DELL a SONY TRINITRON ??

Konio7

New member
Witam,

chcę podłączyc swojego laptopa (Dell Inspiron 1501) do telewizora (Sony Trinitron) żeby móc oglądac filmy w pełnym komforcie...Zakupilem kabelek ze strony www.kabelki.com - http://www.zwoluch.nazwa.pl/sklepz/product_info.php?cPath=29&products_id=44[/html].
Wszystko podłączone, laptop widzi telewizor wiec naciskam kombinacje klawiszy FN+F8 zeby przełączyc LCD na CRT. I wszędzie zapada ciemnośc - i na laptopie i na TV...co teraz?? Co zmienic??
 

Konio7

New member
Korzystałem z tej instrukcji, ale w momencie : "Wybieramy 720x576p (PAL 50 Hz) i naciskamy przycisk Dodaj nową rozdzielczość" laptop sie restartuje i nic sie nie zmienia. Więc szukam innego sposobu. POMOCY
 

Konio7

New member
Jeżeli ten kabelek sie nie nadaje to prosze o pomoc w dobraniu innego lu jakiegos konwertera...Czekam na wszelkie sugstie...
 

timbot

New member
Bez reklam
pewnie w delu masz wyjscie na tv - zalezy jak stary jest, ale powienniens miec s-video (oznaczone "S" w kwadraciku) lub koncentryczne wyjscie video (oznaczone najpewniej kwadracikiem z strzałką na zewnątrz)
 

Konio7

New member
A tutaj kolegę zaskoczę...Laptop kupiony pół roku temu w Anglii (lipiec 2007) i nie jest to mój pierwszy komputer w zyciu. A gniazda w laptopie jakie mam to chyba ja sam wiem najlepiej. Jedyne możliwe do wyprowadzenia sygnału to D-sub. Czekam na jakies konstruktywne propozycje...
 

lapizapi

New member
Czasem czeba podłączyć do telewizora i zresetowac komputer moze to być też problem sterowników u mnie tak było na Sony
 

Konio7

New member
A jeżeli to wina sterowników to jakie zainstalowac?? Omegii?? Ale wystarczy sam kabel który mam czy potrzebny jest jakis dodatkowy konwerter??
 

timbot

New member
Bez reklam
sorry, trzeba zaczac od najprostszych rozwiazan, a nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie :)
poniewaz ta przekladka jest kierowana raczej do kompow stacjonarnych, to:
niestety, jak wybierasz ten tryb, to lapik sie na niego przelacza, a telwizor go nie obsługuje (odswiezanie i przeplot trza jeszcze zmienić) a i lapikowe lcd tego nie obsluguje - czyli efektu brak
najlepiej ustawić ten profil to na monitorze tradycyjnym crt podpietym do lapa zwykłąym kablem d-sub->d-sub, zapisać profil z skrótem i potem powinno dzialac jak juz podlaczysz tv z ta przejsciowka (i wlaczysz odpowiedni profil)
powodzenia

dodano - acha, przed usawieniami na monitorze crt lepiej dac go jako glowny i jedyny ekran
 
Ostatnia edycja:

Konio7

New member
Dzieki za odpowiedz!! Bedzie ciezko o monitor crt...Tutaj (Anglia) nikt z rodaków nie ma stacjonarnego kompa. Dlatego jestem gotowy dokonac dodatkowego zakupu. Jakis dodatkowy konwerter ktory dopasuje sygnal..Wie ktos o czyms takim??
 

Konio7

New member
Kupiłem więc coś takiego:
HTML:
http://www.keyzone.com/converters/ultimateXP.htm
i teraz pytanko: jakim przewodem najlepiej podłączyc ten konwerter z TV, aby zachowac jak najlepsza jakosc??
 
Do góry