denon-1706+koda 702

stefan.1984

New member
Witam,

Od jakiegoś czasu zacząłem interesować się zestawem KD, z tego względu że niedługo chce sobie jakiś skompletować. Narazie mam w zamyśle dwie pozycje, mianowicie:

- Denon avr-1706
- koda av-702+sub 1000 v.2

myślę, że taki denon w pełni wykorzysta kolumny kody. Jednakże chciałbym zasięgnąć Waszej opinii co o tym sądzicie, czy sprzęt o którym myślę wart jest swoich pieniędzy? może jest coś innego w tym przedziale cenowym godne uwagi?
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
W kinie będzie OK. Jeżeli słuchasz także muzyki - powinieneś posłuchać tej konfiguracji przed zakupem.
 

stefan.1984

New member
Pablo1964 napisał:
W kinie będzie OK. Jeżeli słuchasz także muzyki - powinieneś posłuchać tej konfiguracji przed zakupem.

No właśnie nie mam za bardzo gdzie przesłuchać takiego zestawu , dlatego zwróciłem się do Was o opinię. Oczywiście muzyki też słucham i to napewno więcej niż oglądam filmy.

Dużo czytałem różne fora i opinie o koda 702 v.2 są dobre, jednakże na tym forum bardziej pozytywne opinie są o Quadral Quintas 500 (podobna cena co koda 702). Ma ktoś porównanie ? są duże różnice pomiedzy tymi dwoma typami głośników?
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Kwestia brzmienia jest bardzo subiektywna i znam wielu, którzy płaczą, że na tym sprzęcie nie da się słuchać muzyki. Jeżeli "przesiadasz się" z boomboksa czy miniwieży, będzie dobrze ale jeżeli ze wzmacniacza stereo - odradzam jakikolwiek zakup bez odsłuchu. Amplitunery KD odtwarzają muzykę "przy okazji".
 

stefan.1984

New member
A może zamiast koda av-702+sub-1000 v.2 zainteresować się głośnikami JBL Balboa 5.1 ?
 
Ostatnia edycja:

btw

New member
W prawdzie było to dwa lata temu ale zastanawiałem się nad podobnym zestawem, ta sama Koda ale AV1306 (bez DVD). Skończyło się, że zakupiłem cały zestaw: DVD1720, AV1306 + kolumny (zestaw 5.0) Wharfedale seria 9. Niestety bez subwoofera, wyszło mnie to 990zł (na tamte czasy) taniej niż jakbym miał kupować osobno. I polecam takie zestawy bo nieźle grają (nie mówię tylko o Denon + Wharfedale) i kosztują mniej. "Diamenty" były moim marzeniem a że udało się kupić zestaw na prawdziwe raty 0% skorzystałem i jestem ogromnie zadowolony. Polecam odsłuch w sklepie. Myślę, że wiele osób zgodzi się ze mną, że Kody ciężko grają, mówią o sobie "tutaj stoję, tutaj jestem i to ja gram". W przypadku serii Diamond zaskoczyło mnie to jak głos odrywa się od kolumn. Jak dobrze rozstawisz kolumny to wokal jest słyszalny centralnie, jakby grał z głosnika centralnego, a to tylko Stereo :). Robi wrażenie. Poza tym dźwięk nie idzie wąskim kątem na wprost tylko ładnie rozchodzi się na boki. Docenia się różne smaczki wtedy. Ahh rozpisałem się. Zaskoczony byłem jak w jednym kawałku głos dobiegał jakby z 4 oddzielnych głośników. L1--L2--C--R2--R1, (chórek w L1 i R1, a wokal męski w L2 a żeński w R2). Podczas gdy faktycznie graja tylko dwie kolumny. Polecam :cool:

Dodam może, że kawałek o którym pisałem to Don't Turn Away (Interlude) sióstr JS z albumu Ice Cream. A jeśli chodzi o stereo to polecam do odsłuchu wyśmienity kawałek jakże już starej kapeli Big Star pt. Thirteen. Gitary brzmią cudownie, a wokal jakby z głosnika centralnego. Czasem sadzam gościa na środku sofy i proszę aby wskazał który głośnik gra i zawsze "gra centralny" ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry