turek81

New member
Dzięki za odpowiedzi. Ponieważ zakup traktuję przyszłościowo (dotyczy kolumn) dlatego wybrałem 7mki, bo nie wykluczone, że w niedalekiej przyszłości (rok, dwa) będę zmieniał mieszkanie i wtedy może się okazać, że 5tki są za małe. Poza tym po odsłuchaniu 7mka gra jak dla mnie dużo lepiej.
Co do ampli mocno się zastanawiałem nad rozwiązaniem z preoutem, bo w większości postów, jako docelowe rozwiązanie, zalecacie podpinać wzmacniacz. Różnica między x2100 a x3100 to około 1000 pln. a w odsłuchu jak dla mnie była znikoma. Ogranicza mnie również budżet - niestety. Na korzyść Z7 zdecydowała także cena. Do dziś jest promo w Saturnie i mogę mieć set 5.0 za 3659. Dodatkowo kończy mi się umowa w orange i przy przedłużeniu dostanę bon na 800 pln. Łącznie za omawiany zestaw po wszystkich zniżkach zapłacę około 5200, co uważam za dobrą cenę.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Widziałem, że w Saturnie w cenie X2100 jest Marantz SR5008, ewentulanie NR1604 i w niedalekiej przyszłości wzmak, ten ostatni na początek ci wystarczy.
 

Turek81

New member
A czy ten NR1604 nie będzie za słaby do Z7 w kontekście KD, bo jeśli się zdecyduje na preout to wzmacniacz dokupię w niedalekiej przyszłości na pewno. Z SR5008 jest jeden mały problem - wygląd. Niestety Żona nie akceptuje małego wyświetlacza i gabarytów. Dziś tak, czy tak kupię te kolumny z ampli mogę poczekać, bo i tak dopiero będą w środę. Został im niestety jeden egz. z ekspozycji. Posłuchamy razem Marantza i może uda się jakoś przekonać ;) Zobaczę jeszcze za ile mi zaproponują polecanego wyżej X3000 (jeśli jest jeszcze dostępny).
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli wyjdziesz z założenia, że w niedalekiej przyszłości dokupiłbyś wzmacniacz stereo, to NR1604 będzie dobrym wyborem. Rozważasz X2100, a miedzy nimi dużych różnic nie ma, ja pokusiłbym się nawet na stwierdzenie, że NR1604 lepiej sprawdzi się w stereo przy 7-mkach, które nie są bardzo wymagającymi i trudnymi do napędzenia kolumnami, no i najważniejsze przez co ja pozbyłem się X2000, to jest brak pre-out w tym Denonie.
Oczywiście, jeśli będziesz miał możliwość kupna X3000, to nie ma tematu i nie ma nad czym się zastanawiać ;)
 

vectra1

Member
Bez reklam
Stałem przed takim samym wyborem, słuchałem wcześniej AVR-X2000 z Zensorami 7. Dużo osób mówiło, że to słabe połączenie, że do Zensorów amplituner w wyraźniejszą górą.
Dla mnie to połączenie było najlepsze, dużo lepsze niż z Yamaha i Onkyo, za namową forumowiczów zdecydowałem się na wyższy model AVR-X3000 z możliwością rozbudowy i nie żałuję. Amplituner mocniejszy przy stereo gra naprawdę przyjemnie a w kinie pokazuje co potrafi. Zamiast X2100 lepiej poszukać mocniejszego X3000 z pre outem i późniejszą możliwością rozbudowy stereo.
Co do kolumn nawet bym się nie zastanawiał i brał Zenory 7, jak będziesz zmieniał mieszkanie to już nie będziesz się martwił o kolumny a zawsze lepiej mieć trochę zapasu.
Nie wiem czy zestaw głównie na kino czy również w stereo, bo jeżeli muzyka również to polecam sprawdzić Zensory 7 ze wzmacniaczem, dopiero wtedy widać co potrafią :)
 

Turek81

New member
Ostatecznie po przesłuchaniu X2100, Onkyo 636 i Marantza 5008 wybór padł na Marantza i razem z Zensorami już gra u mnie w domu :):):) Żona bez problemu zaakceptowała wygląd, po odsłuchu ;) Pierwsze wrażenia MEGA! W Stereo gra to naprawdę extra. Utwory, które słuchałem wiele razy, tak jakbym słuchał od nowa :) W kinie, też rewelacja. Myślę, że z tymi głośnikami i na tym metrażu spokojnie obędzie się bez suba. Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie sugestie!
Mam tylko jeden małą zagwozdkę. Po włączeniu ampli słychać lekki szum w głośnikach, nawet przy skręconej na 0 głośności. Jak jest noc i zupełna cisza, to nawet jest to słyszalne. W ciągu dnia dopiero po przyłożeniu ucha do głośnika. Czy to jest normalne? Czy to kwestia ustawień, złego podłączenia?
Wykonałem kalibrację zgodnie z zaleceniami kreatora. Mam nadzieję, że to nie wina sprzętu, bo niechciałbym oddawać go zaraz po zakupie do naprawy...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Spróbuj zresetować, podłączyć wszystko jeszcze raz i kalibracja. Ewentualnie na początek powtórz kalibrację, miałem kiedyś podobnie w Denonie i pomogło ponowne połączenie i skalibrowanie.
 

Turek81

New member
:( Niestety... po wykonaniu reset to factory i ponownym połączeniu oraz kalibracji nadal słychać te szumy. Najbardziej słychać to z głośników wysokotonowych. Chyba trzeba będzie zawieźć do reklamacji :(:(
 

Borixon

Active member
Bez reklam
:( Niestety... po wykonaniu reset to factory i ponownym połączeniu oraz kalibracji nadal słychać te szumy. Najbardziej słychać to z głośników wysokotonowych. Chyba trzeba będzie zawieźć do reklamacji :(:(

ewidentnie, mialem taki przypadek ze wzmakiem ale poszedl w eter..
szum moze byc slyszalny gdy dolozysz ucho do glosnika a ja slyszalem 2 metry dalej.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ten Marantz jest z ekspozycji?
Nie reklamację, a możesz spokojnie zwrócić, chyba że bardzo ci zależy na tym konkretnym modelu, bo z wymianą może być ciężko ze względu na ograniczoną dostępność :(
 
Do góry