dekodery hd + spliter

Budy

New member
Witam serdecznie ! Proszę o wyjaśnienie czy podłączając do dekodera bez hd (cyfra +) spliter będę mógł oglądać na innym dekoderze wyposażonym w hd programy w jakości HD ? Równocześnie proszę o polecenie dekodera HD, który umożliwiałby największy odbiór telewizji do których wykupuje się karty.
 

CuoreRosso

New member
Na pewno na spliterach chodzą Ferdki 8800/8900. Opinie o tym sprzęcie są bardzo podzielone. Ja na dniach będę testował Golden Interstar 890 CRCI HD Excellence. Sprzęt o świetnych recenzjach.
 

Vova

New member
spliter C+, a HDTV

Witam :)

Mam pytanie do szanownych forumowiczów - jak wygląda współpraca dobrych tunerów HD (np. Humax iCord, TechniSat DigiCorder HD S2) z modułami dostępu i spliterem? Interesują mnie ewntualne problemy w przydzielaniu praw dostępu lub inne - zwłaszcza po ostatniej wymianie kart C+.
Jestem na etapie planowania przejścia na HDTV z Cyfry+ chciałbym to zrobić raz, a dobrze :). Obecnie mam podzieloną bezprzewodowo (RFLink 100) nową kartę C+ (po wymianie) na 2 TV i działa to bez problemu.

Proszę o porady i doświadczenia. Pozdrawiam :).
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Dużo zależy od splitera i od od tunera czytałem o problemach.Co do hd i sd to raczej nie ma znaczenia natomiast ma znaczenie jak ma się dwa różne tunery wtedy po załączeniu drugiego pierwszy przestaje chodzić.Jest dość dużo spliterów na allegro i sam nie wiem który najlepiej pasuje do danego sprzętu są też różne firmware do tunerów które chodzą lepiej lub gożej i są też softy do kart spliterów które chodzą lepiej lub gożej .Czyli jest to loteria .
Osobiście testowałem Globo HD i z moim spliterem nie chodził może potrzebna była zmiama softu w karcie nie wiem już go nie mam.
 

Vova

New member
Właśnie takiej loterii obawiam się :???:. Chociaż w moim przypadku zauważyłem wyraźną poprawę stabilności w pracy serwera RFLink100 po wymuszonej przez C+ wymianie softu. Wcześniej zdarzały się problemy z odbiorem niektórych programów po zmianie kodowania, rzadsze już po wymianie konwertera na twin. Może więc problemy tkwią we właściwym podłączeniu jak i wymianie na nowszy soft?
Pozdrawiam :)
 
Do góry