DEKODER TVK Ferguson AC 6200 CR

_lEszEk_

New member
Odbiornik Cyfrowej Telewizji Kablowej z czytnikiem kart w systemie CONAX. Zdalna aktualizacja oprogramowania (DVB-SSU zgodnie z normą TS 102 006 - ETSI). Obsługa LCN (Logical Chanel Numbers).


6200_main.jpg


  • Całkowita kompatybilność ze standardem MPEG-2 / DVB-C
  • Automatyczne wyszukiwanie programów
  • Obsługa LCN (Logical Chanel Numbers)
  • MP Layer I & II, dźwięk o jakości płyty CD-Audio
  • Proste i intuicyjne menu użytkownika (graficzne w 256 kolorach) w języku polskim
  • Osobne listy ulubionych programów dla telewizji oraz radia
  • Możliwość dodania do 3500 kanałów TV i radiowych
  • Łatwa zmiana języka menu, audio oraz napisów
  • Zapamiętywanie ostatnio włączonego kanału (RECALL)
  • Sterowanie za pomocą pilota, jak i przycisków na panelu przednim odbiornika
  • Możliwość edytowania danych o kanałach (stwórz / zablokuj / przenieś / usuń)
  • EPG- nieodpłatny elektroniczny program telewizyjny wyświetlany na ekranie
  • Napisy ekranowe (tekstowe oraz w standardzie DVB)
  • Opcja blokowania dostępu do audycji ze względu na dopuszczalny wiek widza
  • Wbudowane gry (Tetris, Rozbij Mur)
  • Wyjście cyfrowego dźwięku S/PDIF
  • Czytnik kart w systemie CONAX
  • Złącze RS232 do aktualizacji oprogramowania odbiornika
  • 2xSCART
  • Modulator UHF
_lEszEk_ napisał:
Odbiornik Cyfrowej Telewizji Kablowej z czytnikiem kart w systemie CONAX.
[...]
wyżej wymieniony odbiornik otrzymałem kilka dni temu od mojego operatora TVK - firmy TESAT z Poznania. kilka spostrzeżeń "na gorąco":
  • niezbyt nowoczesne wzornictwo,
  • nieergonomiczny pilot (szczególnie umieszczenie klawisza "0" po kalwiszem "7" zamiast "8"),
  • stosunkowo częste pojawianie się napisu "serwis niedostępny" (choć to może być chyba również powodowane słabym sygnałem),
  • brak złącza component, na szczęście SCART'a może odpalic w trybie RGB,
Dużym plusem jest jednak zasadniczo lepszy obraz (w stosunku do analogowego). Po zakupie plazmy 37" i odpaleniu jej na analogowym sygnale byłem mocno rozczarowany jakością. Cyfrowy sygnał pozwala cieszyć się nowym sprzętem....

poprawiona fotka, bo ferguson blokuje linkowanie zdjęć z ich domeny :eek:



okazało się, że Ferguson nie daje rady i Tesat dzisiaj wymienił mi go na TechniSat DIGIT MF4-K:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Portal

New member
co masz na mysli mowiac nie wyrobil ?
czy na wszystkich kanalach miales ten napis "serwis niedostepny"

ja mam od dwoch dni owy dekoder na kanale z bajkami dla dzieci dosc czesto pojawia sie ten napis i nie wiem co robic
 

_lEszEk_

New member
Portal napisał:
co masz na mysli mowiac nie wyrobil ?
czy na wszystkich kanalach miales ten napis "serwis niedostepny"

ja mam od dwoch dni owy dekoder na kanale z bajkami dla dzieci dosc czesto pojawia sie ten napis i nie wiem co robic

pisząc, że dekoder nie wyrabiał miałem na myśli to, że po włączeniu danego kanału obraz nie był wyświetlany i pojawiał się komunikat, który przywołujesz powyżej. w nowym dekoderze jest lepiej, ale sytuacja taka również występuję... chociaż znacznie rzadziej.
 

Portal

New member
a co jest powodem tego ze ten napis wystepuje ? slaby sygnal w kablu czy co innego ?

U mnie na jednym z kanalow (bajki dla dzieci) co kilkadziesiat minut wyskakuje ten komunikat ale i sam po paru minutach znika. Druga sprawa to ze mi HBO sie przycina od czasu do czasu (jakby ktos pauza sie bawil)
Co moze byc tego przyczyna ?

I jeszcze jedna kwestia - on u mnie wydziela dosc duzo ciepla (goracy jest), czy to normalne ?
 

_lEszEk_

New member
stawiałbym, że przyczyna leży po stronie jakości sygnału, może też jakoś oprogramowanie jest słaba... ale lepiej, gdyby się jakiś technik wypowiedział...

co do ciepła... rozumiem, że mówisz o temperaturze urządzenia. u mnie też jest nagrzane
 
Do góry