dekodery polsatu

TKJ

New member
Nosze się z zamiarem kupna którgoś dekodera platformy cyfowej polsatu. Mam lcd lglx1 i mam prośbę czy znalazł bym łaskawce co by mi mógł pomóc w wyborze dekodera Echostar DSB 616 lub SAMSUNG DSB-S305G. Który ma sie lepiej i ja sie sprawdza w praniu.
Za wszelkie pomocne iformacje Zdiekuje
Pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli już Naprawdę Musisz kupić Polsat Cyfrowy to bierz Samsunga. Od Echozłoma trzymaj się z daleka.
Ale zaraz. Przecież masz LCD. Nie lepiej poczekać na ITI co by się potem nie zawieść "cyfrową jakością" w Polsacie?
 

dnc

Moderator
VIP
Z dwojga złego zdecydowanie wybrałbym Samsunga. Ma m.in. lepsze parametry obrazu, może przesłać obraz przez złącze komponent.
Co do reszty powinien się wypowiedzieć ktoś kto ma i jeden i drugi tuner.

P.S.

A tak na przyszłość nie pisz z pogrubioną czcionką. Pisz normalnie tak jak reszta forumowiczów.
 

timi22

New member
Zdecydowanie radzilbym ci zaczekac na prawdziwa platforme cyfrowa ITI, a jesli koniecznie chcesz miec najlepsze z najgorszych to bierz POLSAT CYFROWY i dekoder SAMSUNGA, ja mialem WIZJE TV(mysle ze byla najlepsza z dwoch istniejacych do tej pory platform cyfrowych w Polsce, potem mialem CYFRE +, a teraz mam POLSAT CYFROWY i dwa dekodery ECHOSTAR i najnowszy SAMSUNG, ktory mam podlaczony przez component do plazmy HITACHI 42'', ale na moje szczescie przenosze sie na nowa platforme ITI, bo wiem ze tak dluzej nie chce ogladac "cyfrowki" ;)

Wiec radze ci szczerze, poczekaj jakis miesiac na ITI jakosc bedzie nie do porownania, chyba ze masz gdzies jakosc ... :)

PS: Chyba ITI powinno mi placic za reklame ... ;)

PS2 do ARSNALa: Mam pytanie, jesli dekoder ITI bedzie mial component i HDMI, ktore podlaczenie bedzie najlepsze ...? Jesli nie dasz jasnej odpowiedzi bede musial kupic oba kabelki :)
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Kabel HDMI ITI prawdopodobnie będzie dawać do tunera gratis więc jeden problem z głowy.
HDMI teoretycznie powinno mieć lepszą jakość od componenta ale jak potwierdził test kabli HDMI na forum nawet tu są różnice zależne od kabla.
Tak samo jest z componentem. Najlepiej podłączyć obydwa i samemu stwierdzić. Chyba, że ITI będzie stosować HDCP. Wtedy HDMI to konieczność.
 

timi22

New member
.. wszystko jasne po za HDCP ... co to takiego, jaka to roznica? :) Dobrze gdyby dali HDCP czy nie i skad przypuszczenia ze moga dac? :)
 

TKJ

New member
Za gróbą czciąnke przepraszam( po nparu nockach diwne miewam przypadki:cool:). Słyszałem o tej ITI ale, pytanie mam standardowe, czy i za ile będą zestawy i za ile będą aboamenty, nie jestemnajlepiej zdecydowany, ale najprostrze tunery hdtv wpadają w cenie około 900zł pln ;). A pewnie abonament tesz będzie się wachał w okolicy 100ki pln więc troszeczke za dużo, chyba że panowie macie lepsze informacje i zechcecie się podzielić za co zdzękuje.
pozdrowionka
 

timi22

New member
...po pierwsze chyba wiesz ze za prawdziwa wysoka jakosc zawsze wiecej sie placi - to normalka :)

CYFRA jest droga a daje marna jakosc oferty i obraz ...

Posiadajac duze ekrany od 32 cali w zwyz LCD lub plazma nie warto inwestowac kasy w marna jakosc obrazu (CYFRA + i CYFROWY POLSAT), obraz z tych platform na takich ekranach jest TRAGICZNY!!!

Po drugie, jak na dzien dzisiejszy nie jest wiadoma cena ani oferta nowej platformy najnowszej generacji ITI, ale juz niebawem sie dowiemy, ponoc sprzedaz ruszy w polowie wrzesnia, ja stawiam na jakosc i jestem w stanie zaplacic troche wiecej miesiecznie a za dekoder znacznie wiecej bo nie ukrywajmy ze taka technika jest dzis droga jeszcze, ale placac raz troche wiecej masz gwarancje na dlugie lata ze nie bedziesz musial nic zmieniac, kupowac, przy wysokiej jakosci obrazu i dzwieku bedziesz mogl nagrywac programy na dekoder, zamawiac filmy itp itd lista jest dluga a ja za bardzo podekscytowany :) Wiec kolego zrobisz i tak po swojemu tak samo jak i ja i chyba wiekszosc ja na pewno nie strace na jakosci, bo tej pory tracilem na jakosci :)


Pozdrawiam

PRZYSZLY NAJWIERNIEJSZY ABONENT ITI :))))
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
TKJ napisał:
Za gróbą czciąnke przepraszam( po nparu nockach diwne miewam przypadki:cool:). Słyszałem o tej ITI ale, pytanie mam standardowe, czy i za ile będą zestawy i za ile będą aboamenty, nie jestemnajlepiej zdecydowany, ale najprostrze tunery hdtv wpadają w cenie około 900zł pln ;). A pewnie abonament tesz będzie się wachał w okolicy 100ki pln więc troszeczke za dużo, chyba że panowie macie lepsze informacje i zechcecie się podzielić za co zdzękuje.
pozdrowionka
Nie wiadomo ile będą kosztować pakiety i tunery. Ale można cofnąć się w czasie do roku 1998 gdy startowała WizjaTV i Cyfra+. Tunery cyfrowe też kosztowały wtedy ponad 1000pln a obie platformy sporo dokładały do oferowanego sprzętu.Tak to jest w tym biznesie. Platforma cyfrowa to inwestycja na długie lata.
...dzieki definicje przeczytalem ale nadal nie kumam ... HDCP to dobre rozwiazanie? Jaka daje roznice?
W dużym skrócie:High-bandwidth Digital Content Protection to sposób na zabezpieczanie treści HDTV ( np.filmów, sportu) przed nieautoryzowanym dostępem czy kopiowaniem. Przykład: tuner ma złącze HDMI z obsługą HDCP, telewizor też, więc po połączeniu będziesz mógł obejżeć film w najwyższej oferowanej możliwości. Jeśli któreś z urządzeń nie będzie miało HDCP nie zobaczysz nic na ekranie lub zostanie obniżona rozdzielczość filmu z HD 1920x1080 do PAL czyli 720x576.
 

TKJ

New member
Zdiękuje za wypowiedzi, ale narazie nie musze sie wielce martwic bo mam lcd 26 cali, więc nic szałowego, ale zainteresowało mnię to pamie arsenal iż hdcp to forma zabezpieczenia, więc mając tuner z dyskiem i chcieć zapisać np. mecz w hd to rozumiem że nie wyda bo będzdie można zapisać ale w palu tak?
zdrówko
 

arsenal

Moderator
VIP
TKJ napisał:
Zdiękuje za wypowiedzi, ale narazie nie musze sie wielce martwic bo mam lcd 26 cali, więc nic szałowego, ale zainteresowało mnię to pamie arsenal iż hdcp to forma zabezpieczenia, więc mając tuner z dyskiem i chcieć zapisać np. mecz w hd to rozumiem że nie wyda bo będzdie można zapisać ale w palu tak?
zdrówko
Myślę, że w przypadku ITI będzie można nagrać mecz w HD na wewnętrzny dysk tunera i potem obejżeć go w tej samej rozdzielczości po HDMI. Tak jest już w SkyHD w Wielkiej Brytanii.
Audycji zabezpieczonej HDCP nie będzie można raczej przesłać z tego dysku tunera do np. komputera by wykonać kopię 1:1.
 

kap26

New member
samsung / sony

może ktoś wie jak ustawić pilot cyfrowego polsatu hd samsung by obsługiwał telewizor lcd sony 32U2000 kody które dostarcza Polsat z instrukcją nie działaja, albo ja coś żle robie. Jeśli ktoś się zna na tym to bardzo prosze o pomoc.
 
Do góry